Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Обговорення перспективного плану добровільного об’єднання громад…

Автор: alex від 27-06-2015, 09:00
  • 0

у Петропавлівці

Дев’ятого червня голова районної державної адміністрації В.А.Шаров відвідав Петропавлівську сільську раду на базі КСП «Балабанівське», де провів обговорення Перспективного плану добровільного об’єднання територіальних громад. В ході зустрічі було наголошено на базових аспектах Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методиці добровільного об’єднання.

Під час обговорення відбувся діалог громади з головою районної державної адміністрації, в якому вони висловили свої пропозиції щодо об’єднання і бачення того, що дасть воно для жителів Петропавлівської сільської ради.

…у Хрущовій Микитівці

На зустріч прийшло чимало селян. Проявивши ініціативу, люди обрали голову зборів та секретаря, зажадали від Хрущово-Микитівського сільського голови О.М.Байбака висловити свою особисту позицію. В свою чергу, Олександр Миколайович довів переваги і суперечності запропонованої територіальної реформи. Багато запитань було й до керівника райдержадміністрації. Люди говорили про самі прості речі, які повсякденно присутні в їхньому житті: водопостачання, використання земельних ділянок, оплата житлово-комунальних послуг, зокрема за спожитий природний газ, функціонування школи, фельдшерсько-акушерського пункту, надання адміністративних послуг службами району. Володимир Анатолійович, даючи відповіді на запитання, знаходив переконливі докази у тому, що не потрібно боятися змінювати своє життя, наголошував на згуртованості й об’єднанні у реалізації спільних справ.

…у Сухинах

Жителі сіл ради висловили своє бачення перспектив реформування, при цьому спокійно й виважено вели діалог. Свої сумніви, адресовані районній владі, доводили обгрунтовано. Володимир Анатолійович на прикладі розвитку інших громад району знаходив красномовні докази: якщо ініціатива йде “знизу”, тобто від самих людей, -тоді комфортно живеться громаді. Бо саме спільні зусилля, спільна справа, спільні ініціативи згуртовують людей, виховують у них почуття відповідальності й патріотизму.

…у Червоній Ниві

У сільському будинку культури зібралися небайдужі червононивці разом з сільським головою Г.М.Куриленко для обговорення Проекту перспективного плану формування територій району. Саме з цією метою до них завітав голова районної державної адміністрації В.А.Шаров. Тривалий час велася розмова, люди висловлювали різні бачення, вказували на прорахунки у вирішенні питань як місцевого, так і державного значення, просили Володимира Анатолійовича їхню позицію і думку донести до відома області й залишили за собою право продовжити обговорення шляхом опитування всіх мешканців громади.

…у Забродах

Десятого червня в приміщенні Забродівської загальньоосвітньої школи відбулися громадські слухання, на які були запрошені депутати, члени виконавчого комітету сільської ради, керівники підприємств, які знаходяться на території Забродівської сільської ради, активісти громадських організацій, жителі с. Заброди.

Голова Богодухівської районної державної адміністрації В.А. Шаров змістовно доповів про переваги створення спроможних територіальних громад, зазначивши, що, відповідно до нового закону, держава підтримуватиме нові адміністративні одиниці шляхом надання коштів з Державного фонду регіонального розвитку. Також передбачено, що об’єднані громади отримують право розпоряджатися землями, які знаходяться за межами населених пунктів, але є частиною громади. Ті ж громади, які об’єднаються до кінця цього року, починаючи з 2016 року залишатимуть у себе 60% від податку на доходи. Тому громада повинна більш відповідально ставитись до сплати податків. Коли гроші будуть лишатися в громадах - це дасть можливість розвитку району.

Під час обговорення законопроекту мешканців села турбувало питання, як один староста буде виконувати всі функції, які зараз виконує сільський голова та виконком сільради, яким чином будуть розподілятися кошти, які буде отримувати об’єднана територіальна громада.

Наприкінці засідання Володимир Анатолійович зазначив, що він розуміє, що цей процес об’єднання не буде простим. Зараз існує багато невирішених питань, які накопичувались роками, але цей закон дозволить громаді отримувати фінансові ресурси, що дозволить на краще змінити життя сільських громад.

…у Сінному

У сільському будинку культури з громадою Сіннянської сільської ради зустрілися члени районної робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад, якими проведено широке обговорення проекту перспективного плану формування територій громад.

З доповіддю під час наради виступив член районної робочої групи, радник голови районної державної адміністрації на громадських засадах з питань молоді, спорту та зв’язків з громадськістю І.В.Напрієнко, який повідомив, що для реалізації Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Урядом вже затверджено Методику формування спроможних територіальних громад, відповідно до якої обласна державна адміністрація повинна створити перспективний план з формування територій громад на рівні районів та області.

