Рекомендовать Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Інформація Богодухівського міського голови В.М.Бєлого про роботу за 2009 рік

Інформація Богодухівського міського голови В.М.Бєлого про роботу за 2009 рік


Продовжуючи добру традицію та виконуючи Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо звітності міського голови перед громадою, попередньо інформую депутатів про розвиток міста у 2009 році.
Підсумовуючи соціально-економічний та культурний розвиток Богодухова за минулий рік, перш за все констатую, що зусилля міської ради, виконавчого комітету, керівників підприємств та організацій спрямовувалися на вирішення проблем в економіці, соціальній сфері, удосконалення процесу формування бюджету, створення необхідних умов для розвитку підприємництва та інше.
На виконання плану соціально-економічного розвитку міської ради за рахунок загального та спеціального фонду бюджетів профінансовано 7627,8 тис.грн.
Незважаючи на виклики економічної кризи, міська рада взяла участь у конкурсах: всеукраїнському «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» та обласному «Краща сільська, селищна, міська (міста районного значення) рада» і в обох виборола перші місця у своїй категорії.
Жодна з 12 діючих міських цільових програм не була призупинена, їх реалізація проводилася у планово-поступальній системі з урахуванням нагальності проблеми та наявності коштів для виконання певних завдань.
Серед здобутків 2009 року варто відзначити:
- організацію міських пасажироперевезень муніципальним автотранспортом;
- реконструкцію дитячого парку «Перемога» (за рахунок інвестицій – 120 тис. грн., власні кошти – 57,1 тис. грн.);
- встановлення 4 православних хрестів на в'їздах у місто;
- закінчення ремонту всіх братських могил і пам'ятників на території ради та облаштування прилеглих територій;
- будівництво православної каплички на міському цвинтарі;
- відкриття фонтану на центральній площі;
- виготовлення проекту землеустрою з відведення земельної ділянки для обслуговування звалища твердих побутових відходів.
За рік до міської ради надійшло 704 звернення громадян, у яких порушено 784 питання, в тому числі на особистих прийомах – 424. Одержано 42 колективні та 6 повторних заяв. Найбільше жителів нашої громади непокоять питання комунального характеру, дорожнього та житлового господарства, соціального захисту, земельних відносин.
За звітний період проведено 11 пленарних засідань міської ради, на яких розглянуто 857 питань, основні з яких – це рішення з фінансової діяльності, комунального господарства та питання земельних відносин. На 16 засіданнях виконавчого комітету затверджено 736 рішень.
Протягом року продовжувалася тісна співпраця з районною державною адміністрацією та районною радою. Ді¬єву допомогу при вирішенні нагальних питань на¬давали голови вуличних комітетів, активісти міста. Голови вуличних коміте¬тів у взаємодії з виконкомом та комунальними підприємствами брали активну участь у проведенні сходок за місцем проживання, організації укладення договорів на вивезення ТПВ із приватного сектора, до¬лучалися до участі у реалізації міських проектів, допомагали в організації та проведенні суботників, ініціювали відновлення вуличного освітлення, вирішення інших актуальних питань. За рік проведено 11 сходок, що є яскравим підтвердженням співп¬раці громади і влади.
Однією з основних ланок моєї діяльності як голови територіальної громади є співпраця з іншими представницькими органами держави, асоціаціями, робота з установами, організаціями, підприємствами щодо захисту інтересів громади в цілому та кожного її члена окремо. Наша громада вже багато років є дійсним членом Асоціації міст України та громад. У 2009 році Богодухівська міська рада вступила до Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. Це дозволяє нам обмінюватися досвідом роботи органів місцевого самоврядування з життєво важливих питань.
І все ж, якщо бути відвертим, у 2009 році нам не вдалося вирішити всі проблеми щодо забезпечення безперебійного функціонування міського господарства. Тому, звичайно, надходили скарги від громадян. Безперечно, хотілось би працювати без проблем, але життя показує, що вони мали і матимуть місце. А помилок не робить той, хто взагалі нічого не робить. Скільки людей - стільки й думок. І кожен має право відстоювати свою точку зору. Завдання місцевого самоврядування і моє особисто – працювати на поліпшення добробуту територіальної громади. Тож нехай справи скажуть за нас.
Розпочнімо з благоустрою міста.
