Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Чорнобиль - біль і скорбота України

Автор: alex від 27-04-2011, 10:25
  • 0
26 квітня 1986 року. Цей день навіки увійшов в історію нашої країни сумною і трагічною датою, адже такої техногенної катастрофи людство ще не знало. Біда сталася у розпалі буйного розквіту природи. Вона розчинилася у духмяному повітрі, в біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикосів, у воді сільських криниць, у молоці корів, у всій красі зелені... Та хіба тільки в ній? Вона розчинилася в людях. Вона не дає нам забути про ту страшну і жахливу подію навіть 25 років опісля, бо проблеми, породжені нею, з часом не зникають. Тому у ці дні вшановуємо пам'ять мужніх захисників ліквідації аварії на ЧАЕС, співчуваємо сотням людей, які змушені були покинути свою малу Батьківщину, застерігаємо нащадків від повтору такої трагедії.

У Сазоно - Баланівській ЗОШ І-ІІст. було заплановано і проведено ряд заходів, присвячених 25-річчю трагедії на ЧАЕС. Заслуговує на увагу урок-реквієм:»Позакласне читання за твором Катерини Мотрич «Політ журавлів над нетолоченими травами». Підготувала і провела урок-реквієм учитель української мови і літератури Воропай Людмила Михайлівна.

У класі тиша. Розпочинається урок. На дошці драпіровка з чорної тканини, макет дзвону, розколотого навпіл, фотомонтаж: «Чорнобиль кличе на сполох», колаж: палюче сонце та журавель, що летить у височінь. Поруч траурні слова епіграфа уроку:

Чи знаєш ти, світе, Як сиво ридає полин Як тяжко, як тужно Моєму народу болить?

Тихо звучить «Лакримоза» Моцарта. На її фоні душею промовляє учителька: «Б'ють на сполох дзвони Чорнобиля» Ведуть новий відлік часу. 26 квітня 1986 року - перша трагічна віха в історії атомної енергетики, яка засвідчила: небезпека чатує на того, хто втратив контроль над атомом..»

Непомітно лине час уроку -реквієму, у якому дуже вдало поєднано хроніку подій на ЧАЕС, свідчення очевидців, обговорення твору К.Мотрич «Політ журавлів над нетолоченими травами», уривки творів Б.Олійника, І.Драча, повідомлення та виступи учнів, фрагменти музичних творів Д. Шостаковича, В. Моцарта, Віла Лобаса, звуки хронометра, використання поминальних свічок, хвилина мовчання. На перший погляд здається, що урок перенасичений великою кількістю прийомів і форм роботи, але доречне та вдале їх поєднання робить його глибоким, змістовним- нічого зайвого. Пасивних і байдужих не було на цьому заході. Нам дорослим, присутнім на уроці, було помітно, що вчителька зуміла достукатися до юних сердець. Разом з учнями їй вдалося у цікавій доступній формі проаналізувати соціальні і моральні аспекти цієї проблеми. Урок завершується складанням учнями реквієм - послання: «Що ми, сучасники, скажемо в пам'ять про ті трагічні події?» Проникливі звернення склали Пасяда Т., Воропай Л., Лисун В., Козакова М.

Хронометр у повній тиші відстукує хвилину мовчання, горять поминальні свічки.

«Якби я міг, то тихо шепнув, би Богу, що всі чорнобильці гідні небес, бо пекло вони вже пережили тут на цій святій і грішній землі» (Б.Олійник)

На мою думку, такі заходи виховують у підростаючого покоління особисту стурбованість кожного за все, що відбувається навколо, вчать сприймати чужий біль, чужу біду як свої власні, що сьогодні вкрай важливо для суспільства.

Завідуюча С-Баланівською бібліотекою-філією Рекало О.В.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.