Ігор Володимирович розповів про майбутні переваги, які набуває об’єднана спроможна територіальна громада та негативні результати у випадку невизначення або створення неспроможної громади.

Під час доповіді він акцентував увагу, що для вирішення першочергових проблемних питань необхідно впроваджувати в життя великі проекти, направлені на задоволення потреб громади, наприклад: створення комунального підприємства з пасажирських перевезень, яке вирішить головну проблему - переміщення людей між селами та районним центром, створення підприємства з виробництва асфальту та інших будівельних матеріалів, які необхідні для ремонту і будівництва доріг.

Настрій громади був позитивний, під час обговорення задавались конструктивні питання, в основному, по бюджету, фінансах, структурі майбутньої громади та її повноваженням, на що були надані вичерпні відповіді.

Мешканці села продовжуватимуть обговорення шляхом проведення економічно-фінансових розрахунків, зустрічей з представниками інших територіальних громад, після чого ними буде прийнято остаточне рішення.

…у Кленовому

Голова Богодухівської районної державної адміністрації В.А. Шаров поінформував жителів про процеси децентралізації влади в Україні, основні положення Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, наголосивши на добровільності прийняття відповідних рішень безпосередньо громадами щодо об’єднання, спільному вивченні даного питання, напрацюванні пропозицій щодо формування територій громад.

Під час обговорення законопроекту Володимир Анатолійович пояснив громаді суть фінансової децентралізації, яка має вирішити проблему постійного браку коштів на рівні місцевих бюджетів та відзначив, що головними джерелами доходів об’єднаних громад буде плата за землю, яка стовідсотково залишатиметься на місцях, а також податок з доходів фізичних осіб, що буде в місцевому бюджеті у розмірі 60%. Крім того, спроможні територіальні громади отримуватимуть підтримку з державного бюджету.

…у Крисиному

Громада села зібралася у сільському будинку культури, щоб зрозуміти, яку можливість отримає кожен із них при утворенні спроможної територіальної громади. В.о. Крисинського сільського голови Н.А.Жданюк навела приклади переваги об’єднання, а начальник фінансового управління районної державної адміністрації, депутат районної ради О.Ф.Ковальов детально розповів про механізми фінансування, відповів на запитання, пов’язані з діяльністю освітньої галузі району.

У своєму зверненні до громади голова районної державної адміністрації В.А.Шаров подякував за розуміння, поділився своїми планами на майбутнє. “Дії влади мають бути конкретними, спрямованими на результат, щоб кожна людина була максимально задоволена і впевнена у змінах”, - наголосив Володимир Анатолійович.

…у Зарябинці

Зустріч голови райдержадміністрації В.А.Шарова з мешканцями села була присвячена добровільному об’єднанню територіальних громад.

Володимир Анатолійович зазначив, що запланована реформа відкриває можливості для того, аби громади могли більше отримувати доходів і на свій розсуд ними розпоряджатися. Новим законом передбачається створення спроможних територіальних громад, які зможуть реалізувати та надавати високоякісні послуги у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, житлово- комунального господарства, соціального захисту та інших сферах життєдіяльності.

Зарябинський сільський голова О.В.Олексенко відзначив важливість проведення зазначеної реформи та підтримав ініціативу створення однієї спроможної об’єднаної територіальної громади. Селяни були єдині в розумінні необхідних змін.

…у Вінницьких Іванах

У сільській школі відбулися громадські обговорення проекту перспективного плану формування територій громад Богодухівського району.

Участь в обговоренні взяв голова райдержадміністрації В.А.Шаров, член районної робочої групи, Вінницько-Іванівський сільський голова О.М.Соловей та Зарябинський сільський голова О.В.Олексенко.

Володимир Анатолійович зазначив: “Однією з умов об’єднання є якість та доступність послуг, яка не може бути нижчою, ніж до об’єднання. Керівники сіл мають розуміти, що така громада отримає додаткові фінансові можливості. В даному процесі потрібно розраховувати лише на власні сили. Закон щодо добровільного об’єднання територіальних громад надає можливість громадам об’єднуватися, а це в свою чергу, надасть більш широкі права”.

На підтримку об’єднання висловився В.М.Євтушенко, генеральний директор ПСП ім.Шевченка, і його думку розділили присутні громадяни.

…в Улянівці

Сходи громадян Улянівської сільської ради відвідали голова райдержадміністрації В.А. Шаров та радник голови райдержадміністрації І.В.Напрієнко.