Комунальне підприємство «Благоустрій» протягом року займалося прибиранням території, освітленням вулиць, озелененням, вивезенням сміття, утриманням доріг, кладовищ, сміттєзвалища. На це з міського бюджету було використано 1995,0 тис.грн. загального та спеціального фондів. Зокрема:
- впорядковано парк «Перемога»: відремонтовано центральний вхід та дитячу фортецю, встановлено новий ігровий майданчик, лавочки;
- у центрі міста збудовано фонтан, а на міському кладовищі – капличку;
- встановлено 4 православні хрести на в'їздах у місто;
- відремонтовано пам'ятник біля колегіуму № 2, 11 колодязів і 2 містки;
- виготовлені та встановлені лавочки і два дитячих майданчики в мікрорайоні колишнього військового містечка;
- за заявами жителів, а також у міському парку і на кладовищі спиляно 70 аварійних та сухих дерев;
- виконуючи роботи з озеленення, у парках «Перемога», Чорнобильському та ім.Т.Г.Шевченка висаджено 120 дерев, майже 7 тис. квітів;
- завезено 31 автомашину піску на кладовища міста і 15 – на ігрові майданчики та в дошкільні навчальні заклади.
Значна увага приділялась санітарній очистці міста. Ліквідовано 6 несанкціонованих звалищ (вул. Залізнична, вул. Привокзальна Слобідка, 9 - біля залізничного містка, вул. Лозівська - біля Кукличевої греблі, вул.Шевченка, вул. Івченка, вул. Харківська,11). Знешкоджувались карантинні рослини.
З метою залучення всіх членів територіальної громади до участі у впорядкуванні міста виконавчим комітетом торік було започатковано проведення конкурсів «Найкраща вулиця міста» і «Краще подвір’я міста». Жителі активно відгукнулися на це нововведення, проведення конкурсів стало ще одним відчутним кроком на шляху позитивних змін у благоустрої Богодухова. Підбиття підсумків конкурсів і нагородження переможців пройшло в урочистій обстановці під час святкування Дня міста.
Продовжувались роботи з реконструкції вуличного освітлення. Для цього придбано та встановлено 6 автоматів управління освітленням, 45 світильників з лампами, 600 економних лампочок. На кінець року місто освітлювало 1029 вуличних енергозберігаючих світильників.
Велика увага приділялася ремонту дорожнього покриття. Протягом року за рахунок субвенції з державного бюджету та кошти міської ради проведено капітальний ремонт частини пл. Леніна, поточний ремонт доріг по вулицях Охтирській, Жовтневій, Гагаріна, Короленка, площі Каразіна, прокладено тротуари по вул. Шевченка біля колегіуму № 2, вул. Пушкіна біля ліцею № 3, вул. Міліцейській, відремонтовано тротуари в парку «Перемога», проведено ямковий ремонт доріг по вулицях Міліцейській, Леніна, Чернієнка, частково битою цеглою засипано дороги по вулицях Лозівській, Івченка, Червоний Яр, проведено грейдерування 26 вулиць міста, закуплено 24 дорожніх знаки.
Водопостачання та водовідведення.
На 1 січня 2010 року послугами центрального водопостачання користувалися 4451 абонент, а послугами водовідведення – 746 абонентів. Протягом 2009 року до мережі водопостачання підключено 202 абоненти, тобто кількість споживачів збільшилась на 4,8%.
Для поліпшення забезпечення міста питною водою з бюджету міської ради використано 204,6 тис. грн., за рахунок яких:
- замінено глибинні насоси на 6-ти артсвердловинах;
- встановлено перетворювач частоти руху електродвигуна на ВНС Південного водозабору, що дало змогу заощаджувати в зимовий період до 10 тис.кВт/год. в місяць на суму 7 тис.грн;
- встановлено водолічильники на артсвердловинах водозабору по вулицях Охтирській та Комарова;
- виготовлено проект на гранично допустимі скиди очисних вод;
- придбано труби для ремонту водопроводів та нові вуличні колонки;
- замінено бочку та насос на асенізаційному автомобілі;
- відновлено дебет свердловини у ВАТ “Богодухівське”.
