Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Мальована краса в Олександрівці

Автор: alex від 8-07-2012, 09:00
  • 85

Перше, що кидається в очі, коли їдеш Олександрівкою, – охайність села. Чисті узбіччя і прибрані прибудинкові території не залишають байдужим, це помічаєш одразу. Можливо, для когось це і не дивина, та приємно, що у нашому районі є таке чепурненьке мальовниче село. Справжнє, українське, затишне. Воно залюбляє в себе.

Коли йдеш його вулицями, зокрема Радянською, не намилуєшся нею. Здається, чи не в кожному будинку живуть творчі люди. Розмальовані забори, альтанки – все свідчить про їхню непересічну фантазію.

- Чому захотілося створити цю красу? – перепитує Надія Олексіївна Скирда - вона саме мешкає по Радянській, 49. Біля її двору така собі невеличка бесідка з художнім оформленням - тож дуже захотілося з нею поспілкуватися, запитати коли і для чого ця альтаночка розмальовувалася.  – Просто це додає настрою, - каже жінка. - Ввечері, коли виходиш просто посидіти на лавці, відпочиваєш душею, дивлячись на замальовку. Хоч їй уже майже два десятки літ – вона й досі милує око. І багато кого навіть дивує, особливо приїжджих. Цю картинку я знайшла в книзі, та чомусь захотілося, щоб вона була у нас. Попросила знайому - і вона залюбки втілила мій задум в життя. Стільки років уже минуло відтоді, а вона все як ніби вчора намальована.

Та така дивовижа не лише на подвір’ї Надії Олексіївни. Родини Глущенків, Трусенків, Буцьких також художньо підходять до буденності. Їхні господи просто квітнуть різнобарв’ям фарб. Взагалі ж, все село просто потопає у зелені і мальованій красі. Чи не кожен будинок розписаний. Така тут традиція. Мабуть, саме вони, оці суто олександрівські традиції, і вирізняють село від інших. Ідентифікують його, якщо хочете. Коли ви хоча б раз побували тут, то нехай вас потім привезуть сюди із зав’язаними очима, це село ви все одно пізнаєте одразу. І не за знайомими пейзажами, а стилем життя. Така от вона, неповторна Олександрівка…

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.