Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


В планах - багато цікавих і творчих задумок на майбутнє

Автор: alex від 8-04-2011, 12:47
  • 0
Педагог сільської школи - не сторонній спостерігач, а активний учасник соціально значущої діяльності. Досвід кращих показує, що професійні зусилля педагога виявляються результативними, коли він у тісному для спілкування сільському соціумі населеного пункту постійно (у тому числі й поза стінами школи) демонструє ясність життєвих цілей, прихильність до життя на селі, глибоку повагу до сільського укладу життя, до народних звичаїв, дбайливе ставлення до національних традицій і звичаїв, народних свят, пісенної та музичної культурі, самобутнього національного фольклору. Саме такі педагоги в Шарівській школі, про яку ми сьогодні розповідаємо ( більшість вчителів і учнів школи є учасниками художньої самодіяльності місцевого Будинку культури).

В мальовничому місці розміщена Шарівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Поруч зі школою шумлять вікові сосни, на шкільному подвір’ї на деревах скоро почнуть розпускатися бруньки, поки що чорніють клумби для квітів. Тиша навкруги, канікули, та в школі гамірно, працюють гуртки, проводяться цікаві конкурси – діти відпочивають з користю для себе.

В школі навчається 189 учнів, з них 57 підвозиться ПП «Цюпка» з Першотравневого, Мирного, Мар’їного та санаторію. Працює 20 педагогічних працівників, які спільно з технічними працівниками школи, батьками, учнями створюють належні умови для навчання учнів у школі. З них 3 – спеціалісти вищої категорії, 13 педагогічних працівників – спеціалісти І категорії, 4 педагогічні працівники – спеціалісти. Школа має одні з найкращих у районі кабінети: обслуговуючої праці ( вчитель трудового навчання А.П.Чос), спортивну залу( вчитель фізичного виховання М.О.Павленко), в школі працює музей трудової та бойової слави селища, як центр дослідницької і пошукової роботи. Учні школи прийняли участь у конкурсі учнівських проектів «Слідами історії» на тему «Міграції в історії селища Шарівки» в 2010 році. В 2007-2008 роках учнівська акція «Колосок пам’яті», приурочена 75 річниці голодомору в Україні, спогади очевидців оформлено у «Книгу скорботи».

Часто в школі проводяться районні семінари вчителів різних предметів: практичний семінар для вчителів фізичного виховання, педагогів – організаторів Богодухівського і Краснокутського районів щодо проведення фізкультурно – оздоровчого комплексу «Козацький гарт»; в грудні 2010 року для вчителів російської мови, в травні 2011 року планується проведення семінару вчителів початкових класів.

Одним із напрямів виховання є робота з обдарованими учнями, в якій школа має певні досягнення. Так, учні школи під керівництвом вчителя фізвиховання М.О.Павленка посіли І місце в районних змаганнях Малих олімпійських ігор, ІІІ місце в змаганнях з шахів, ІІ місце в обласному етапі фестивалю «Нащадки козацької слави». Вже не один рік учні школи приймають участь в роботі Малої академії наук. На протязі останніх 4 років наші учні були переможцями в конкурсах творчих робіт МАНу і саме знання цих предметів вплинуло навибір професії. У 2007 році – Світлана Деркач – правознавство «Права людини і громадянина в правовій державі» - ІІІ місце. Зараз працює у слідчому відділі Богодухівського РВД. 2008 рік –Дарина Іванова – історичне краєзнавство «Історія Шарівської хлібопекарні» - ІІІ місце, Оксана Долуда – «Голодомор 1932-1933 років на Богодухівщині» - ІІІ місце. Зараз Дарина і Оксана навчаються на історичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна. У 2011 році призове місце посіла учениця 10 класу Альона Мальцева в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН, підготувавши під керівництвом вчителя історії О.В.Деркач роботу на тему: «Селище Шарівка Богодухівського району в роки окупації (1941-1943 р.р.). Діти війни». Науковим керівником цих учнів є О.В. Деркач– директор школи, яка в своїй роботі, роботі всього педагогічного колективу керується висловом філософа Г.С.Сковороди: «Пізнай свій край… себе, свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш свій шлях у життя»

Активну участь приймають учні школи у Всеукраїнських конкурсах знавців української мови та літератури «Патріот», знавців історії «Лелека», знавців математики «Кенгуру».