За допомогою міської ради протягом 2009 року прокладено 3200 м.п. водопроводу по вулицях Ломоносова, Суворова, Котовського, Кривоносова, 8-го Березня, Ленській, 1-го Травня та провулках Чкалова, Тельмана, 8-го Березня, 1 го Травня.
За цей час усунено 103 пориви водопровідної мережі, замінено ділянки водопроводів до приміщення Пенсійного фонду, по вулицях Робітничій, 17-го Партз'їзду, Чернієнка, змонтовано засувку та обладнано оглядовий колодязь по вул. Грайворонській. Також ремонтувались водорозбірні колонки, періодично проводилось технічне обслуговування та ремонт приймальних камер очисних споруд.
За рік реалізовано 176 тис.м3 води.
З кінця 2008 року КП «Богодухіввода» обслуговує систему водовідведення, до якої в 2009 році додатково підключено 410 абонентів.
Рівень проплати за надані послуги склав: за водопостачання – 101,2%, за водовідведення – 102,7 %. Заборгованість споживачів послуг перед підприємством зменшилась на 34,6 тис. грн. і на кінець року становила 24,9 тис. грн.
Незважаючи на збільшення надходжень від надання послуг (на 13,2% – від водопостачання та 62,4% – від водовідведення), водопостачання залишається збитковим, тому фінансовий рік КП «Богодухіввода» закінчило зі збитком у розмірі 184,7 тис. грн.
Неодноразово підприємтву загрожувало відключення від енергомережі за несвоєчасну оплату за спожиту електроенергію. Для погашення цієї заборгованості та сплати внесків до Пенсійного фонду з міського бюджету було виділено 40 тис.грн.
Вирішенням проблеми стабільного забезпечення мешканців міста якісною та доступною за ціною водою могло б стати будівництво другої глибинної артсвердловини на Північному водозаборі. В 2009 році цей проект, реалізація якого дозволила б скоротити витрати електроенергії на подачу води на 40,3%, пройшов конкурсний відбір в Мінжитлокомунгоспі на кращий проект з енергозбереження і був визначений на фінансування, для чого зі Стабілізаційного фонду виділялось 2,3 млн. грн. Однак кошти так і не були надані. Це будівництво залишається актуальним у планах на 2010 рік.
Квартирний облік.
На 1 січня 2009 року на квартирному обліку перебували 174 сім’ї. З них позачерговиків – 5, першочерговиків – 72, у загальній черзі – 97 сімей. За рахунок реконструйованого гуртожитку по вул. Космічній та вивільнених квартир житлові умови поліпшили 20 сімей. Вперше за тривалі роки очікувань квартири одержали всі ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, які перебували в черзі.
Житлово-комунальне господарство.
Комунальне підприємство «Богодухівжитло» у 2009 році надавало послуги з вивезення побутових відходів, обслуговування будинків, споруд і прибудинкових територій та здавало комунальні приміщення в оренду.
Із запланованих на рік заходів виконано:
- придбано новий автомобіль – сміттєвоз;
- капітально відремонтовано покрівлі багатоквартирних будинків: за рахунок субвенції з обласного бюджету – по вулицях 8 го Мехкорпусу, 4 та Охтирській, 27/4; за рахунок міського бюджету – по вул. Жовтневій, 3;
- відремонтовано покрівлю та забезпечено водопостачанням житловий будинок по вул. Космічній, 3А; влаштовано входи в будинок по вул. Космічній, 1/3; відремонтовано димові та вентиляційні канали і замінено газове обладнання (засувка та 3 крани) в житлових будинках по вулицях Охтирській, 45В, 27/14, 27/11, Заводській, 56; улаштовано водопостачання та водовідведення кв. № 2 по вул. Загорулька, 5; герметизовано шви між бетонними блоками на фасаді житлового будинку по вул. Катукова, 7; на індивідуальне опалення переведено 5 квартир житлового фонду комунального підприємства, які користувалися послугами теплових мереж.
Особливо значний обсяг робіт КП «Богодухівжитло» виконало з організації збору та вивезення ТПВ від приватного сектора і підприємств. За кошти міського бюджету додатково обладнано 28 майданчиків та придбано 40 контейнерів для збору ТПВ. На початок 2010 року в місті для збору сміття влаштовано 55 майданчиків, на яких установлено 188 контейнерів. Послуги з вивезення та утилізації твердих побутових відходів надавалися 1074 абонентам приватного сектора проти 40 на початок року та 72 підприємствам, організаціям, установам проти 4-х на початок року. Торік з території міста вивезено 15 тис. куб. м. твердих побутових відходів проти 3,8 тис. куб. м. у 2008 році.
