Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Щоб працювати на землі, її треба любити

Автор: alex від 20-04-2012, 09:28
  • 85

Працювати на землі можуть тільки ті люди, які розуміють покладену на них відповідальність. Адже їхні будні – це турбота про майбутній урожай, а відповідно і хліб на нашому столі. Нехай фраза дещо узагальнена, та вона – істинна. Праця кожного, хто піклується про поле, - заслуговує шани та поваги. І сьогодні розповідь саме про таких людей, які працюють в ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» - в одному з найбільших господарств нашого району, і люблять свою професію та землю, бо більшість трудиться на ній не перший рік.

Майже все життя братів Сяглів – Віктора Івановича (фото 1) та Володимира Івановича (фото 2) – пов’язане з технікою. У розмові з ними, розумієш, що іншої долі вони собі й не уявляють:

- Одразу після закінчення училища і розпочався мій трудовий стаж, - говорить старший із братів Віктор Іванович. – Чи легка робота у механізатора ?! Відповідь знає тільки той, хто років зо п’ять, не менше, бачив поле з вікон свого трактора, хто посіяв і зібрав не один урожай.

– Неважливо, що сіяти – зерно чи цукровий буряк, підживлювати посіви чи прикривати вологу. Головне – що ти працюєш на землі, - підтримує його Володимир Іванович. – Ти маєш полюбити те, що робиш. І лише тоді робочий день не стане для тебе роком. Саме так я говорю молоді.

Брати Сягли – це ніби приклад трудової династії. І хоча вони з посмішкою говорять, що доля не залишила їм іншого вибору, окрім механізації, по очах видно, що про поле вони розповідають з любов’ю і турботою. Й на питання, чи обрали б собі іншу професію, якби мали змогу, то відповідь у них однозначна: «Ні!». Відданість справі чоловіків, їхній досвід у роботі з технікою дійсно варті наслідування.

Не жалкує про свій вибір життєвої стежини і механізатор Геннадій Капиця (фото 3). У «Трайгон Фармінг Харків» Геннадій Петрович майже з перших днів існування господарства. Його робота сьогодні – обприскування озимого ріпаку проти шкідників.

- Це справжня чоловіча професія, - говорить він. – Хтось скаже, що вона одноманітна, та я не погоджусь. Не більше, ніж будь-яка інша. Звичайно, бувають дні, коли, стомлюєшся, уже хочеться додому, виникає нестерпне бажання кинути все. Та, прокинувшись вранці, розумієш, що без своєї роботи уже не можеш. Тебе чекають, на тебе розраховують – адже під час посівної чи збирання урожаю кожна людина на рахунку, це як передова лінія фронту.

Те, що любов до професії не залежить від віку, розумієш, коли спілкуєшся з молодими спеціалістами. Одним із когорти таких є агроном Максим Олександрович Давиденко. Він працює у господарстві близько року, і відповідальність – це чи не головна вимога для цієї посади.

- Пам’ятаю свій перший робочий день мало не до подробиць. Звичайно, було хвилювання. Адже, вийшовши в поле, зачасти розумієш, що теорія і практика – зовсім різні речі, - говорить Максим Олександрович. – Та кожен день – це новий досвід. Робота на землі не може залишати людину байдужою. Коли ти бачиш, як проростають паростки пшениці, як вона починає колоситися, відчуваєш якусь радість, що й ти причетний до зібраного урожаю.

- Справді, для мене тепло зібраного пшеничного зерна – найбільша нагорода за роботу, - підтримує колегу Дмитро Сергійович Зінченко (на фото 4 вони разом з М.О.Давиденко).  Він теж працює в «Трайгон Фармінг Харків» агрономом, але вже більше трьох років. – Ось, наприклад, береш в долоню зернятка. Здавалося б, ну що тут дивного?! А втім, стільки людей працювало над тим, щоб їх можна було взяти до рук… І скільки ще треба працювати, аби вони стали хлібом…

 І справді – зусиль стількох людей коштує виростити урожай. Їхня робота – як ланцюжок. Кожен має вчасно і відповідально спрацювати, аби отримати очікуваний результат.

- Вони - наша гордість, - говорить про кожного з цих людей керуючий підрозділом Б-2 Костянтин Михайлович Касьяненко. – Хоча ми пишаємося усіма працівниками бригади. Адже це не випадкові люди. Колектив -  як сім’я. У нім має бути і розуміння, і довіра, і взаємовиручка.

Щоб працювати на землі, її треба любити
Щоб працювати на землі, її треба любити
Щоб працювати на землі, її треба любити
Щоб працювати на землі, її треба любити

ФАКТ.

За інформацією управління агропромислового розвитку РДА, загальна площа ріллі ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» у Богодухівському районі становить 13835 га. Озимих культур під урожай 2012 року посіяно усього 6670 га, крім того, озимого ріпаку - 2843 га. Ярих культур заплановано посіяти 4069 га, кукурудзи – 14 га, цукрових буряків – 227 га, соняшнику - 1796 га, сої – 1747 га, однорічних трав – 30 га, багаторічних трав посіяно у минулі роки – 188 га. Під парами – 65 га.

На часі – посівна

Геннадій Руденко (на фото) працює в ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» уже не перший рік, та й досвід роботи у чоловіка з технікою – чималий. А от на новому «FENDT» він не так давно. «Переваги іноземної техніки відчувають не тільки люди, а й земля»,- говорить Геннадій Олександрович. Зараз він сіє на одному з полів господарства ярий ріпак.

- Геннадій Олександрович – на всі 100 відсотків відданий своїй справі. Поле – це його життя, він ніколи не працює абияк, - говорить керуючий підрозділу Б-2 Костянтин Михайлович Касьяненко. - З такими людьми працювати – одне задоволення.

Щоб працювати на землі, її треба любити

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.