Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


В Кручанській школі шанують свого славетного земляка

Автор: alex від 19-02-2011, 18:36
  • 0
Сьогоднішня наша розповідь про Кручанську ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка вже багато років поспіль, подавши документи, має надію, що їй присвоять ім’я В.Н.Каразіна, який саме у Кручику створив першу на Слобожанщині школу для селянських дітей.
Як живеться сьогодні Кручанській школі, які досягнення і проблеми існують у неї – про це наша розповідь.

Розташована школа у мальовничому місці, високі ялини вже багато років шумлять, поглядаючи щодня на веселих, рухливих школярів, яких біля порогу школи зустрічає пам’ятник нашому шанованому земляку В.Н.Каразіну.

В школі працює 18 вчителів, з них 3 – сумісники, 6 мають вищу категорію, 5- першу, і один має звання «Вчитель-методист». Колектив дружній, творчий, злагоджений. Вже п’ять років працюють над проблемою: «Розвиток індивідуальних здібностей, як складова реалізації диференційованого підходу до навчання та підвищення якості навчально-виховного процесу».Їх об’єднує спільна мета – виховати достойну особистість, готову розвивати наше суспільство. Тим більше, що працюють вони в каразінській школі, хоча так до цього часу школі і не присвоїли ім’я В.Н.Каразіна.

В Кручику теж існує проблема наповнюваності класів, зараз школа працює без 4-го класу, але на наступні роки народжуваність дещо поліпшилася, і в наступному навчальному році перший клас буде. В Кручанській школі вчитися погано неможливо – стидно перед такою великою людиною. Учні школи - учасники всіх районних змагань, конкурсів, предметних олімпіад. І не просто учасники – так за результатами вже цьогорічного районного етапу учнівських олімпіад окремі учні посіли призові місця: Валентина Глущенко, учениця 10 класу посіла перше місце в олімпіадах з економіки і екології та друге місце з хімії, Владислав Васюта, учень 10 класу, має друге місце з географії та екології, а десятикласниця Марія Пастущина посіла перше місце з астрономії і третє – з історії. Протягом року у захисті науково-дослідницьких робіт учнів- членів МАН брали чотири учні: Валентина Глущенко, Владислава Церковна, Денис Матвєєв, Владислав Васюта.сподіваємось, що й цього року учні стануть переможцями. Молодша і середня школа беруть участь в конкурсах «Колосок», «Кенгуру» і завжди мають дипломи. Тож, як бачите, учні школи мають добрі знання і вважають себе справжніми нащадками В.Н.Каразіна. Щороку не менше двох випускників вступають до університету ім. В.Н.Каразіна . Явно просліджується тісний зв’язок і взаємодія школи і університету. Школа в минулому році посіла друге загальнорейтингове місце серед сільських шкіл І-ІІІ ступенів.

В коридорах школи поновлені стенди, на вікнах – зеленіють квіти, на вході – дві величезні троянди, за якими доглядають школярі. В коридорах метушня – учні готуються до щорічних каразинських днів, які проходять з 10 по 24 лютого щороку. На ці дні сплановано масу різноманітних заходів: від проведення загальношкільної лінійки, присвяченої дню народження В.Н.Каразіна, до виставки книг, творчих робіт учнів, перегляду двох відеофільмів про життєвий шлях В.Н.Каразіна та його досягнення, відвідування кімнати-музею та ін. Шкільне життя вирує.

Та, як і у всіх шкіл району, та й не лише, існує у школи проблема недофінансування на покращення матеріально-технічної бази, капітальний ремонт школи. Вже п’ять років планується заміна вікон і даху, так все це лише на папері. В школі не було капітального ремонту з 1967 року.

У директора школи Тетяни Миколаївни Костирі, як і в усього педагогічного колективу, багато планів і надій на майбутнє – мати б свій власний харчоблок ( зараз сніданки підвозяться з Богодухівського колегіуму №2), зробити опалення в кімнаті-музеї, зробити внутрішній туалет, та й, взагалі, вже б треба поміняти обладнання комп’ютерного класу, капітально відремонтувати приміщення школи, придбати нові меблі… Але все то мрії. Зараз же Тетяна Миколаївна з повагою говорить про те, що започаткував вивчення спадщини нашого великого земляка колишній голова колгоспу «Шлях Леніна», а нині голова районної ради Д.К.Тризна. Саме він разом з педагогічним колективом школи першим зустрічав делегацію з університету у 1995 році. « Наші зв’язки з університетом ім. В.Н.Каразіна міцнішають з кожним роком, - говорить директор школи Т.М.Костиря - тим більше, що за цей час вже багато наших випускників закінчили цей навчальний заклад і навіть працюють у ньому. Щороку викладачі університету приїздять до нас, а ми їздимо до університету.»

А ще Тетяна Миколаївна добрими словами згадує своїх постійних спонсорів і помічників: педагогічний і трудовий колективи школи, раду школи, шановних батьків, голову СВК ім. Каразіна В.А.Шовкового, який жодного разу не відмовив у допомозі, голову сільської ради П.О.Тарасенка, що завжди цікавиться шкільними справами і, при можливості, допомагає. Саме завдяки цим людям є на карті Богодухівщини Кручанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. « Ми багато чого плануємо і маємо надію, що всі наші плани і надії справдяться» - говорить директор школи. А ми говоримо – нехай все так і буде!

В Кручанській школі шанують свого славетного земляка

Директор школи Тетяна Миколаївна Костиря, педагогічний стаж – 37 років, працює в Кручанській школі з 1989 року і весь цей час – директором школи. Вчитель біології.

В Кручанській школі шанують свого славетного земляка

під час урочистої лінійки, присвяченої початку Каразінських днів

В Кручанській школі шанують свого славетного земляка

Учні- члени МАН(зліва направо): Денис Матвєєв(9 кл.), Валентина Глущенко(10 кл.), Владислава Церковна(10 кл.), Владислав Васюта- переможець олімпіади по географії

В Кручанській школі шанують свого славетного земляка

колектив учителів Кручанської школи

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.