Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Експерти ЄАБР проаналізували стан енергоефективності в країнах ЄЕП і України

Автор: Sokol від 13-07-2013, 23:44
  • 85

ЄАБРЯк повідомили в прес-центрі Євразійського банку розвитку, фахівці ЄАБР вивчили рівень енергоефективності економік держав Єдиного економічного простору і України, а також стан заходів щодо її підвищення. Експерти підкреслили, що економіки країн ЄЕП і України характеризуються значним енергоспоживанням. За цим показником вони набагато відстають від більшості розвинених країн світу, що не може не позначатися на конкурентоспроможності продукції, виробленої в державах ЄЕП і Україні.

Дані дослідження, проведеного аналітиками ЄАБР, говорять про те, що в цій області останнім часом намітилися позитивні тенденції. Однак економіки держав продовжують потребувати проведення подальшого оновлення та модернізації обладнання. У всіх чотирьох країнах підвищення рівня енергоефективності вважається одним із першочергових завдань. Прийнято безліч законів, програм, проте всі ці ініціативи втілюються в життя досить повільно.

Найбільших успіхів у цьому напрямку домоглася Білорусь. Завдяки послідовній енергетичній політиці цій країні з 2000 року вдалося домогтися 50-відсоткового скорочення енергоємності. Після того, як був прийнятий закон «Про енергозбереження» в республіці почалася системна робота по збільшенню енергетичної ефективності.

У Казахстані проблема енергетичної ефективності стоїть особливо гостро. Дві третини енергії, що виробляється в країні, просто втрачається. Експерти змушені констатувати, що далеко не всі положення закону «Про енергозбереження», прийнятого в Казахстані ще в 1997 році, працюють в даний час.

У період 200-2008 років Росії вдалося досягти певних результатів щодо зниження енергоємності. Тим не менш, енергоємності російських підприємств все ще вище середньосвітових показників. Зараз в Росії проходить реалізація прийнятого в 2008 році президентського указу «Про деякі заходи щодо підвищення енергетичної та екологічної ефективності російської економіки», мета якого - зниження до 2020 року енергоємності не менше ніж на 40% порівняно з 2007 роком.

За своєю енергоємністю промисловість України перевищує середні показники розвинених країн в 2,6 рази, проте, починаючи з 2000 року цей розрив поступово знижується. Експерти вважають, що Україна в перспективі здатна понизити показники енергоємності на 42-46%.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.