КП «Богодухівжитло» вдалось поліпшити фінансовий стан підприємства. Проплата за комунальні послуги протягом року зросла із 62 % до 101 %. На 130,2 тис. грн. зменшились кредиторська і на 84,4 тис. грн. – дебіторська заборгованості. Однак залишаються ще значні суми боргів, створених у попередні роки.
Для зменшення дебіторської заборгованості комунальним підприємством передано до суду 44 справи, 21 із них розглянуто, виконавчі листи передано до виконавчої служби для примусового стягнення заборгованості за надані послуги з обслуговування будинків і споруд та прибудинкових територій. Також адміністрацією підприємства з власниками квартир житлового фонду укладено 44 договори погашення заборгованості за комунальні послуги шляхом реструктуризації.
Земельні відносини
Протягом 2009 року на сесіях міської ради прийнято 629 рішень, що стосуються земельних відносин, в тому числі 187 – щодо передачі земельних ділянок у приватну власність. За рік видано 1858 державних актів на право власності на землю.
Станом на 1 січня ц.р. з фізичними та юридичними особами укладено 207 договорів оренди земельних ділянок, до бюджету міста за рік надійшло 697,2 тис.грн. орендної плати. Від продажу земельних ділянок одержано 376,3 тис.грн. Середня вартість 1 м2 землі в центральній частині Богодухова складає: під магазинами – 65-70 грн., під іншими об’єктами – 45-50 грн.
Освіта
В шести комунальних дошкільних навчальних закладах протягом 2009 року виховувалося 470 дітей. Головна увага міської ради зосереджувалася на вирішенні комплексу питань фінансово-господарської діяльності, підвищення показників здоров'я дітей дошкільного віку, організації їх раціонального харчування.
На утримання закладів дошкільної освіти у 2009 році витрачено 3392,9 тис. грн. Вартість харчування однієї дитини була збільшена до 9 грн. Батьківська плата становить 50% від вартості харчування, а для батьків, у сім'ях яких виховується троє і більше дітей, – 25%.
У повному обсязі з міського бюджету асигновано кошти на заробітну плату педагогічного та обслуговуючого персоналу, оплату енергоносіїв, послуг телефонного зв’язку.
У кожному закладі проводились капітальні та поточні ремонти в залежності від першочергової потреби по кожному закладу окремо.
У ДНЗ №№ 6, 7 замінили по одному газовому котлу, які вийшли з ладу. Провели ремонт систем водопостачання у ДНЗ №№ 7, 8, 9, підвели гарячу проточну воду до групових кімнат у ДНЗ №№ 7,9. Більше ніж на 10 тис.грн. закуплено іграшок для вихованців ДНЗ.
Усі дошкільні заклади забезпечили енергозберігаючими лампочками, освітили територію закладів у нічний час.
Виконком міської ради активно співпрацював з відділами освіти, у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації, педагогічними колективами загальноосвітніх навчальних закладів з питань відвідування учнями занять, захисту інтересів і додержання прав дітей, залучення їх до загальноміських виховних і спортивних заходів.
Продовжувалась робота з підтримки юних обдарувань міста. Протягом 2009 року 8 кращих з кращих у навчанні, мистецтві та спорті учнів загальноосвітніх навчальних закладів одержували щомісячну стипендію міської ради «Надія Богодухова» у розмірі 70 грн. кожна.
Традиційно переможці конкурсів, олімпіад нагороджувались грамотами, грошовими преміями і цінними подарунками міської ради. Міський голова зустрічався з випускниками – медалістами, їм вручалися подарунки. Для участі школярів міста в обласних акціях неодноразово виділявся автотранспорт.
Особлива увага приділялася вихованцям ОНВК. До Нового року, Різдва, свят першого та останнього дзвоника, випускного вечора, Дня захисту дітей їм вручалися спортивний інвентар, солодощі, цінні подарунки.

Культура та духовність
Для задоволення культурних потреб у місті діє 3 бібліотеки, районний будинок культури, Семеноярський клуб, дитяча музична школа, Центр дитячої та юнацької творчості. Міською радою фінансуються Семеноярський клуб, Семеноярська бібліотека-філія.
