Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Храм - це небо на землі (5 фото)

Автор: alex від 13-11-2012, 14:54
  • 0

Відкриття і освячення у селі Шуби новозбудованого храму стало справді особливою і неординарною подією не лише для цього села і Сіннянської сільської ради, а й для всього району. Адже  будівництво і відродження церков – це перший крок до розвитку і збагачення нашого духовного світу.

Хотілося б відзначити, що церкву у Шубах завдяки добрим людям збудували досить швидко. Її  особливість у тому, що вона –дерев’яна, збудована майстрами із Західної України за старовинною слов’янською технологією без жодного цвяха. Майстри трудилися трьома інструментами: пилкою, сокирою і молотком.

Храм у Шубах названо на честь Святого великомученика Димитрія Солунського. Тож і відкриття духовного центру в селі пройшло саме – у день, коли православні всього світу вшановують пам’ять Димитрія Солунського, який у 306 році до нашої ери був страчений римськими воїнами за християнську віру.

Освячення новозбудованого храму здійснив Високопреосвященнійший, архієпископ Харківський і Богодухівський, керуючий Харківською єпархією Владика Онуфрій, який також провів Божественну літургію. У цьому йому допомагали і помічники – настоятель Свято- Покровського храму (м.Богодухів) о.Стефаній, священнослужителі Богодухівщини, духовенство єпархії.

Владика Онуфрій, зокрема, відзначив:

- Життя – це одна мить. І «нагодувати» людську душу можна лише молитвами Богу і добрими справами. Кожна людина має відповідати за своє життя і свої вчинки. Сьогодні, як Христос дві тисячі років тому, ми повинні шукати Бога у собі. Все, що навкруги нас, - це Божий дар. Найбільший дар –це людське життя, яке потрібно захищати і оберігати. І берегти треба той храм, що в наших душах. Будівництво і відродження храмів – це добрі справи, які творять чисті душею і щедрі люди. Цей храм збудований не лише для церкви, а, передусім, для парафіян, віруючих, щоб вони могли якнайближче наблизитися до Бога. Адже храм – це небо на землі. І ця святиня буде завжди служити вам, шановні жителі села! Бог завжди буде з нами!

Також Високопреосвященнійший, архієпископ Харківський і Богодухівський Владика Онуфрій відзначив великий особистий внесок меценатів, завдяки яким побудовано цю красуню-церкву. Отож, Грамотою за заслуги перед Українською Православною Церквою, орденом УПЦ  «Хрещення Київської Русі» було нагороджено О.М.Рукаса і В.В.Чередніченка.

По закінченні Богослужіння відбулася урочиста церемонія відкриття храму, в якій взяли участь голова районної державної адміністрації В.М.Бєлий, голова районної ради Д.К.Тризна, міський голова Н.І.Олексенко, Сіннянський сільський голова Л.А.Білуха, депутати, громадськість села.

Перед зібранням з теплими словами вітань виступив В.М. Бєлий, який привітав Владику Онуфрія на благодатній богодухівській землі і в знак великої шани подарував йому букет білих троянд, а церкві зробив цінний подарунок.

Особливі слова подяки Володимир Миколайович висловив голові фермерського господарства “Шубське” Г.П. Рукас за значний внесок у духовне відродження Богодухівського краю. Саме завдяки меценатам, які  взяли на себе всі матеріальні витрати на будівництво, у селі з’явився осередок духовності. Також очільник району побажав, щоб парафіян було у храмі завжди стільки, скільки зараз було присутніх на його відкритті.

Віриться, що храм у Шубах стане не лише своєрідною окрасою села, а й справжнім «маяком» для людей, який освітлюватиме дорогу людям своїм хрестом, звучанням дзвонів, молитвою.

Тетяна Чернишова

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.