Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Для неї кожна дитина – особистість

Автор: alex від 20-01-2011, 00:10
  • 0
Для неї кожна дитина – особистість

Свінченко І. А. на фото в центрі


Життєві шляхи - як ріки, а ріки - як життєві шляхи. Одні несуть свої води тихо й незворушно, інші ж вирують, намагаються знести каміння зі шляху, шукаючи нові русла. Саме такий неспокійний шлях обрала для себе вчитель біології Івано-Шийчинської ЗОШ Свінченко І. А. Професію педагога Інна Анатоліївна вважає своїм покликанням. Вона працює на педагогічний ниві лише 5 років, але досягнень та здобутків за такий короткий проміжок часу багато. Викладаючи свій предмет, вона велику увагу приділяє розвитку творчих здібностей школярів, створюючи для цього на уроках біології атмосферу зацікавленості. До того ж, вона стимулює дітей до власних висловлювань, створює ситуації, при яких учень проявляє ініціативу та самостійність. Інна Анатоліївна завжди ставить перед собою завдання створити всі умови для того, аби діти розвивалися та вдосконалювалися у своїх вміннях і навичках. Вже 5 років поспіль учні Івано – Шийчинської ЗОШ є постійними учасниками Всеукраїнського природничого інтерактивного конкурсу «Колосок» .Творчість, глибока ерудиція, спостережливість і вимогливість як до себе так і до учнів - ось підґрунтя успішної педагогічної діяльності нашої колеги. Інна Анатоліївна закохана в предмет, який викладає. Таку ж любов вона намагається прищепити своїм учням. Можна тільки по-доброму позаздрити тим, хто входить з нею в світ біології. Вона використовує в своїй роботі найновіші технології. І хоча не всі її вихованці стануть відомими біологами, але хіба це головне? Важливо те, що здобуті знання учні будуть використовувати в майбутньому як інструмент розв'язання тих чи інших проблем.

Секретів своєї майстерності Інна Анатоліївна не приховує, завітайте до неї на урок - і самі в цьому переконаєтеся. Перший крок у своїй педагогічній творчості був у 2007 році, коли вона брала участь у конкурсі «Вчитель року-2007». Це той самий учитель, що робить шкільні роки своїх учнів щасливими та творчими, а не одноманітними, насиченими зубрінням та смутком. Атмосфера, що панує на її уроках – це атмосфера пошуку, досягнень та творчих відкриттів. Описати словами всю складність і водночас простоту її уроків важко. Це непомітне для дітей цілеспрямоване керівництво. Гнучкий план роботи приводить до поставленої мети. А мета завжди сформульована чітко, бо інакше нічого не досягнеш.

А досягла Інна Анатоліївна чимало. У 2007 та 2010 роках брала участь у виставці-ярмарку педагогічних ідей та технологій, представивши роботи: «Використання технології дослідницького навчання на уроках біології», «Загальні підходи до аналізу етапів сучасного уроку»,«Розробки уроків з біології» та «Із досвіду роботи вчителя». Експонати нагороджені Дипломами ІІ ступеня.

Ця молода та енергійна жінка - незвичайна. Уроки в неї цікаві, добре продумані. А які вона влаштовує заходи! Для неї кожна дитина - особистість. Вона уміє знаходити стежку до душі кожного учня. Інна Анатоліївна доброзичлива, вона завжди підтримає, щось порадить. Найперше, треба любити свій предмет та сприймати дитину як особистість. А якщо щось не виходить, не звинувачувати в цьому учнів. Адже педагог - це людина доросла, вона за все відповідає. Якщо існують проблеми, виходить, вчитель не врахував рівень групи або знань окремого учня.

Інна Анатоліївна не тільки творчий вчитель. З 2008 року вона очолила РМО (районне методитне об'эднання)вчителів біології та екології. Її кредо: якщо йдеш – роби справжні кроки; якщо хочеш – неодмінно досягай; якщо любиш – то по-справжньому; якщо живеш – то назавжди!

Вчителю завжди хочеться йти вперед, але іноді слід зробити зусилля над собою та зупинитися, оглянутися назад, щось доробити. Інакше іскорки в очах дитини не запалити.

Зі свого досвіду знаю, що одноманітні традиційні уроки втомлюють учнів, не викликають інтересу до виучуваного матеріалу. Щоб пробудити інтерес учнів до предмета, Інна Анатоліївна постійно шукає нові форми і методи навчання. До таких методів належать нестандартні уроки, які вона розробила: кіноурок з теми «Різноманітність водоростей, їх значення в природі та житті людини» та викладання теми «Терморегуляція» у 9 класах з курсу «Біологія людини» 12 – річної школи. Ці уроки були опубліковані в газеті «Біологія» та в бібліотеці журналу «Біологія» видавничої групи «Основа». За свою сумлінну, наполегливу працю та вагомий внесок у навчанні та вихованні підростаючого покоління, Інна Анатоліївна нагороджена грамотою Богодухівської районної державної адміністрації.
Вона постійно у творчому пошуку, шукає нові методи навчання, розробляє нестандартні уроки, бере участь у різних заходах, конкурсах, турнірах тощо. Нещодавно учень 7 класу Субота Сергій Івано – Шийчинської ЗОШ, якого підготувала Інна Анатоліївна, зайняв перше місце з біології серед учнів сьомих класів на хіміко – біологічному турнірі ім. І. І. Мечникова, що відбувся 20 листопада в ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Участь та перемога в цьому турнірі – це вагомий внесок в розвиток і показник інтелектуального потенціалу району.

Побажаємо нашому педагогічному колективу районна якомога більше таких творчих Учителів, які дають впевненість старшому поколінню вчителів за майбутнє професії, а для молоді – мотивацією для власного розвитку.

Н.Корабель, завідуюча районним методичним кабінетом

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.