Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Пересівати таки доведеться

Автор: alex від 14-03-2012, 09:27
  • 0

 

 

 

За вікном ще сніг. Здається, зовсім недавно лютували двадцятиградусні морози. Однак на календарі вже весна. Якою вона буде – ранньою чи пізньою – покаже час. Та для аграріїв уже наступила пора думати про посівну. Хоча до виходу в поле залишається ще декілька тижнів, це не значить, що роботи у них нема. Сьогодні в країні обговорюється ситуація з озимими. За попередніми даними, пересівати доведеться десь 3,5 млн. гектарів. А це близько 35-40% засіяних восени площ. Утім, навіть цей показник може змінитися. Адже спочатку була цифра 2-3млн. Усе в руках природи і погоди, як то кажуть.

 

Яка ж ситуація на полях Богодухівщини після такої одночасно аномально теплої та занадто холодної зими, скільки доведеться пересівати ярими, і що планують сіяти господарства району  – з цими питаннями ми звернулися до начальника аграрного управління РДА Михайла Григоровича Адаменка:

- Ті дані про стан озимини, що маємо на сьогоднішній день, – приблизні. Можемо говорити, що у районі доведеться пересівати теж, як і загалом по країні, близько 30 %. Поки що ми не маємо остаточних результатів з господарств. Будемо сподіватися, погіршення не буде. Та й максимально точно дізнатися скільки уціліло озимих можна буде вже після першого тепла.

 

- У порівнянні з іншими роками, 30% - це багато чи мало?

- Якби ми говорили про прибуток, то тоді ці відсотки в будь-якому випадку були в позитивній площині. А коли річ іде про збиток, то, думаю, все само собою зрозуміло. Якщо ж порівняти з іншими роками – у минулому втрати озимих були 10% від загальної засіяної ними площі, у 2003-му ж пересівали усі 100%. Так що цифри – річ відносна.

 

- Скільки усього у нас відведено площі під озимі? В порівнянні з іншими районами, наприклад…

- Озимину мають сіяти не більше, ніж на 30-35% від загальної площі ріллі. У кожного району ця цифра, звичайно, ж різна. На Богодухівщині під озимими 34 % ріллі.

 

- Якщо говорити про господарства, що займаються вирощуванням сільськогосподарських культур, скільки їх?

- Існує класифікація таких господарств. Великотоварним виробництвом займається 18. Це ті, що мають від 900 до 14 тисяч гектарів землі. Підсобне господарство, а отже і ріллю, мають 12 установ. Селянських фермерських господарств – у яких більше 100 гектарів землі – у районі 18, малих фермерських господарств близько 70.

 

- Уже через 4-5 тижнів розпочнеться робота в полі… Що планують сіяти господарства?

- Ярих зернових на сьогодні планується засіяти 16,1 тис. гектарів. Це близько 21% ріллі. Із них ячменю – 8,9 тис. гектарів. Кукурудзи – 4,3 тис., 1,3 тис. цукрових буряків, 3,7 тис. ріпаку. Соняшнику - 9,1 тис. гектарів, це десь відсотків 12 загальної площі, сої - 4,8 тис. Планують також саджати картоплю -  3,5 тис. гектарів, овочі – 1,6 тис. та вирощувати кормові культури на 4,8 тис. гектарах. Плануються й, так би мовити, «експериментальні» рослини. Деякі господарства хочуть спробувати вирощувати льон.

 

- А під пар скільки відведено?

- У нашій області пару як такого немає, адже Харківщина знаходиться в лісостеповій зоні. Зазвичай засівають такі поля однорічними кормовими рослинами – наприклад, тією ж кукурудзою на силос чи ще якоюсь зеленню.

 

Яким буде урожай – ніхто не візьметься прогнозувати сьогодні. Навіть цифри вцілілої озимини тут не грають ролі. Усе залежить від погоди і, звичайно ж, людей, які працюють на землі. Та будемо сподіватися, що цього року, як і минулого, показники нашого району будуть одними з кращих в області.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.