Міська рада бере участь в організації відзначення державних свят і визначних подій, вшануванні учасників бойових дій, ветеранів війни та праці, воїнів-інтернаціоналістів, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, підтримує проведення інших культурно-розважальних і просвітницьких заходів. На належному рівні було організовано святкування Дня визволення міста від фашистських загарбників і Дня міста. Звання «Почесний громадянин м. Богодухова» були удостоєні генерал-майор авіації у відставці, учасник боїв за визволення Богодухова у серпні 1943 року С.Я.Новіков та директор Богодухівського електромеханічного заводу М.Б.Пушкар.

Соціальний захист
Виконком міської ради тісно співпрацював з районною та міською радами ветеранів, районною громадською організацією ветеранів локальних війн "Єдність". З міського бюджету на утримання міської ради ветеранів було витрачено 16,6 тис. грн., реалізацію міської Програми підтримки воїнів-інтернаціоналістів, учасників локальних війн – 4 тис.грн.
Вперше у 2009 році почесним громадянам міста виплачувалася щоквартальна стипендія у розмірі 300 грн. кожна. Почесні громадяни Богодухова П.Т.Тронько і М.Б.Пушкар перераховували її на потреби ДНЗ № 8 «Казка».
Матеріальної допомоги, в тому числі на поховання непрацюючих і безродних громадян, за рік надано на суму понад 31 тис.грн.
За поданням міської ветеранської організації виділялась матеріальна допомога у зв’язку з відзначенням особистих ювілеїв ветеранів війни та праці.
Для 14 малозабезпечених сімей безкоштовно завезені дрова.
Фізичне виховання і спорт
Для занять фізичною культурою та спортом у місті є стадіон “Колос”, три футбольних поля, ДЮСШ, разом зі шкільними – 7 спортивних залів.
У березні 2009 році була затверджена комплексна Програма розвитку фізичної культури і спорту на території міської ради на 2009-2011 роки (XXXI сесія V скликання), на реалізацію якої протягом 2009 року з міського бюджету було використано 17,2 тис. грн.
За ініціативи та фінансової підтримки міської ради проведено низку спортивних змагань, зокрема першість з футболу – 2009, в якому команда Семеноярського клубу «Ніка», зайняла 5 (серед 11 команд) місце. Під патронатом Богодухівської міської ради у минулорічному березні пройшли всеукраїнські змагання зі стрибків у висоту «Богодухівський стрибунець». Постійно виділявся автотранспорт для поїздок спортсменів на районні та обласні змагання.
Надавалася допомога стадіону «Колос» у ремонті даху адмінбудівлі, впорядкуванні території, забезпеченні її освітлення в нічний час.
******
Неможливо в рамках одного звіту охопити всю роботу, яка проводилася у 2009 році міською радою, її виконавчим комітетом, посадовими особами щодо поліпшення благоустрою міста, підвищення якості комунальних та інших послуг, забезпечення необхідних умов для належної життєдіяльності нашої громади.
Робота органів місцевого самоврядування Богодухова є прозорою і відкритою, її стан широко висвітлюється у районній газеті «Маяк». За цей час вийшло кілька тематичних сторінок “Богодухів: учора, сьогодні, завтра”, присвячених діяльності міської ради, її виконавчого комітету, комунальних підприємств міста, актуальним подіям у житті територіальної громади.
В газеті регулярно публікувалися інтерв’ю з міським головою, керівниками комунальних підприємств, спеціалістами міської ради. Надавалися роз’яснення з питань, які найбільше хвилюють богодухівців.
Постійно друкувались повідомлення про скликання сесій, звіти із сесій та засідань виконкомів, привітання міського голови з нагоди державних, професійних свят тощо.
Висловлюю вдячність усім депутатам, членам виконкому, жителям територіальної громади за тісну співпрацю, взаєморозуміння і підтримку. Разом з тим ми маємо бути свідомі того, що основна робота ще попереду. Будь-які зміни спершу повинні відбутися у свідомості людей, а вже потім вони реалізуються на практиці. Тож налаштуймось на позитив. Розраховую на прояв інтересу до справ територіальної громади кожного богодухівця.

Дякую за увагу.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.