Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


О. Львова: «Працюємо без кредитів, але й без боргів»

Автор: alex від 1-06-2011, 13:07
  • 0
Наприкінці травня ми відвідали господарство КСП «Балабанівське». Разом з керівником О.В.Львовою розпочали екскурсію з машинного двору, де познайомилися з головним інженером С.О.Сендецьким, який вже третій рік працює у господарстві після закінчення вищого навчального закладу, та вже встиг зарекомендувати себе як гарний спеціаліст.

На території двору – техніка, біля якої механізатори займаються ремонтом та техобслуговуванням після посівної. Цього дня довелося познайомитися з трактористом Ю.Головком (фото 1), який працює на «Т-150», та трактористом-комбайнером А.І.Змієнком (фото 2). Анатолій Іванович, закінчивши посівну кампанію на тракторі «МТЗ-80», приступив до косовиці багаторічної трави на сіно самохідною косаркою «Е-302», а незабаром почне ремонтувати зернозбиральний комбайн «ДОН-1500», яким в подальшому буде збирати врожай.

Підійшов до нас головний агроном О.С.Веремейчик, також молодий спеціаліст, який працює в господарстві другий рік і має певний досвід в рослинництві. Олександр Степанович висловив думку: «Зернові та технічні культури у нашому господарстві вчасно посіяні та доглядаються, але врожай набагато залежить від природи, а саме від опадів, яких на сьогодні бракує».

Далі Ольга Володимирівна провела на токове господарство, де ремонтується зернозбиральна техніка, три комбайни «ДОН-1500» та один «Єнісей». Тік та склади перебувають в належному стані, готові до прийняття зерна нового врожаю.

-Хочу сказати, що наше господарство використовує техніку вітчизняного виробництва, починаючи від культиваторів, сівалок, тракторів і закінчуючи комбайнами, - говорить Ольга Володимирівна. - Ми починали свою фермерську діяльність у 1993 році на 50 га землі. Поступово придбали техніку, зокрема, комбайн «Єнісей», яка працює до цього часу і ніколи не підводить. Щоб придбати імпортну техніку, необхідно отримати кредити, а це немалі кошти. Якщо згадати, приміром, минулий рік, то це надто великий ризик, а що буде цього року - теж не знаємо. Тож ми звикли покладатися лише на власні сили і можливості. Тому працюємо без кредитів, та без боргів.

Цього дня побував я й на фермі, де працює завідувачем професіонал своєї справи, досвідчений В.М.Калашник (фото 3).

-На сьогодні наше господарство утримує 35 корів та 10 телиць, які знаходяться на випасі. Також є телята. Маємо шестеро коней, якими обслуговуємо тваринництво, адже технікою обслуговування більш «накладніше», - розповів Віктор Миколайович. А Ольга Володимирівна додає:

- На моє переконання, галузь тваринництва є збитковою. Звичайно, якщо господарство матиме переробні потужності по молоку та м’ясу і належну комбікормову базу, тоді тваринництво матиме прибуток. Але для цього потрібні державні дотації.

Хочу додати, що КСП «Балабанівське», в підпорядкуванні якого знаходиться 349га сільгоспземель, не є єдиним господарством, яким керує О.В.Львова. Ольга Володимирівна очолює також СФГ «Мурафський шлях» (1200га) та СФГ «Кадницьке» (50га). На полях господарств фермери вирощують озиму пшеницю, соняшник, кукурудзу на силос, овес та багаторічні трави. В господарствах трудиться більше 50 працівників, які без затримки одержують високу заробітну плату.

-Три роки тому наше господарство першим у районі почало виплачувати 3% орендної плати за земельні паї від вартості земельної ділянки, в грошовому еквіваленті це становить 3000 гривень, - додає керівник.

Останнім «об’єктом» нашої екскурсії стало приміщення контори господарства, яке дійсно залишило приємне враження. Все оформлено зі смаком, по-господарськи. В просторих кабінетах розташовані акваріуми з рибками, папуги, декоративна ящірка - вся ця краса нагадує «живий куточок». Це все говорить про те, що господарка ставиться з любов’ю до тварин. У кабінеті керівника - чимала кількість почесних грамот, одна з яких за третє місце серед підприємств України комунальної форми власності. Є тут також нагороди, відзнаки Міністерства АПК України. Хочу додати, що Ольга Володимирівна має також державну нагороду- орден княгині Ольги, орден «Зірка економіки України» Національного бізнес-рейтингу. Ці всі нагороди Ольга Володимирівна отримала за наполегливу працю.

Наостанок традиційно запитав у керівника, як вона ставиться до земельної реформи. І почув у відповідь: «До цього питання ставлюся негативно. Чесно кажучи, не знаю що буде з Нового року, тож і замислююсь: вкладати кошти в виробництво, чи ні? В таких господарствах, як наші, з досить невеликими площами землі, не вистачить коштів викупити орендні землі. Тому й стоїмо на роздоріжжі… Якщо і справді наша земля потрапить до товстосумів-латифундистів, то навіщо затрачатись на придбання товарно-матеріальних цінностей? Як на мене, то я підтримую практику довгострокової оренди землі, як це практикується в багатьох країнах Європи.

1.

О. Львова: «Працюємо без кредитів, але й без боргів»

2.

О. Львова: «Працюємо без кредитів, але й без боргів»

3.

О. Львова: «Працюємо без кредитів, але й без боргів»А. ДЕХТЯР

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.