Громаду ознайомили із законодавчою базою щодо добровільного об’єднання громад. Озвучили фінансово-економічні показники району, які є на даний час, та фінансові перспективи в разі об’єднання.

Порушувались соціально-економічні питання, які надають можливість вирішити нові закони. По-перше, це питання ремонтування доріг, створення підприємств з пасажирських перевезень, питання щодо утримання медичних та навчальних закладів. За час правління нової команди вже відчутні досягнення по району (здійснюються ремонт даху в Улянівській ЗОШ).

Виступаючі представники школи підкреслили, що головне завдання освіти - це не кількість шкіл, а якість тих знань, які отримають діти. Тому краще утримувати комфортабельну школу із сучасними класами, комп’ютерним забезпеченням, оплачувати працю кваліфікованих педагогів. Тому нагально слід вирішувати питання перевезення дітей, ніж утримувати школи із малою кількістю учнів. З цього питання підтримані ідеї створення комунального АТП на базі однієї громади, підприємства по ремонту доріг та інші соціальні проекти.

Під час голосування вирішено одностайно приєднатися до однієї спільної громади міста Богодухова.

…у Куп’євасі

Оскільки Куп’єваська громада має слабкий фінансовий баланс, тому перспективи розвитку села люди бачать в об’єднанні з більш сильними громадами за рахунок перерозподілу коштів і ресурсів.

Довели їм це і голова райдержадміністрації В.А Шаров та радник голови райдержадміністрації І.В. Напрієнко, оперуючи економічними аргументами та відповідаючи на наболілі питання розвитку села та шляхів їх вирішення. Проблеми водопостачання за підтримки райдержадміністрації та спонсорів почали вирішуватись.

У кінці сходів відбулось голосування, під час якого підтримано пропозицію об’єднання у спроможну громаду з центром у місті Богодухові.

…у Кручику

Разом з жителями села радники голови райдержадміністрації С.О.Глущенко та І.В.Напрієнко розглянули питання розвитку первинної медицини, оптимізації надходжень, утримання навчальних закладів, зокрема функціонування школи в с. Павлівка. Обговорили моменти, як ці питання будуть вирішені в майбутньому. Також порушувались питання пасажирських перевезень, відновлення роботи асфальтового заводу, хлібозаводу, а також інших соціальних проектів, які під силу здійснити в умовах виключно сильної спроможної громади. Викликали у кручан зацікавленість нові можливості, які надає законодавство спроможним громадам: створення єдиного центру надання адміністративних послуг, муніципальної міліції та пожежної служби, що будуть підпорядковані громаді.

…у Гутах

Зустріч у Гутах тривала майже чотири години, небайдужі громадяни цікавилися найболючішими питаннями, зокрема, щодо водопостачання, діяльності КП “Джерельне”, санітарного стану річки Мерла, ремонту освітніх закладів та закладу культури. Зауваження були адресовані селищному очільнику  В.І.Дьоміну, саме від нього зажадали, щоб такі зустрічі проходили частіше й організованіше за кількістю учасників. В свою чергу, представники громади дякували Володимиру Анатолійовичу за можливість до відкритого спілкування, при цьому висловили сподівання, що запропоновані в країні зміни сприятимуть стабільності й забезпечать в майбутньому розвиток території.

…у Павлівці

Жителі села зібралися біля школи, щоб обговорити майбутні процеси реформування органів місцевого самоврядування. Їх основні позиції у відповідності до вимог чинного законодавства були викладені радниками голови районної державної адміністрації на громадських засадах С.О.Глущенком та І.В.Напрієнком. Мешканців села турбували питання, пов’язані із подальшою діяльністю навчального закладу, організацією транспортного сполучення, ремонту доріг тощо. Вони висловили переконання, що їх думка буде почута під час проведення громадських слухань, які стартуватимуть після затвердження Харківською обласною радою Проекту перспективного плану формування територій громад області.

Візит до Сковородинівки Золочівського району

П’ятнадцятого червня голова районної державної адміністрації В.А.Шаров на запрошення активістів села приїхав на зустріч з місцевими жителями, щоб обговорити питання реформи місцевого самоврядування, зокрема можливого приєднання території Велико-Рогозянської сільської ради до Богодухівського району, тобто входження її до складу Богодухівської об’єднаної територіальної громади.

Діалог з жителями також вели голова Золочівської районної державної адміністрації І.М.Гурін та Велико-Рогозянський сільський голова А.І.Єлісєєв.

За результатами зустрічі було прийнято рішення про створення ініціативної групи, котра проведе опитування серед мешканців трьох сіл, які входять до складу ради, і його результати надасть керівництву обох районів.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.