Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Хороший господар - міцна родина

Автор: alex від 15-11-2013, 08:00
  • 0

Кажуть, що праця і терпіння все перемагають, адже без праці нічого не здобудеш, а успіх у праці неможливий без терпіння. З такою думкою погоджується добре знаний у селі Горького трудівник, майстер на всі руки – Павло Борисович Петренко.

Про нього говорять, що працьовитий, добросовісний, щирий, чудовий батько, дідусь і чоловік. Нещодавно випала нагода особисто познайомитися з горьківським господарем. І, скажу чесно, усі схвальні відгуки про Павла Борисовича – це щира правда.

Родом чоловік з Сумської області. Ще з дитинства Павло Борисович знав: сільське господарство – його покликання. Прикладом слугував тато, трудові успіхи якого завжди захоплювали хлопця, викликали гордість.

Минали роки… Одружившись, П. Б. Петренко разом з сім’єю переїздить в село Горького Богодухівського району. Молодій сім’ї довелося, як-то кажуть, поборотися за життєві успіхи і достаток. Та боятися труднощів  - то не для Павла Борисовича, адже долати усі негаразди він привчений змалку. Плідно працював у радгоспі «Горьківському», з 1985-го по 1995 рік.  Минулі, 90-ті роки, були нелегкими для сільських господарств, криза торкнулася і радгоспу «Горьківський». Після його розпаду, Петренко став замислюватися про власну справу. До того ж у ті часи у країні взялися розвивати нову і водночас давню систему господарювання – фермерство. Отож, П. Б. Петренко захотів і себе випробувати у цій сфері.

Маючи власні паї, чоловік самотужки починає працювати на землі. У той час у нього не було техніки, тож усе доводилося робити власноруч. Згодом придбав стару техніку, над якою ще чимало довелося попрацювати. Та завдяки своїй упертості, яка і допомагає Павлу Борисовичу долати труднощі, усе вдається. Землю, якої було у нього не так вже і багато, засівав зерновими, кукурудзою, соняшником. Вручну удобрював грунт, бувало, лопатою розкидав майже по 28 тонн. Тяжко було, та Павло Борисович говорить, що той хто працює з натхненням, старається - той і прибутки має.

…Що стосується особистого життя, сьогодні Павло Борисович з дружиною Лідією Іванівною (до речі, разом вони вже 36 років!) радіють успіхам дітей, пишаються своїми онуками.

Вважаю, що глава сімейства – людина щаслива. Його поважають у родині, і це видно з першого погляду. Наприклад, коли розглядали цікаві конструкції, які Петренко змайстрував сам, то очі дружини були наповнені гордістю і повагою. А інакше і не повинно бути, бо хороший господар – міцна родина.

Без сумніву, Павло Борисович Трудівник з великої літери. Він щирий і безвідмовний, допомагає громаді. Справу життя – трудитися на землі - поки що  не збирається покидати. Працюватиме доти, доки сила і здоров’я будуть.

Хотілося б ще кілька слів сказати про його талант конструктора. На подвір’ї, так би мовити, міні-бази, де знаходиться техніка, Павло Борисович установив гойдалки (фото 2), літак (фото 3), які зробив сам. Чесно кажучи, диву даєшся, коли бачиш,  які талановиті люди живуть поряд з нами. Так звитяжно працювати на землі, поратися вдома по господарству, ще й майструвати…

- Та я ще мрію тут збудувати фонтан, - говорить П. Б. Петренко. – А що, нехай дітям, онукам буде приємно. 

Звичайно, такі люди, як Павло Борисович, викликають почуття гордості і поваги. На запитання, чи хотів би він жити у місті, відповів: «У селі жити важко, але жити можна.  Ми з дружиною любимо село і знаємо: якщо працювати – результат буде».

Павло Борисович разом з дружиною Лідією Іванівною.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.