
Уже більше ніж півстоліття у Шарівській ЗОШ діє музей. У 1960 році працювати піонервожатою в школу прийшла Галина Тимофіївна Харченко. Вона і започаткувала його роботу.
Спочатку школярі збирали матеріал про земляків у роки Великої Вітчизняної війни, створили куточок уродженця Шарівки, Героя Радянського Союзу М.Ф.Макаренка. Потім, само собою зрозуміло, стали долучати знахідки про визволителів селища, розпочалося листування з родичами загиблих. Учні писали листи в найвіддаленіші куточки батьківщини. Так з’являлися все нові і нові підшивки, альбоми, фотографії.
З часом було створено відділ археології - цікаві артефакти з історії селища не можна було оминути увагою і залишити поза стінами школи.
Що унікального в таких музеях?
- Перш за все, це патріотичне виховання дітей, - впевнена ініціатор його створення Галина Тимофіївна. – Коли учні долучені до збирання інформації, вони з більшою цікавістю вивчають історію рідного краю, його культуру, стають активнішими, допитливішими. А це ж так важливо в становленні особистості. Цей музей виховав стільки поколінь! Стільки дитячих рук його створювало.
Сьогодні музей поповнюється новими матеріалами, зокрема про видатних земляків. Його історію й історію Шарівки все так же пишуть вихованці школи.
- Діти не байдужі до історії селища. Їм цікаво все. І це, певно, є найкращим підтвердженням того, що часи не впливають на учнів. Просто інколи доводилося чути думку, що нинішні діти черствіші душею. Ні! Вони такі ж, як і всі. І так само люблять свою малу Батьківщину, як їхні батьки і дідусі та бабусі, - говорить директор музею Олена Володимирівна Деркач.
Тож процвітання вашому музею, дорогі шарівчани. Хотілося б, щоб завдяки ентузіазму учнів та учителів він продовжував жити і в нім з’являлася нова інформація і цікавинки. Бо на сьогодні він один із найбільших та унікальних в навчальних закладах Богодухівщини.