Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


За наші вчинки відповідати нам

Автор: alex від 9-04-2013, 08:00
  • 0

Питання благоустрою та санітарної очистки навесні - завжди актуальне. З початку квітня уже стартувала Всеукраїнська акція «За чисте довкілля». Роботи з благоустрою, наведення чистоти та озеленення в районі уже йдуть повним ходом: працюють люди і техніка. Діла вистачить усім.

Але сьогодні хочеться поговорити не лише про сміття, а й нашу свідомість. На мою думку, існує дві категорії людей: активні і пасивні. Деяких жителів Богодухівщини абсолютно не цікавить питання наведення порядку в рідному населеному пункті. Певно, вони керуються девізом «Моя хата скраю». Ну от байдуже їм, чисто навколо, чи все у смітті! Живуть собі та й живуть. Є ж активісти, які, прибравши територію біля власних домоволодінь, не цураються й лісосмуги прибрати, кладовища тощо.

Та все ж таки є й інша категорія людей - які нібито за чистоту, але в той же суперечать самі собі. Поясню. Прибираючи біля власних домівок – це ніби «плюс» - вони вивозять-виносять увесь непотріб не так вже й далеко – до найближчих лісосмуг, ярів, балок, ставків, а то й просто неподалік власного дому. На фото 1 можна побачити результат такої «активної діяльності» сільчан. Бо «чужим» для них є контейнер для сміття і навіть думка про нього. Вважають то примхами влади. Чому не спрацьовує інстинкт «самозахисту»? Адже все одно оті стихійні сміттєзвалища доведеться прибирати! Чи знов спрацьовує девіз «Моя хата скраю» - «Сусід піде й прибере, йому важливіше»?! Ні, так бути не повинно. Кожен має відповідати за себе й власні вчинки.

У деяких селах району вже налагоджено систему вивозу твердих  побутових відходів – чи то подворовий вивіз, чи то встановлено контейнери. Люди думають про майбутнє. Власне та дітей. Але є ті, хто категорично відмовляється утилізувати сміття «організовано». «Ми закопуємо», - кажуть. Але ж ось він, результат отих «закопувань», – на фото. Таких «пейзажів» у районі ой-ой як багато. Їх мало ліквідувати - їх треба не створювати.

Говорити про сміття, людей - активістів та пасивних в акції «За чисте довкілля!» - ми будемо і надалі. В одному із найближчих номерів газети ви зможете побачити фоторепортаж  із сіл району  - як наші земляки “борються” зі сміттям.

Тож треба починати працювати – прибирати прибудинкові території, рідні села і місто.  Різноманітне сміття, гілля, будматеріали – все це не має «красуватися» біля ваших подвір’їв. Давайте готуватися до Великодня, весняного тепла. Справжню весну треба зустріти достойно.

Подивіться на фото і дайте відповідь чесно самі собі: а що обираєте ви?

Інна Ляшенко

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.