Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Несуть пісню і радість по життю

Автор: alex від 17-08-2012, 12:29
  • 0

Розгулялося літо вповні: тече рікою золотої пшениці, виблискує синьо-червоними сливами, хизується безмежним сяйвом соняшників. В цей прекрасний час Шарівка готується до свого свята – дня народження. А літ їй багато. За три сотні років розрослося село. Влаштувалося будівлями гожими, уквітчалось калиною, теплим бузком, заясніло барвистими рожами.

Гарні люди живуть в цім хорошім селі. Працьовиті, добрі, уважні. І, як пісню дзвінку, несуть по життю невгасаючу славу козачу. Чарівна природа, неповторні краєвиди селища дають наснагу жителям до праці, добрих справ, дзвінкої пісні. Закохана Шарівка в пісню – красиву, мелодійну. І тому завжди відкриті двері Шарівського СБК, а на святкові концерти приходять не лише місцеві, а й жителі  ближніх сіл. Працює будинок культури творчо, з ентузіазмом під керівництвом досвідчених художніх керівників: О.П.Суботи, О.Є.Деркач, Л.М.Кондратенко. В СБК діють: драматичний гурток «Натхнення», дитячий ансамбль пісні і танцю «Юність», дитячий фольклорний ансамбль «Джерельце», жіночий вокальний ансамбль «Лілея», сімейне тріо Клюба (мати і доньки), сімейне тріо Захарчуків (батько й сини),  виконавці естрадних пісень О.Шевель, С.Захарчук, О.Субота та інші. Особливою популярністю користується ансамбль «Лілея» у складі Т.Чумаченко, З.Цюпки, В.Гіль – неперевершені красуні, чарівні жінки, люблячі дружини, турботливі матусі, дбайливі господині, невтомні трудівниці дарують людям у піснях тепло, радість, любов. А ще В.Гіль власноруч шиє та вишукано оздоблює сценічні костюми; З.Цюпка – щедрий спонсор  «Лілеї». Нещодавно до СБК прийшов О.Шевель і на першому ж концерті зачарував всіх своїм співом.

Хочеться розповісти і про дитячі творчі колективи «Юність» і «Джерельце». Це співучі соловейки, молоденькі пагінці, яскраві квіти художньої самодіяльності. Запальні народні танці, ліричні хороводи, хореографічні етюди завжди радісно зустрічаються глядачами. Костюми ж для танців майстерно виготовляє вчитель Шарівської ЗОШ І-ІІI ст. Л.В.Синєпол. Юні таланти: Владислав Гіль, Настя Синєпол, Юля Ткаченко, Даша Макаренко, Ліна Ананьєва, Ліна Кириченко виступають не лише на сцені СБК, а й в багатьох районних та обласних конкурсах, де займають призові місця і одержують нагороди. Ансамбль «Джерельце» разом з «Шарівчанкою» виступав на сцені в Сорочинцях, Сковородинівці, Харкові, Забродах.

Окрасою Шарівського СБК є фольклорний ансамбль «Шарівчанка», якому в лютому цього року присвоєно звання народного. Учасниці гурту – немолоді жінки, але  «Шарівчанка» ніколи не постаріє, бо поруч крокує дитячий фольклорний колектив «Джерельце». Їх об’єднує не лише народна українська пісня, а ще й родинні зв’язки. В «Шарівчанці» бабусі та тітоньки, а в «Джерельці» - онуки та племінниці: С.Ю.ХававкаВіта Хававка, Н.С.Антосьєва – Віта Дячук, В.В.Любота – Ліна Ананьєва, О.П.Борисенко – Віта Борисенко. В їх репертуарі – народні пісні різних регіонів України. Аматори не зупиняються на досягнутому, постійно збагачують, вдосконалюють свій пісенний фонд. Жодне свято не обходиться без виступу цих колективів і завжди глядачі їх щиро зустрічають гучними оплесками. Тріумфом для «Шарівчанки» став гала-концерт на Міжнародному фестивалі «Покуть», який проходив у Харкові. В парку Шевченка зібралися фольклорні колективи з усіх областей України та з Бєлгорода і Воронежа (Росія). Замайорів парк вишуканими плахтами, кептарями, квітчастими хустками, гаптованими сарафанами, високими очіпками. Навіть страшно стало виходити на сцену, бо так багато колективів, і всі - народні… Але з перших звуків глибокого, грудного голосу солістки Анни Горбань глядачі завмерли. Пісня про кохання полинула до хмар, принишк вражений майдан, а пісня картала нерозважливого стрільця-молодця, плакала за вбитим голубом, тужила за осиротілою голубкою, падала пекучою сльозою в серця людей… А вже за мить вдарив бубон, ритмічно зацокав брязкальцями, засміявся, задзвенів в руках Ніни Горбань. Дзвінкий голос солістки Валентини Люботи вихором закрутив у запальному танку десятки глядачів. Дрібно вдарили підбори по дерев’яних підмостках і «пішла весела молодиця на базар онука купувати». Під бурю оплесків покидала «Шарівчанка» сцену, глядачі дарували квіти, дякували за прекрасний спів, за любов до народної пісні. І це було найвищою нагородою для учасниць ансамблю. На святі «Купальські чари» «Шарівчанка» радувала своїх земляків купальськими піснями, а «Джерельце» чарувало хороводами. З фестивалю «Сьогодні Купала, а завтра Івана», який проходив у селі Сковородинівка, «Шарівчанка» повернулася з дипломами і цінними подарунками. Зараз Шарівський СБК готується до Дня селища, та Дня Незалежності. В жовтні ж їх чекає етнофестиваль «Печенізьке поле», де «Шарівчанка» розраховує на успішний виступ.

Дитячий фольклорний гурт ”Джерельце”

Вокальне тріо ”Лілея”

Колектив ”Шарівчанка”

 

 

 

Світлана Сопєльник,

           учасниця гурту 

              «Шарівчанка» 

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.