Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Славній Петропавлівці – 225 років!

Автор: alex від 13-07-2015, 09:00
  • 0

12 липня, саме у день святих Петра і Павла День села святкували у мальовничому краї Богодухівщини – Петропавлівці. Того дня дружня громада відзначала 225-річницю рідного краю.

Незважаючи на дощову погоду, свято все-таки видалося на славу. Варто відзначити високий рівень підготовки. Звісно, що це заслуга і сільського голови В. М. Стойчика, і місцевих жителів, і помічників. А чималий внесок у проведення свята вклали: господарники Львови – Ольга Володимирівна (КСП «Балабанівське») та Віталій Андрійович («Муравський шлях»), Д. М. Гладковський (директор ТОВ агрофірма «Петропавлівка»), Ю. Г. Герман (ФГ «Юг»), ПП В. А. Бобрик та Л. М. Юхта, ФОП Є. О. Бурдяк. На святі лунали щирі слова вдячності благодійникам, за розуміння і матеріальну допомогу.

До самого ж свята петропавлівці готувалися зранку. Прикрашали святкову сцену, подбали і про людей похилого віку – установили зручні лавки. Місцеві господині пекли смачні торти (фото 5), аби взяти участь у конкурсі «Найталановитіша вулиця у кулінарному мистецтві». Відмінно організували дозвілля і для малечі. Діти мали змогу побавитися на батутах, покидати дротики, скуштувати солодку вату. Також безкоштовно пригощали малечу морозивом та солодощами тощо. Було де відпочити і дорослим: працювали торгові лавки, смажилися запашні шашлики, варили польову кашу, продавали й оковиту…

До гостинного сільського голови на день села завітало чимало гостей: народний депутат України О. М. Біловол, голова райдержадміністрації В. А. Шаров, голова райради Д. К. Тризна, міський голова Н. І. Олексенко, колеги - сільські голови Є. Л. Малайдакова (Сазано-Баланівська с/р), Г. М. Куриленко (Червононивська с/р),  М.В. Горбунов (Сухининський сільський голова), отець Максим, директор Богодухівського ЦДЮТ Н.І. Тронько.

- День народження села – особливе свято, яке об’єднує всіх, хто любить своє село, тих людей, чиєю працею воно створювалось. А ваше село здавна славилося своїми людьми, всім, хто хоч раз побував у Петропавлівці, добре відома ваша гостинність і чуйність, - зокрема, вітали почесні гості. Також бажали миру, злагоди, благополуччя і мирного неба.

Народний депутат України О. М. Біловол (фото 1), як завжди, завітав на свято не з порожніми руками – подарував Петропавлівській АСМ дитячі ваги, апарат для виміру цукру, апарати для виміру артеріального тиску. Також Олександр Миколайович подарував дитячому садку, який планують відкрити у Петропавлівці, пральну машину.

Щирі вітання та подарунок від земляка Богодухівщини В. В. Логінова переказав голова РДА В. А. Шаров. Петропавлівська ЗОШ отримала музичний центр. Міський голова Н. І. Олексенко подарувала ікону Покрови Божої Матері.

Святкова ж програма розпочалася зі славного Гімну України, який заспівала Сніжана Савко. І односельці, і гості стоячи аплодували виконавиці головної пісні держави (фото 3).

Взагалі, художня самодіяльність Петропавлівки довела, що в їхньому краї є народні таланти. Артисти і танцювали, і співали, було і театралізоване дійство. Виступали і наймолодші жителі села. 

Під час святкової програми, зокрема, згадали і односельців, які багато років присвятили праці на землі, поважних жителів села. Відзначили і подружжя, які проживають у мирі та злагоді вже багато років. Відрадно, що за рік сільська родина Петропавлівки збільшилась на сім маленьких жителів села.

Почесні грамоти райдержадміністрації та райради отримали: Т. Д. Куропатенко, О. Д. Мірошниченко, Г. М. Гонтаренко, Л. І. Гладких. За багаторічну плідну працю та з нагоди Дня села Почесними грамотами сільська рада відзначила: В. О. Луценко, О. Д. Сургая, І. М. Липчанського (фото 2), О. Г. Череденко, Є. Т. Гузевату.

Після урочистих нагороджень було визначено переможців у конкурсі «Найталановитіша вулиця у кулінарному мистецтві». Усього у конкурсі взяло участь 12 вулиць. Перше місце посіла вулиця Комсомольська, друге – Радянська, третє – Молодіжна. Чесно кажучи, серед такої краси і смакоти, мабуть, важко було визначити призові місця, бо кожна господиня підійшла до свого кулінарного шедевру оригінально.

Та на цьому свято не завершилося. Народні гуляння були чи не до ранку. Жителів села розважали артисти з Харкова та Красного Кута – Олександр Кварта і Вікторія Рафальська. Отож, День села у Петропавлівці видався на славу.

Запашний коровай, як символ добробуту, вручають Петропавлівському сільському голові В. М. Стойчику.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.