Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


День села у Петропавлівці

Автор: alex від 22-07-2011, 10:59
  • 0
День села у Петропавлівці


Подивіться на цю світлину - і вам одразу стане зрозуміло, що День села у Петропавлівці справді вдався на славу. На святі цікаво та весело було, як кажуть, і молодим, і старим…

День села у Петропавлівці


А День села петропавлівці відзначали у своє «храмове» свято - у день святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла.

«Село- це наш дім, наше коріння і доля, і материнська пісня. Наше село- розбуджені світанки, і духмяні пахощі м’яти… Тут живе наше дитинство, село - часточка нашого серця, наша сповідь і турбота…»- це і про Петропавлівку теж.

За однією з версій, село було засноване у першій половині XIX століття двома братами- Петром і Павлом, які першими прийшли на землі Дикого поля. А за іншою версією, село назване на честь двох святих-Петра і Павла. За часів радянської влади тут був створений колгосп ім. 40-річчя Жовтня, який пізніше реорганізували в радгосп ім.Енгельса. Змінилися часи… Але прагнення людей про кращий завтрашній день лишилися незмінними. Село невелике, трохи більше трьохсот людей проживає тут, але кожен житель відчуває певну захищеність і впевненість у допомозі- і це факт. Чому? Та тому що сільський голова В.М.Стойчик на своєму місці, і керівник КСП «Балабанівське» О.В.Львова з чоловіком Віталієм Андрійовичем завжди готові прийти на допомогу сільчанам. Так було і є з вирішенням проблем з водопостачанням, ремонтом соціальних об’єктів, допомогою у відзначенні свят і заходів. А тепер у найближчій перспективі - вирішення питання щодо відкриття у селі навчально-виховного комплексу. Власне, ці плани озвучила і сама Ольга Володимирівна, вітаючи петропавлівців з Днем села. Сільський голова теж пообіцяв, що і надалі працюватиме на благо громади.

Серед гостей свята були голова Богодухівської районної державної адміністрації Л.С.Коновалов і заступник голови Богодухівської районної ради І.П.Самутін, які щиро, від душі привітали петропавлівців, побажали сільчанам здоров’я і всіляких благ, а селу- процвітання. Грамотою райдержадміністрації і райради нагородили колишнього директора радгоспу ім.Енгельса А.М.Шунька, Подяки вручили багатодітній матері С.Г.Саєнко та завідуючій ФАПом с.Петропавлівка М.А.Усатій.

Добрі слова вітань і побажань на адресу жителів села линули з уст о.Максима, який разом з парафіянами у той день молився за село і його жителів.

А яке було свято! Пісні, танці, конкурси, розваги- все пройшло на високому рівні, причому варто сказати, що програма була підготовлена виключно власними силами, передусім, завдяки старанням учнів і вчителів Петропавлівської школи. Боюся називати прізвища, щоб нікого не образити - всі виступи були чудовими. Тож вдячні глядачі після кожного виступу дарували артистам шквал оплесків.

Дуже душевно і природньо звучали з уст чарівних ведучих слова про найбільшу гордість села- його жителів. Вважаю, варто назвати цих людей.

Отож, СТАРОЖИЛИ ПЕТРОПАВЛІВКИ: І.С.Кощій, К.І.Кощій, Ф.В.Воронцова, Л.О.Кущ, В.М.Шпилька, В.І. Павлова, Л.Д.Сухар, Л.С.Сендецька, В.А.Немченко, П.М.Шевченко, О.П.Ключинська, М.Д.Гончар, Д.Д.Змієнко, З.Ф.Забіяка, Є.Т. Гузівата, П.Х.Косенко, П.О.Змієнко.

МАТЕРІ, ЯКІ НАРОДИЛИ І ВИХОВАЛИ ТРЬОХ І БІЛЬШЕ ДІТЕЙ: В.Ю.Мехур, Л.О.Страшко, Н.В.Пивоварова, Л.М.Мирошниченко, О.А.Гайдукевич, К.І.Педорченко, В.О.Луценко, Т.І.Чубенко, В.М.Оксенич, В.Ф.Долгопят, Л.В.Головко, О.В.Головко, Г.С.Несвєдова, К.П.Бабаєва, Л.О.Тарасенко, Л.Я.Ілющенко, С.Ф.Ширяєва, Н.Й.Змієнко, А.О.Зарубіна, М.Ю.Калініченко, Ф.В.Воронцова, С.Г.Саєнко, В.А.Токар, А.Д.Кравченко, Є.Т.Гузівата, Н.П.Павлюк, Г.І.Дудка, Н.М.Ключка, З.О.Івах, Т.В.Бочерова, М.М. Подоляк, К.А.Пономаренко, В.Л.Кухаренко, Т.Г.Беда, Л.А.Сопіна, П.Х.Косенко.

ПОДРУЖНІ ПАРИ, ЯКІ ПРОЖИЛИ БІЛЬШЕ 50 РОКІВ: Марія Василівна і Юрій Михайлович Клімські, Марія Юзефівна і Олександр Іванович Калініченки, Катерина Іванівна та Іван Степанович Кощій, Наталія Павлівна і Олексій Пилипович Саєнки.

ВОЇНИ-АФГАНЦІ:О.Л.Луценко, І.Л.Триндюк.

Неначе квітка на долині моє село, моя земля, я тут живу серед калини, де лине пісня солов’я…

Свято продовжилося цікавими конкурсами (звичайно, з подарунками і призами), а потім для молоді була дискотека, яку провели творчі працівники районного Будинку культури.

Село веселилося і святкувало до ранку… Тож допоки ми бережемо минуле, маємо і майбутнє.

ФОТОФАКТ У ТЕМУ


Петро і Павло

День села у Петропавлівці

На святі серед інших були, можна сказати, іменинники. Павло Олексійович Чубенко (зліва) народився і виріс тут, у Петропавлівці. З дитинства пригадує, як готувалася до храмового свята рідня. Сам він все життя прошоферував. Щороку 12 липня збираються всією дружною родиною - четверо дітей зі своїми другими «половинками», дванадцятеро онуків і четверо правнуків- на свято села.

А ось Петро Іванович Габай (справа) хоч і не місцевий, все ж, зізнається, любить мальовничу Петропавлівку. Хоч сам народився на Хмельниччині, вважає Богодухівщину рідною і чарівною.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.