Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Вони уміють працювати

Автор: alex від 12-04-2013, 09:00
  • 0

Благоустрій села  – це показник. Перш за все, показник уміння господарювати і, якщо хочете, ставлення до рідної землі. Буваючи протягом останнього тижня у населених пунктах нашого району, довелося побачити різні картини. У деяких сільрадах роботи з благоустрою до цього часу навіть не починалися. Погода, кажуть, заважала. А деяким і погода не стає на заваді,  як от Петропавлівському та Червононивському сільським головам. Уміють вони працювати і повести за собою громаду.  Саме про них сьогодні й хочеться розповісти.

Чистота у цих сільських радах починається з чистоти узбіч і лісосмуг при в’їзді в населені пункти. У Петропавлівці їх прибрали трішки раніше, у Червоній Ниві – у суботу. Вихідний день – зручний для багатьох, тож для червононивців примхи погоди не стали на заваді – вони зібрали понад дві сотні мішків сміття.

- Нам треба самим робити своє село чистим, любити його, - каже активістка Р.М.Безрук. – Поки що ми перевиховуємо себе. І для цього потрібен час - аби побутове сміття в селі не «літало» і не псувало нашу червононивську мальовничу красу.

- Роботи ще, безперечно, вистачає, - говорить сільський голова Г.М.Куриленко. – Але люди у нас свідомі: біля власних господ поприбиралися, центр села облагороджуємо. Інколи використовуємо методи так званого «морального виховання» для тих, хто лінується навіть біля власних подвір’їв згребти сміття. Та все ж таки я своїм людям довіряю, в них впевнена – вони все зроблять, як треба, нам не буде соромно перед районом. 

Наші підприємці теж активні у справі благоустрою. Допомагають сільраді. Ми організували подвірну санітарну очистку села – звичайно ж, вони не стоять осторонь.

У Червоній Ниві ліквідували старе сміттєзвалище  –  і зараз тут місцеві жителі уже не створюють нове. Бо доклали чимало зусиль, аби його прибрати. Таке собі виховання «трудотерапією».

Так само розуміють, що ніхто не прийде прибирати до них у село, в Петропавлівці. Впорядкована територія тому яскраве підтвердження. Сільський голова В.М.Стойчик у постійному пошуці, як-то кажуть.

Він ніколи не шукає виправдань якимсь недопрацюванням, якщо вони є, а просто працює. Тут організовано подвірне санітарне очищення села, стихійних звалищ немає. Звичайно, допомагають у цій справі багато чим місцеві підприємці. Теж турбуються про благоустрій села.

Але є у нашому районі деякі сільські ради, де роботи з благоустрою на самій що не є початковій стадії, і ті не доведені до кінця. Чи будуть там зрушення – це питання активності громади, її самосвідомості і часу, якого залишилось не так багато. Хоч питання чистоти і порядку – на часі завжди, і підтримувати їх потрібно не лише в квітні-травні, під час Всеукраїнського двомісячника. Більшість земляків це розуміє. Але є й повна байдужість. І це прикро. Багато хто на питання: чому стільки сміття – знаходить найрізноманітніші виправдання своїй бездіяльності. У відповідь пригадуються лише слова головної героїні фільму «Москва сльозам не вірить»: «…что вы сделали для того, что было «да» - щоб село було ошатнішим, благоустроєним. Дехто каже, що й пізня весна винна. Але якщо літо буде дощове й холодне – то що робити тоді? Скласти руки й просто сидіти?  Адже мова не йде про щось неймовірне. Чому люди просто не беруть до рук граблів? Є й інші сільські ради, де не сидять на місці, працюють, є починання з благоустрою і досягнення, щось робиться для маленької Батьківщини. Адже вона починається з кожного жителя. І якщо нема з кого брати приклад, може, його варто подати самим?!

Активісти червононивської громади на чолі з Р.М.Безрук (третя зліва) – прибирали територію біля майбутнього храму. 

Ось такі мішечки ”красувалися” минулого тижня біля лісосмуг на території Петропавлівської сільради.

Місце колишнього стихійного сміттєзвалища у Червоній Ниві. Зараз нічого навіть не нагадує про його існування колись.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.