Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Свято рибалки у Шарівці

Автор: alex від 18-08-2016, 08:00
  • 85

Започаткований в Україні у 2007 році довгостроковий проект Євросоюзу та Програми Організації Обєднаних Націй (ПРОООН) під назвою «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» набув свого поширення і в Богодухівському районі. У 2009 році громадськість селища Шарівки приєдналася до  даного проекту і на базі Шарівської середньої школи, яка потребувала ремонту даху, було створено громадську організацію «Бригантина».

Протягом 2009- 2010 років дах було зремонтовано, проект закінчено. Але «Бригантина» продовжувала своє існування і в 2014 році, як окремий підрозділ рибалки- любителі створили обєднання «Рибачок», яке опікувалося збереженням в належному стані та облаштуванням узберіжжя водоймища сел. Шарівка. У липні 2016 року «Рибачок» пройшов державну реєстрацію, як відокремлений підрозділ громадської організації «Бригантина». За період свого існування підрозділ «Рибачок» як і громадська організація «Бригантина» займався благодійною діяльністю (з власних внесків членів) надавали постійну допомогу в підготовці школи до нового навчального року, проведенні Дня захисту дітей, трудових акціях по наведенню порядку на території селища, кладовища тощо. В цьому році Правління ГО «Бригантина», порадившись із членами організації, прийняли спільне рішення про ініціювання проведення в селищі свята рибалки (Дня рибалки), яке б стало традиційним. До організації його підготовки та проведення були залучені активісти з           «Рибачка», представники ГО «Бригантина» - вчителі – пенсіонери за вислугою років (Півцевич В.В., Твердохліб Н.М., Янковська С.В. Твердохліб Т.Г., О.В.Деркач), представники громадськості: депутати районної ради О.О.Кондратенко, В.В.Шириня, ТОВ “Телець”, які виступили спонсорами свята. Депутати селищної ради М.П.Чумаченко  (надав велику допомогу в облаштуванні місця проведення свята) та А.О.Мальцева теж надали допомогу. Брали участь в проведенні заходу педагог – організатор Шарівської ЗОШ О.М.Павленко, директор будинку культури О.Є.Деркач, жителі селища (Л.Ю.Канюка, Т.В.Прядкіна, О.М.Крамний та діти. Розписом стін будівлі, де була імпровізована сцена займалися В.В.Гордійчук та В.О.Линник. У підготовці свята брали участь цілі родини рибалок, яким хочеться висловити велику подяку. Це – родина  В.П.Гордійчука, В.В. Ананьєва, К.П.Півцевича, О.В.Купрєєва, В.Ф. Масюка. Тому дісно це свято було всенародним. В програмі свята: спортивна рибалка для всіх охочих незалежно від віку (переміг Тимошенко О. – з найбільшим уловом – 5. 200 кг, на другому місці - Кривошея І. - 2.800 кг, третє місце розділили між собою Є.Шевцов та Р.Купрєєв). В основному в цей день рибацька удача посміхнулася  молодим рибалкам. Проводив цей конкурс член «Рибачка» Д.М.Солодовник.

Продовжила свято театралізована вистава, головними героями якої були «первісні люди» (В.Ананьєв, Р.Купрєєв, А.Купрєєв), Вічний Нептун (цю роль виконав керівник ВП «Рибачок» (В.В. Ананьєв), який посвятив у рибалки новоприбулих рибалок та прийняв у рибалок клятву, Водяний (М.Купрєєв) та Русалки (Л.Ананьєва, А.Лисконо, Н.Масюк, В.Борисенко, К.Лисенко), ці  дівчатка чудово виконали танець Русалок, постановку якого здійснила студентка хореографічного факультету Л.Ананьєва). Лунала пісня у виконанні народного фольклорного коллективу «Шарівчанка». Вистава поєднувала  у собі конкурсну програму. Особливо цікавим був конкурс на звання «Міс дружина рибалки», яке здобула Г.М.Козар.  

Продовженням свята були ігри та розваги для дітей та дорослих. Це булла заворожуюча картина, коли батьки підтримували своїх дітей у змаганнях, а діти- батьків, бабусь і дідусів. А змагатися було де - понад десяток площадок з іграми працювали одночасно, які проводили вчителі пенсіонери, депутат сільради А.О.Мальцева та діти -старшокласники.

Закінчилося свято смачною святковою юшкою, яку приготували дружини рибалок В.В.Півцевич, А.О.Купрєєва, О.В. Ананьєва. Л.О.Масюк,      В.О.Любота, Т.В.Прядкіна та підбиттям підсумків. Посвідчення юних рибалок отримали малолітні діти, які виграли в конкурсі ловлі магнітні рибки:  В.Шашок, В.Мулік та школярі - Д.Мальцева, І.Кривошея.

Це свято дійсно поєднало людей різного віку і подарувало ті миттєвості радості і добра, яких так не вистачає у повсякденному житті.

     

   В. ПРИСТУПЕНКО,

 голова ГО “Бригантина”

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.