Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Жити і працювати для громади

Автор: alex від 15-10-2016, 09:00
  • 85

На віку, як на довгій ниві… І це справді так. Адже чи думав коли-небудь О.М.Какасенко, що через 20 років повернеться у рідне Степне і, як тепер уже в далекому 1996 році, знову стане очільником громади? А сталося саме так. І ось уже майже рік Олександр Миколайович головує у Степнянській сільській раді. Зізнається, що нелегка ця справа, адже, передусім, це велика відповідальність перед людьми.

- Найважче для мене –«розбудити» людей на добрі справи. На жаль, переважна більшість вважає, що все у селі мають робити голова, працівники сільради і депутати. Але ж ми –одна громада, і тільки спільними зусиллями можемо навести лад у своєму спільному домі – селі, і на вулицях, вирішити наші нагальні питання. На сходках наче всі погоджуються з цією думкою, а як тільки справа доходить до суботника чи підписання угод на вивезення сміття… Але я оптиміст, і вірю, що з місяця в місяць, з року в рік змінюватиметься думка людей, змінюватиметься ставлення.

- Олександре Миколайовичу, звичайно, за рік Вашої каденції ще рано говорити про певні здобутки і перемоги. Але ж все-таки розкажіть. Давайте почнемо з красивого спортивного майданчика, який став справжньою окрасою села.

- Так, нещодавно ми облаштували спортивний майданчик, як бачите, з сучасними атрибутами. Навіть тренажери тут є. Цей майданчик було встановлено завдяки тому, що наша громада виграла у обласному конкурсі міні-проектів. Наш проект називався «Здорові люди – здорове суспільство». З сільського бюджету було виділено 29 тис. грн., стільки ж –і з обласного. Проблема єдина – чомусь поки що земляки не досить активно відвідують майданчик, можливо, тому, що він не у центрі села. Переважно приходить малеча з батьками, а в планах -проведення там культурно-спортивних заходів. А взагалі, вважаю, участь у різноманітних конкурсах, проекти –це і є наше майбутнє. Адже таким чином можна поліпшити життя у громаді. Те ж саме стосується і проекту «Наша вода – наше здоров’я», з яким ми теж отримали перемогу. І тепер маємо змогу на 198 тис. грн. зробити реконструкцію водогону по вулицях 8 Березня, Молодіжній.

- У зв’язку зі змінами законодавства, Ваш сільський бюджет, як і інші місцеві, суттєво поповнився. Куди витрачаєте кошти від перевиконання доходної частини?

- Скажу одразу – не на підвищення зарплати апарату сільської ради. Всі додаткові кошти спрямовуємо на розвиток громади. На покращення  життєдіяльності її. Так, зокрема, велику увагу приділяємо проблемі вивезення сміття. Для цього уклали угоду з КП «Богодухівжитло», закупили 9 сміттєвих баків.

 Крім того, цього року відремонтували меморіал Слави у центрі села. Відновлено було і роботу клубу як головного культурного осередку села. І тепер у нас відбуваються різноманітні святкові заходи, є своя художня самодіяльність. У приміщення сільської ради перевели ми і пересувне поштове відділення, щоб людям було зручніше. Допомагаємо місцевому фельдшерському пункту, зокрема, придбали дрова, оплачуємо роботу опалювача. Відновили  частково вуличне освітлення по вул. Центральній.

- Яке найболючіше питання для громади?

- Напевно, як і у всіх – дороги і водозабезпечення. Що стосується доріг, то намагаємося хоча б зробити ямковий ремонт, наразі теж тривають роботи, велику спонсорську допомогу у цьому надає СФГ “Поліна”. А ось із водопостачанням великі проблеми. Раніше нас обслуговувало ТОВ «Богодухівсількомсервіс», а тепер ФОП Роговий, але проблем не поменшало. Адже сама система, труби застарілі, потребують не просто ремонту, а заміни. Це великі кошти. Тож намагаємося поки що вирішувати проблеми за мірою їх надходження. Так, на Фермерській вулиці замінили 130 м водогону, на Пушкіна -110 м.

- Чим живе сьогодні громада?

- Надією на краще. Адже дуже важке сьогодні життя. Пенсії малі, зарплати теж. У селі роботи немає, люди виїжджають. Адже, пригадую, як тільки-но мене обрали сільським головою у 96-му, тут проживало більше 500 людей, сьогодні ж –і 200 немає. За рік, що минає, народилася всього одна дитина, одна пара одружилася. Надія на газифікацію, незважаючи на те, що є вже і проект, здається нездійсненною, адже самі бачимо ситуацію в країні і спостерігаємо за цінами на блакитне паливо. Тож кожен сподівається лише на себе, свої сили і можливості. А влада, чим може, допомагає.

- Олександре Миколайовичу, як ставитеся до децентралізації?

- Вважаю, що це питання поки що не на часі. Адже спочатку спеціалісти і експерти мають розробити чіткий план, як діяти і які робити кроки, щоб від цього виграли, передусім, люди. Щоб громада була спроможною. А я не думаю, що так буде, коли, приміром, навіть сусідні з нашою, громади об’єднаються. Так, кошти апарату будуть зекономлені. Але ж, згідно з законом, там мають діяти відповідні структури, пожежна охорона тощо –а це знову ж додаткові кошти. І яка тоді буде економія? Уже зараз в районі не вистачає коштів, місцеві ради постійно допомагають субвенціями, зокрема, на фінансування програм. Тож, вважаю, до питання децентралізації треба підходити виважено і серйозно.

- Чи є у Вас помічники громади, які разом з владою допомагають вирішувати питання життєдіяльності громади?

- Звичайно. І я всім їм дуже вдячний. Але, передусім, хочу подякувати СФГ «Поліна». Саме завдяки цьому господарству здійснюється левова частка робіт. Так, було проведено кронування дерев по вул.Шевченка. Допомагають з вивезенням сміття, очищенням доріг від снігу, ремонтом греблі, ремонтом дороги, проведенням культурних заходів та ін. Хотілося б, щоб і інші сільгосппідприємства, фермери, підприємці, одноосібники активніше допомагали громаді села.

- Які плани на майбутнє?

- Плани є, і їх багато. Це і продовження ремонту сільського водогону, і продовження робіт з вуличного освітлення, і налагодження питання систематичного і безперебійного вивезення сміття та ін. Сподіваюся на підтримку громади і депутатів. І, чесно кажучи, дуже радий, що у нас всі депутати, як один, працюють з однією метою – для громади і для сільчан. Тож, впевнений, все у нас вийде.

О.М.Какасенко (справа) разом з депутатом сільської ради багатьох скликань А.А.Євтушенком (зліва) на новому дитячому майданчику. Анатолій Андрійович завжди активний і ініціативний, тримає на контролі вирішення всіх нагальних питань для громади –чи то вивезення сміття, чи то ремонт дороги, чи то підвезення скрапленого газу…До нього часто, і вдень, і вночі, звертаються земляки за допомогою, і він ніколи нікому не відмовляє. За це його й поважають у селі.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.