Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Культурне життя гутян: з минулого - у сьогодення

Автор: alex від 7-11-2014, 13:00
  • 0

Селище Гути має цікаву культурну історію. Початок активного розвитку освіченості сягає корінням середини ХIХ століття, коли швидкими темпами розвивалось цукроваріння на Слобожанщині, а з ним розвивалось і селище.

Після революції керівництво Гутянського цукрового заводу почало активно турбуватись про культурне життя жителів селища. У 1927 році при цукровому заводі був організований драматичний колектив. Діяли також танцювальний, хоровий, вокальний колективи, духовий оркестр. Збереглося фото тих часів, яке залишило нам згадку про учасників драматичного колективу.

В 1978 році було завершено будівництво нового, двоповерхового Будинку культури в селищі, з глядацьким залом на 450 місць, чотирма гуртковими кімнатами, бібліотекою та спортивним залом з душовими. В новому приміщенні продовжують працювати гуртки художньої самодіяльності.70-80 роки –стають популярними вокально- інструментальні ансамблі ( ВІА), яких при будинку культури було три. Працює дитячий ляльковий гурток, організовується струнний ансамбль ветеранів війни та праці який стає улюбленцем всіх святкових концертів.

І ось вже і ХХI століття … Хор «Калинонька», створений ще в минулих 90-х роках – учасник обласних оглядів-конкурсів «Слобожанські передзвони». Три групи танцювального колективу, жіночий ансамбль «Джерело», гурток художнього читання, вокальний та дитячий вокальний ансамблі- «Семицвіт» та «Веселі нотки», дитячий ансамбль «Калинонька»- активні учасники святкових заходів селища, районних конкурсів, фестивалів. Відкрився музей історії селища та цукрового заводу.

Культурне сьогодення гутян теж приносить щире духовне задоволення землякам. Самодіяльні аматори, як і раніше, підкорюють серця і душі односельчан та всіх, хто має можливість насолодитися їхньою творчістю.

На фото 1 – Гутянські самодіяльні аматори. 30-ті роки ХХ ст; на фото 2 – учасники художньої самодіяльності Гут. Початок XXI ст.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.