Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

І знову про ринок землі

Опубликована 7-03-2012, 14:56 в розділ Офіційний Богодухів » Держкомзем
  • 0

2011рік був плідний у частині підготовки законодавчої бази для завершення земельної реформи. Після першого читання проекту Закону України «Про ринок земель» законопроекту у Верховній Раді України було внесено зміни до проекту Закону України «Про ринок земель».

 

Ціль законодавця та влади – зробити закон, який буде не тільки регулювати обіг усіх земель, а ще й знайти найбільш ефективного власника та користувача чорноземів. Згідно з новим текстом законопроекту з переліку осіб, які можуть купити землю, виключили фермерів. За побажанням Асоціації фермерських господарств та підприємців цю категорію набувачів було виключено з метою запобігти появі «лжефермерів», які почали масово з’являтись у минулому році.

 

У новій редакції враховано 6 зауважень:

По-перше: проведення торгів земель державної та комунальної власності не тільки у формі аукціонів, а ще й конкурсів, що дасть змогу органам місцевого самоврядування обтяжувати орендарів обов’язковими умовами при користуванні землею (надання робочих місць місцевому населенню, ефективне використання).

По-друге: обов’язкова реєстрація орендаря за місцем знаходження землі, якою він користується. Що дасть змогу розпорядникам земель на пряму спілкуватись з орендарями, а не тільки з представниками у регіоні.

По-третє: узаконено відрахування орендарем 1% від нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення розпоряднику земель для соціально-економічного розвитку територіальної громади.

По-четверте: значно зменшено площу сільськогосподарських земель, що можуть віддати у власність «в одні руки». Тепер це всього 100 га.

По-п’яте: у попередньому тексті законопроекту було зазначено, що розстрочка виплати за землю буде здійснюватися протягом 5 років з попередньою виплатою 50% першого внеску. У новому ж варіанті законопроекту перший внесок залишився таким же (50%), а розстрочку платежу було продовжено до 20 років.

По-шосте: щодо роботи Державного Земельного Банку, то в проекті закону більш точно виписано роботу нової структури, права, обов’язки.

 

Щоб не допустити монополії на використання сільськогосподарських земель одного району, до законопроекту було внесено такі обмеження для орендарів: орендувати не більше 6 тис. га сільськогосподарських земель у межах одного району та не більше 5% таких земель у межах області. Залишився в силі пункт щодо декларування своїх доходів особою, яка бажає купити сільськогосподарську землю.

 

Що ж до пільгових категорій, яким може бути надано право виплачувати вартість земель розстроченим платежем з першим внеском у розмірі 50% вартості, то тут список такий: фермерські господарства, що було створено до 01.01.2002; громадяни, які ведуть фермерське господарство (ФГ), або особисте селянське господарство (ОСГ) не менше 5 років;  молодь, яка має освіту аграрного профілю.

 

Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості грунтів”. Законом продовжено строки (з 01.01.2012 р. до 01.01.2013 р.), визначені для розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель, порушення яких тягне за собою накладання відповідних штрафних санкцій згідно зі статтею 55 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця норма вступила в силу з 31 липня 2010 року та на період до 1 січня 2015 року поширюватиметься лише на тих власників та користувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею більш як 100 гектарів.

 

Прийнято в другому читанні та в цілому як закон урядові зміни до Земельного кодексу та Закону “Про іпотеку”. Частина 1 ст. 133 Земельного кодексу абзацом, що “У заставу земельна ділянка або право на неї можуть бути передані за умови присвоєння земельній ділянці кадастрового номера”. Ухвалено Закон “Про внесення змін до розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо заборони на відчуження та зміну цільового призначення земель сільськогосподарського призначення”, з метою продовження до 1 січня 2013 року дії мораторію на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення та зміну їх цільового призначення. 

                                                                     

Н. Торяник,

заступник голови комісії з проведення

           реорганізації управління Держкомзему      

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.