Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Їхні принципи - якість і чесність (6 фото)

Автор: alex від 22-09-2012, 11:14
  • 0

Якось довелося прочитати в інтернеті про так зване чудо техніки – моломати, що встановлені в Харкові (фото 5). Нижче були викладені коментарі пересічних людей – хтось схвалював, а хтось сумнівався у якості того ж таки молока, що наливається у пляшечки, мовляв, усюди дурять нашого брата. Нам пощастило – господарство, якому належать ці молочні автомати і яке відповідно поставляє молочну продукцію в обласний центр, знаходиться у нашому Богодухівському районі – це ТОВ СП «Родіна». Тож як не скористатися можливістю побачити на власні очі, де і як утримують корів, що дають  молоко «для моломатів». Нам вдалося побувати у відділенні «Першотравневе» господарства і переконатися, що молоко – справжнісіньке і без домішок - відправляють у Харків. Та впевнена, «постійні клієнти» моломатів давно в цьому переконалися. Бо якість і чесність – два головні принципи, яких дотримуються у господарстві.

Та сьогодні наша розповідь про людей, які працюють у відділенні «Першотравневе», і … звичайно ж, про них, корівок-годувальниць. В наш час фермерські господарства рідко беруться за утримання  рогатих на такому рівні, як ТОВ СП «Родіна». Мова йде навіть не про район, а про область і Україну взагалі. Чи не єдине виправдання – невигідно. Та виключення є. До того ж, приємні, такі, як це сільгосппідприємство.

Знайомила з господарством нас Наталя Василівна Столба (фото 3, справа) -  бригадир молочно-товарної ферми. Сьогодні у відділенні дві діючі ферми, у яких утримуються 235 голів дійних корів. Є й телята. Але їх підрощують і відправляють в інше відділення, що на Гавришах. Звідти у «Першотравневе» привозять телиць, нетелів. Такий от «кругообіг». Середньодобовий удій на корову становить 12 літрів, а жирність молока – 3,7-3,8%. У минулому році у відділенні відбулася так звана технічна модернізація - встановлено молокопровід, новий холодильник, тоді ж були закуплені моломати. Тож «посередників» між коровами та покупцями, можна сказати, немає. Свіжоздоєне молоко через молокопровід потрапляє в холодильник, охолоджується і заливається в моломати. А потім продукція «подорожує» в Харків, де люди мають змогу купити за 8 гривень літр «натурпродукту».

Усього в «Першотравневому» працює 18 чоловік. У кожного свої обов’язки, та мета одна – аби корови дали смачне молоко. Сама ж Наталя Василівна трудиться тут уже близько 8 років. Переїхала на Богодухівщину з Мурафи, аби працювати у господарстві. Каже, що в наш час мати роботу у селі, та ще й таку, що приносить задоволення, - дійсно щастя. Адже не кожен може знайти себе у місті. Та  життя у селах є лише тоді, коли у ньому є такі от господарства. І Першотравневому, порівняно невеликому селу району, в цім поталанило.

- Та головне - нам пощастило, мати такого керівника, як Олександр Олександрович Кондратенко. Адже з ним ми впевнені у завтрашньому дні, - долучається до розмови Зоя Володимирівна Алюскіна (фото 3, зліва). Жінка працює в відділенні обліковцем. Тут вона майже з перших днів. До того працювала у Первухінському радгоспі.

Гордістю будь-якого господарства є люди, які віддані своїй професії багато років. Такими у «Першотравневому» є Людмила Олександрівна Субота (фото 1) та Іван Іванович Потикан (фото 4, зліва). Людмила Олександрівна уже 20 років працює дояркою. На фермі вона з юних літ. Трудові будні були різні. Це зараз автоматика полегшує роботу, а раніше на жіночі руки покладалося чимало клопоту на фермі.

- Та все ж таки то  не було приводом змінювати професію, - вважає жінка. - Навпаки добре, що є можливість працювати. Головне - любити худобу, вона ж все відчуває, бо жива душа…

А Іван Іванович віддав сільському господарству 27 років. Все життя працює скотарем. Свого часу прийшов у Первухінський радгосп, зараз доглядає за коровами ТОВ СП «Родіна». 

- Як корів нагодуєш – таке молоко і отримаєш, – переконаний він. - Є вислів «невдячна робота». Та він не для аграріїв - у нас результат видно одразу. Тільки треба не цуратися ніякої роботи, - говорить чоловік. 

Так вважає і Віталій Коваленко (фото 4, справа). Разом з Іваном Івановичем він годує худобу. У господарстві Віталій порівняно новий чоловік. Він приклад того, що і молодь не нехтує працювати на фермі.

Віта Михайлівна В’юнник (фото 2) багато років працювала дояркою. Тому знає “кличку” кожної корови. Це лишень з рік вона – технік штучного запліднення. Говорить, що, працюючи на фермі, треба уміти робити все. У сільському господарстві по-іншому ніяк.

…Приємно, що є таке господарство, як ТОВ СП «Родіна». Справді-бо гордість нашого краю. Просто оглядаючи територію відділення, розумієш, що всюди тут порядок. Часом навіть не розумієш, де знаходишся. Адже, здавалося б, сільгосппідприємство - має бути хоча б якесь сміття. Ні. Тут підтримують чистоту – біля ферми газонна трава, квіточки. Та найголовніше, що вирізняє «Родіну» з-поміж  інших господарств – те, що керівництво не підтримує думки «ферму розібрати, корову під ніж», яка, на жаль, сьогодні не є дивиною навіть для району. Тож бажаємо процвітання господарству, нових досягнень і, звичайно ж, побільше робочих місць.

Ось вони - ”живі моломати” - корівки-годувальниці

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.