Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Т.Іванова : «Педагогічний колектив-це серце школи»

Автор: alex від 18-03-2011, 22:00
  • 0
Проблеми шкільної освіти на селі завжди були актуальними. Останнім часом вони загострилися, cтало модним ставити сільські школи на лічильник самоокупності і закривати їх. Взагалі, труднощі та проблеми сільської школи випливають із загальних сучасних труднощів села: економічних, демографічних, соціальних. Дуже погано, коли у селі закривають школу. Бо село живе й розвивається доти, доки в ньому живе багатим духовним життям його школа. Саме вона повинна підготувати бажаючих місцевих дітей до вступу у виші. І саме місцева школа повинна бути осередком духовності і берегинею духу села. Сьогоднішня наша розповідь – про Максимівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.

Розміщена вона у мальовничому місці, поруч невеличкий ліс, величезна галявина перед школою, садок. Особливо красиво тут навесні, коли розпускаються дерева, розквітають проліски, ряска-і тоді учням зовсім не хочеться вчитися. Діти тут як вдома, в школі тепло і затишно, в приміщенні калейдоскоп кольорів, звуків, запахів, смаків і відчуттів, в шкільній їдальні – смачні обіди. Педагогічний колектив, а в ньому 13 педагогів, - дружній, професійний. