Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Творча осінь Богодухівщини

Автор: alex від 23-11-2012, 13:00
  • 0

Робота культпрацівників складається з постійних планових і непланових концертів, конкурсів, фестивалів, вечорів і ще можна назвати багато форм клубної роботи, якою ми переймаємося кожного дня. Але є головні заходи, які проводяться з року в рік.

Районні фестивалі, які проходять у РБК восени, підбивають підсумки тривалої наполегливої роботи працівників культури та самодіяльних аматорів клубних закладів району.

«Театральний калейдоскоп» - під такою назвою пройшов фестиваль аматорських театральних колективів, в якому взяли участь 7 клубних закладів: Гутянський, Кручанський, Шарівський, Івано-Шийчинський СБК, Губарівський, Горьківський, Максимівський СК.

Учасники художньої самодіяльності – талановиті люди. Поклик душі веде їх до сільського будинку культури чи клубу на репетиції. А там творять неабиякі дива, створюють декорації, шиють костюми, репетирують, щоб у черговий раз порадувати односельців чимось новеньким. Дуже приємно, що цього року до вже знаних колективів приєднався театральний колектив Губарівського СК. Н.Г. Дем’яненко, завідуюча клубом, доклала немало зусиль, щоб її вихованці вийшли на сцену саме в цьому жанрі. За старання та акторську гру діти отримали подяку від організаторів конкурсу та вдячні оплески глядачів. Відзначені подяками Горьківські та Івано-Шийчинські самодіяльні аматори. Призові місця розподілилися наступним чином: І - Максимівський СК, ІІ – Шарівський СБК, ІІІ – Кручанський СБК. Творчий колектив Гутянського СБК відзначено грамотою за самобутність виконання твору та яскраві образи виконавців. Так тримати, молодці!

А ще хочу висловити особливу подяку всім учасникам  районного фестивалю фольклорного мистецтва «Золоті ключі Покрови», який відбувся саме в день свята Пресвятої Богородиці Покрови. Як сказала найповажніша учасниця фестивалю, завідуюча Корбино-Іванівським сільським клубом В.І.Зміївська (нагороджена грамотою за багаторічну плідну працю по впровадженню традицій і обрядів українського народу): «Наші пісні, як джерельна вода, з глибокої глибини, з далекої старовини…». Цей фестиваль дав можливість учасникам і глядачам познайомитися зі старовинними обрядами, традиціями та звичаями Слобожанщини, поспілкувалися, обмінялися досвідом.

Всі учасники фестивалю були нагороджені грамотами та дипломами. І місце (категорія дитяча) отримав дитячий колектив «Калинонька» Гутянського СБК за обрядове дійство «Добрий вечір, щедрий вечір». Учасники дорослої категорії визначилися таким чином: І місце за обрядове дійство (уривок слобожанського весілля «Різання короваю») отримав фольклорний колектив  «Родина» Кручанського СБК, ІІ місце – самодіяльні аматори Олександрівського СК (обряд одруження в с. Олександрівка 1952 р., розроблений за словами старожилів Н.П.Черкасової та Г.А.Білоус) та  Корбино-Іванівський СК фольклорний колектив «Берегиня». У номінації «вокал» визначилися: І місце – І.Яковлєва, завідуюча Степнянським СК; ІІ місце – вокальний ансамбль «Калина» Гутянського СБК. Грамотою за особливі досягнення була нагороджена Т. Буравська ( Гутянський СБК, номінація «автор»); за творчий вклад у розвиток самодіяльного народного мистецтва: Л.Усик, О.Кравченко, О.Лобунська, В.Страшненко, М. Курочка (Максимівський СК), В.Подольский, А.Черкасова, М.Лошманов (Олександрівський СК), Г.Буркун, Г.Сировацький (Івано-Шийчинський СБК).

Тепла, гостинна атмосфера фестивалю додала учасникам оптимізму, наснаги на нові творчі здобутки, а глядачам – святкового настрою. Всі, немов би поринули в ті стародавні часи, коли наші дідусі та бабусі жили, дбали, ростили, виношували, плекали, щоб ми – діти, онуки і правнуки -  шанували та берегли їхні надбання.

Бажаю очільникам селищних і сільських громад, щоб вони були активнішими  і з розумінням ставилися до питань культури на селі.

             Л.Нечитайло,

художній керівник РБК

Дитячий фольклорний колектив «Калинонька» Гутянського СБК – переможець фестивалю «Золоті ключі Покрови»

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.