Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Як живеш, сільська школо?

Автор: alex від 28-12-2010, 23:54
  • 0
На фото 1: Директор школи Ольга Іванівна Радигіна, працює в школі з 1979 року( одразу після закінчення інституту) і вже 13 з них очолює колектив.

Як живеш, сільська школо?

На фото 2: В кабінеті фізики – урок фізики в дев’ятикласників.

Як живеш, сільська школо?

Фото 3.В кабінеті української мови і літератури. Біля дошки учениця 10 класу Алла Калініченко.

Як живеш, сільська школо?


Сільська школа — вона завжди була і є особливою. І як би не змінювалося наше життя, які б нові пріоритети не з’являлися в ньому, проте саме на селі вчитель завжди був і залишається у великій повазі, як серед дітей, так і серед дорослих. Мабуть, через те, що саме ці щирі, прості люди-хлібороби завдяки свой життєвій мудрості, як ніхто розуміють, наскільки важливими і святими є ті зернятка знань та людяності, які засівають вчителі у дитячі серця.

Ця публікація в рубриці «Як живеш сільська школо?» в цьому році остання. Але ми маємо надію, щоця тема викликала вашу зацікавленість (особливо у освітян), і будемо продовжувати писати про проблеми сільської школи і в наступному 2011 році. А зараз, напередодні Нового року, від усього серця вітаємо вас із самими довгоочікуваними і світлими святами – Новим роком та Різдвом Христовим! Це усіма нами з дитинства улюблені й радісні дні, наповнені світлом свята спільної радості, веселощів, очікування чуда й казки, душевного тепла и надії.


Озирнувшись назад, можна сміливо сказати, що 2010-тий рік був прожитий не дарма. Цей рік був насичений подіями, напруженою працею, глибоким змістом та звершеннями. Він подарував нам радість зустрічей й відкриттів, перемог і досягнень, новий професійний і життєвий досвід.

Напередодні Нового року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов'язково здійсняться. Від усієї душі зичимо вам великого людського щастя, міцного здоров'я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч. Нехай прийдешній рік виправдає ваші самі добрі надії і прагнення, принесе достаток і добробут вашим сім'ям. Нехай панують у ваших домівках мир, взаєморозуміння й любов.

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Сьогоднішня наша розповідь про Кленівську ЗОШ І-ІІІ ступенів, бо авторка цього допису сорок років тому закінчила саме цю школу. Знаходиться школа в двох приміщеннях: одноповерховому, побудованому ще у 1898 році відомим заводчиком Кенігом в подарунок своїй дружині, щоб вона навчала грамоті сільських дітей, і двоповерховому – вже післявоєнному.

Йду гулким коридором, за класними дверима – робочий шумок, там ідуть уроки. В коридорі - нові театральні крісла (їх подарував А.В.Дорогобід), піаніно, нові штори на вікнах. Ось і мій клас, від сусіднього, як і раніше його відділяє дерев’яна перегородка, яку на Новий рік розсували, і в школі проводилось святкове новорічне дійство. Тоді в ньому був біологічний кабінет, зараз – кабінет фізики.

Мої однокласники з Володарівки, Мерла, Курилів жили в пришкільному інтернаті і харчувалися в шкільний їдальні( з Таверівки і Філатів учні ходили до школи пішки). На жаль, на початку 90-х років ці приміщення інтернату і харчоблоку були приватизовані, школа залишилась без їдальні і зараз обіди дітям початкової школи і всім бажаючим возять аж з Крисинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Звичайно, це створює додаткову проблему, особливо, якщо шкільний автобус вийде з ладу. Тоді на допомогу школі приходять батьки. В сьогоднішню школу 18 учнів з Володарівки, Таверівки, Мерла підвозяться шкільним автобусом. Добре, що в школі з’явився свій автобус. Тепер учні беруть участь в усіх районних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, та й на шкільних канікулах мають змогу здійснити цікаві екскурсії.

Як і у інших сільських шкіл, в Кленівській школі І-ІІІ ст. теж існує проблема з наповнюваністю класів, бо демографічна ситуація на селі не покращується. Зараз в школі немає лише 11 класу, а на наступний рік вже немає першокласників. Тож перспективи не райдужні. Як і у всіх шкіл, проблема фінансування має місце і тут, бо ніяк не можуть знайти кошти для ремонту підлоги в спортивному залі. Школа має нагальну потребу з фінансуванням на ремонт, придбання наочності, укріплення матеріальної бази. Вже багато років не поповнювались реактивами хімкабінет, приладами - фізкабінет, препаратами для лабораторних і практичних робіт – кабінет біології, спортивними снарядами - спортзал та ін. Вже потребують заміни і шкільні меблі, хотілося і більш сучасні комп’ютери в комп’ютерний клас і, взагалі, багато дечого хотілося б мати, щоб школа виглядала більш сучасною.

В школі працює 19 досвідчених педагогів. Всі вони мають відповідну освіту. Але, якщо хоч один з них проходить курсову перепідготовку – в школі виникає проблема з заміною. Ця проблема є глобальною для всіх шкіл – для сільської школи необхідно готувати вчителів, які могли б читати не один-два суміжні предмети, а три-чотири, щоб вони були спеціалістами і мали нормальне навантаження. Дружний, злагоджений, професійний колектив дає достойні знання учнів. Всі бажаючі випускники школи вступають до вузів.

В словах директора школи Ольги Іванівни Радигіної звучить занепокоєння: « Зараз існують різні думки щодо оптимізації мережі шкіл району, ми теж занепокоєні цим питанням, бо демографічна ситуація в нашому селі, як і у інших селах району, не радує. І неукомплектованість класів – це серйозна проблема. Хоча, якщо в класі 13-15 учнів, їх легше навчати, бо легше виявити індивідуальні особливості і інтереси дітей, надати кожному допомогу, проконтролювати якість засвоєння навчального матеріалу».

Директор школи щиро дякує всім працівникам школи, батькам і своїм незамінним спонсорам: приватним підприємцям В.А.Черкасову, О.С.Сентюріну, Г.Л. Пивоварову ( КСП «Кленівське»), А.В.Дорогобіду ( який незмінно вже протягом десятків років допомагає школі). Саме завдяки цим людям виживає школа на селі. З повагою і вдячністю називає Ольга Іванівна і голову сільської ради О.І.Ярошенка. Це за його сприяння в цьому році в обох приміщеннях школи було замінено вхідні двері і дев’ять пластикових вікон в одноповерховому приміщенні.

Тож рідна школа живе. І я бажаю їй ще довго жити і випускати в світ достойних людей.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.