Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Яким буде курс гривні до кінця 2010 року?

Автор: Sokol від 22-06-2010, 01:31
  • 0
Яким буде курс гривні до кінця 2010 року?З початку червня офіційний курс нацвалюти зростає: регулятор щоденно знижує вартість долара на 0,05-0,1 копійок. Тільки за перші два тижні літа гривня подорожчала з 7,9256 UAH / USD до 7,9149 UAH / USD. При цьому ще в січні 2010-го долар на міжбанку коштував дорожче 8 грн.

Головна причина зміцнення нацвалюти - стійкий профіцит доларів на міжбанку, який почався в лютому, відразу після закінчення президентських виборів.

Щоб не допустити різких коливань курсу гривні, Нацбанку доводилося практично щодня викуповувати надлишок інвалюти. За цей час НБУ зміг збільшити валютні резерви на $ 2 млрд (до $ 25,6 млрд за станом на 31 травня 2010-го). Такий запас міцності, за словами виконавчого директора НБУ з питань валютного регулювання й контролю Анатолія Балюка, дозволить регулятору протягом наступних декількох кварталів зберегти курс гривні до долара в межах 7,8-7,9 UAH / USD.

Однак у стабільність нацвалюти вірять далеко не всі українські економісти. «Курс, який зараз склався на міжбанку, тимчасовий, він може зберегтися максимум до кінця поточного місяця», - коментує економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. А вже у другому півріччі на міжбанку, швидше за все, буде спостерігатися дефіцит інвалюти, що призведе до девальвації гривні. За прогнозами МПЦІ, курс гривні до кінця року знизиться до 8,3 UAH / USD. Втім, деякі економісти називають іншу цифру - 8,5-9 UAH / USD.

На початку 2010-го компанії-експортери були основними продавцями валюти на міжбанку: ціни на сировину в I кварталі поточного року зростали. Тепер же ситуація кардинально змінилася: у травні товари на сировинних ринках почали дешевшати. За оцінками Олександра Жолудя, така тенденція може продовжитися до кінця 2010-го. Крім того, можуть вичерпатися й інші канали надходження валюти в Україну: масштабних інвестицій у банківський сектор поки не очікується, а компанії, що запланували вихід на міжнародні ринки запозичення, найімовірніше, відкладуть плани як мінімум до III-IV кварталу поточного року. Крім того, якщо західні інвестори відмовляться пролонгувати кредити, видані вітчизняним компаніям, то в другій половині 2010-го можливий навіть відтік капіталу з України.

У такій ситуації Нацбанку доведеться продавати долари зі своїх резервів. А ось чи погодиться регулятор дешево розпродавати валюту - поки питання. До того ж незрозуміло, наскільки нової владі доцільно утримувати курс валюти: в українському уряді достатньо сильні позиції експортерів, які зацікавлені в ослабленні гривні.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.