З метою виявлення обдарованих дітей в школі традиційно проводиться інтелектуальна гра «Найрозумніший», де в 2010 році звання найрозумнішого здобув учень 10 класу Микола Крамний.

Традиційно в школі проводяться різні заходи, але найбільш активну участь учні беруть в екологічному двомісячнику «Зелена весна» (де праця поєднана з виховними заходами, які готує кожен клас), відзначення річниць Перемоги, визволення України, роковин Чорнобильської аварії, до 25 роковин у цьому році заплановано цілу низку заходів.

Основною проблемою, як і для інших шкіл, є проблема наповнюваності класів, їх мережа. Згідно проекту, школа розрахована на 624 учня, зараз навчається 189 чоловік, через 5 років буде 156. Тому важливо зберегти заклад, його утримати, відремонтувати.

Адміністрація школи, спільно з батьківською громадськістю, намагається вирішити проблеми матеріально-технічного забезпечення та існування школи в цілому Сертифікат про успішне завершення мікро проекту «Енергозберігаючі заходи в Шарівській ЗОШ. Ремонт даху» у співпраці з проектом Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» отримала громадська організація «Бригантина» ( створена на базі школи), в кількості 81 члена. Саме ОГ «Бригантина» у співфінансування з Європейським Союзом, РДА, громадськістю провела ремонт даху школи, завдяки підтримці голови Богодухівської РДА Л.С.Коновалова, голови Богодухівської райради Д.К.Тризни, начальника відділу освіти Богодухівської РДА Б.М.Яковлєва, генерального директора «Трайгон Фармінг Харків» О.В.Швидченко та керуючого відділком О.М.Лісного. Активну участь приймали члени громади: голова ОГ «Бригантина» А.О.Бабак, заступник голови, директор школи О.В.Деркач, секретар громади О.В.Захарчук, щоб якісно відремонтований дах підрядником ПП «ОЛДМІ» ( директор О.Д.Нежид) не створював незручностей для навчання та виховання дітей у школі. Зараз за бюджетні кошти проводитиметься капітальний ремонт внутрішніх туалетів школи.

Крім того, слід закінчити заміну аварійних вікон І та ІІ поверхів, провести поточний ремонт комп’ютерного класу, якому близько 10 років, де комп’ютери не мають достатньої потужності для забезпечення належного навчання.

Олена Володимирівна з повагою називає своїх постійних спонсорів: ТОВ «Квартет», ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» (генеральний директор О.В.Швидченко, керуючий підрозділом О.М.Лісний),ДП «Гутянське лісове господарство» (дир. В.М.Нагорний), приватні підприємці Т.І.Онищук, О.О.Грищенко, Л.О.Самойленко, Н.Д.Деркач, В.П.Деркач, В.Г.Цюпка. Саме за їх допомогою вирішуються питання поточного утримання школи. «Батьки виступають спонсорами поїздок дітей на районні та обласні заходи, за власний кошт ремонтують класні кімнати і за це їм велика подяка. Так, залучили і вклали великі кошти на ремонт класних кімнат батьки 3 класу (класний керівник Кривошея Л.М.), 8 класу (класний керівник Кучкова І.О.), 9 класу (класний керівник Чос А.П.)» - говорить директор.

В планах педагогічного колективу багато цікавих і творчих задумок на майбутнє, тож нехай невичерпне джерело творчих ідей шарівських вчителів ніколи не висохне.

В планах - багато цікавих і творчих задумок на майбутнє

О.В. Деркач – директор школи


В планах - багато цікавих і творчих задумок на майбутнє

В планах - багато цікавих і творчих задумок на майбутнє

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.