Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Роз’яснення щодо запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні

Опубликована 3-04-2012, 09:10 в розділ Офіційний Богодухів » Держкомзем
  • 0

На сьогодні підготовлений та поданий на розгляд Верховної Ради України законопроект «Про ринок земель», який є доленосним для жителів села. Враховуючи його значимість Президент України доручив органам виконавчої влади, місцевого самоврядування провести його обговорення із залученням всіх жителів територіальних громад.

 

Уже понад 6 років Верховна Рада намагається зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення і відкрити земельний ринок. За дорученням Президента України, до кінця цього року повинен бути підготовлений законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення і розглянутий Верховною Радою України. Водночас підготувати законопроект "Про державний земельний кадастр", тобто вільний продаж земельних ділянок, які є у держави і власників паїв.

 

У цьому проекті закону йдеться не лише про ринок земель сільськогосподарського призначення, а й про ринок всіх земель, а також чітко прописано процедуру проведення аукціонів, конкурсів. Так склалося, що на сьогодні у нас немає порядку проведення земельних торгів, тому органи місцевого самоврядування не мають можливості продати вільні від забудови земельні ділянки. Цим законопроектом усі ці питання врегульовуються – вводиться порядок проведення аукціонів і конкурсів. Звісно, найскладніший розділ у ньому, який викликатиме найбільше запитань у суспільства, це обіг земель сільськогосподарського призначення. Що ж передбачає законопроект? По-перше, це запобігання спекуляціям із землею. По-друге, дається відповідь на запитання, хто повинен отримувати у власність землі сільськогосподарського призначення. Це лише громадяни України і юридичні особи, які зареєстровані на території України. Іноземні громадяни не матимуть права мати землю. Якщо вони її отримають, то повинні протягом року провести відчуження цих земельних ділянок. Якщо цього не зроблять — це робитиметься у примусовому порядку через суд і земельні ділянки продаватимуться на аукціонах.

 

У розвиток цього закону буде вирішено питання про заснування іпотечного аграрного банку, який буде видавати дешеві кредити під заставу тих земельних ділянок, які будуть у власників землі. Тобто з 1 січня 2012 року ми не лише запровадимо ринок земель сільськогосподарського призначення, а й вирішимо питання дешевих кредитів для сільського господарства. Власне, заради цього все це й робиться. Ми говоримо про те, що хочемо отримати ефективного власника землі, залучити інвестора, хочемо щоб інвестиції у сільське господарство пішли не лише від іноземних, а й своїх інвесторів, які б змогли купити землю, отримати дешеві кредити і розвивати сільське господарство.

 

Вважаю, що ринок земель сільськогосподарського призначення — це найболючіша тема, найближчим часом треба провести соціальне опитування серед власників земельних паїв: чи хочуть вони ринку, хочуть продавати землю чи ні. Необхідно провести широку інформаційну кампанію серед цих власників, а їх у нас більше 6,5 млн. осіб по Україні а в області понад 345 тисяч. Потрібно, щоб люди знали, що вони можуть продати свою землю і вибирали: це для них краще чи гірше. Чи вони хочуть здати землю в оренду й отримувати орендну плату? Запитань багато. У нас 70 % пенсіонерів, які живуть на селі і мають земельні паї. Багато хто з них їде в місто до своїх дітей, їм цей пай не потрібен. Вони хочуть його продати, щоб допомогти фінансово дітям, чи, може, зробити операцію, щоб продовжити собі життя, чи полікуватися. Тому і необхідно відкрити шлях, щоб кожен власник міг самостійно розпоряджатися своїми земельними ділянками.

 

Звісно, щоб не було боязні за те, що прийдуть олігархи, в яких купа грошей, і все скуплять, чи барони, в яких сотні чи тисячі гектарів, цей закон обмежує максимальну кількість ділянок, яку можна мати у влас­ності. Це європейська практика, яка також буде прописана у законі. Ця максимальна площа землі буде визначена рішенням Кабінету Міністрів Україні за поданням Національної академії аграрних наук України, а це буде кілька тисяч гектарів землі. Для кожної зони це буде окремо визначено. Скажімо, для Донецької, Полтавської областей — 2-3 тисячі га, для Полісся чи Закарпаття сотні гектарів. Це буде правильно і справедливо. Ми не повинні створювати можливості, щоб хтось скупив і був монополістом у якомусь регіоні.

 

Головне ж, не допустити обезземелення селян, тому цей закон який має доленосне значення для кожного з нас має бути підтвердженим рішенням кожного власника землі та територіальної громади.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.