Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Щоб вода не зникла

Автор: alex від 27-06-2010, 12:49
  • 0
Щоб вода не зникла

Гутянське КП "Джерельне" - єдине сільське ко­мунальне підприємство на Богодухівщині. Та це не за­безпечує йому безбідного існування. Проблем сільсь­кі комунальники мають чи­мало. Його керівник Юрій Вікторович Зей говорить, що працюють тут лише на голому ентузіазмі завдяки сімейному підряду. І жарт його недалекий від істини.
Техніки підприємство не має ніякої. Все доводиться робити вручну. Отож, якщо трапляється у водомережі серйозний порив чи вихо­дить з ладу насос, то розра­ховувати доводиться лише на благодійну допомогу Первухінського цукроза­воду та Гутянського лісгос­пу. Добре, що керівники цих підприємств розуміють проблеми селян і ніколи не відмовляють у наданні не­обхідної техніки.
Аврали ж трапляються часто. Системі 55 років ви­повнилося. А взагалі цент­ралізоване водозабезпечен-ня з'явилося в Гутах ще при Кенігу. Німець все робив тут по совісті. Тож на деяких ді­лянках — ще дореволюційні труби.
Підприємство - на само­фінансуванні. Грошей має не густо. А от боржників вистачає. Щоправда, піс­ля проведеної роботи, борг знизився на 6 тисяч гривень
1 нині становить 18 тис. грн.
За обліком мають більше 750 абонентів, хоча цент­ралізованим водопостачан­ням загалом користується їх
2 тисячі. Справа в тому, що на утриманні „Джерельно­го" - 17 вуличних колонок. І ті, хто беруть воду з них, не завжди платять. Як приму­сити робити це?
Ті ж, хто є абонентами, за кожен використаний куб води вносять по 5 гривень. Але при ситуації, що склала­ся, це надто мала сума. Вона ледь покриває витрати. Про розвиток говорити не дово­диться.
Селищна рада зі свого не­великого бюджету змогла виділити лише шість тисяч гривень. Їм раді. Та суми не­достатньо, щоб залатати всі діри в системі.
Під час поривів чи виходу з ладу насосів людям доводиться потерпати від неста­чі води. Проблему можна вирішити, провівши ре­конструкцію і закільцював­ши систему. Про це мріють комунальники. Тоді, у разі виходу з ладу однієї свердло­вини (їх мають сім), можна буде підводити воду з інших. Але де взяти гроші на прове­дення робіт та матеріали?!
Керівництво району обіцяє при можливості виділити кошти з районного бюджету. Але коли це буде, ніхто на­певне сказати не може. Отож, лишається лише сподівати­ся, що ні мережа, ні насоси не підведуть. Хоча з ними це трапляється нерідко. До того ж, останні „з'їдають" най­більше грошей комунальни­ків. За рік на кожній сверд­ловині доводиться міняти чи ремонтувати по два насоси. Якість цієї техніки бажає бути значно кращою.
Щоб хоч якось вижити, сесією ради затверджене рішення про збільшення норм витрати води на лю­дину згідно діючого зако­нодавства. Завдяки цьому зросла кількість абонентів, котрі встановили лічильни­ки. Раніше люди це робили неохоче. До речі, для тих, хто водою користується еко­номно, це - вигідно. Кому­нальникам же легше вести облік. А зараз вони займа­ються виявленням абонен­тів, які користується водою незаконно. Наказ №190 Міністерства комунального господарства від 27 червня 2008 року та Закон України „Про надання комунальних послуг" дозволяють праців­никам комунальної служ­би у присутності абонента простежити раціональне використання води. Споді­ваємося, що це також дасть позитивний результат.
Невеликий колектив у складі головного бухгалте­ра Лідії Матвіївни Мовчан, касира Тетяни Степанівни Герасименко, контроле­ра Ірини Миколаївни Зей, слюсаря Віктора Олексан­дровича Мовчана та самого керівника роблять все мож­ливе, щоб вода у трубах сис­теми не зникла. Поки що це їм вдається.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.