Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Першочергова ціль – збір урожаю

Автор: alex від 18-07-2012, 19:25
  • 0

Жнива – особлива пора в календарі хлібороба. Так було споконвіку, залишилось і до сьогодні. Бо хліб, як говорив український поет Дмитро Павличко, «то невсипущий труд мозільний, то молодим калач весільний, то для дітей пахуча булка…» Тож збирання зерна – зараз найголовніше завдання і клопоти будь-якого сільськогосподарського підприємства. 

Цьогоріч ситуація на полях не така втішна, як хотілося б: врожайність не усюди виправдовує сподівання. Морозна зима та спекотна весна зробили свою справу. Однак ті господарства, в яких від системи парів не відходили, залишились у виграші. Одним із таких на Богодухівщині є СФГ «Дон». На полі, яке «відпочило», сьогодні  збирають понад 35 центнерів з гектара:

- Це одне з моїх кращих полів, - говорить голова фермерського господарства Олександр Іванович Дегтяр. – Звичайно, на інших урожайність буде значно нижчою. Та в середньому, сподіваємося, вийти на 30 центнерів. Хоча збирання врожаю ніколи не було легким, але цього року, з огляду на ситуацію, доведеться докласти всіх зусиль, щоб зібрати збіжжя з мінімальними втратами. Адже урожай не той, що в полі, а той, що в коморі. 

На деяких полях ми збираємо пшеницю роздільним способом – через валки. Так зберігається якість зерна і зменшуються його втрати. Хоч технічні затрати при такому зборі більші, та з часом вони окуповуються. Головне, аби погода нам сприяла. Солому на половині площі – збираємо, виписуємо жителям села, пайовикам, а на іншій – подрібнену розкидаємо по полю – використовуємо як добриво. Адже зернозбиральна кампанія – швидкоплинна, і треба вже турбуватися про майбутню посівну та новий урожай.

Сьогодні аграрії кинули всі свої сили на збір урожаю. Робочий день у трудівників полів починається з самісінького ранку і закінчується пізньої ночі. Тож успіхів та щедрих врожаїв усім жниварям Богодухівщини! Низький уклін вам за хліб на столі, за самовіддану працю і вірність обраній справі.

 

Зліва направо: О.І.Дегтяр, комбайнер С.П.Орлов, тракторист О.Л.Трепілец

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.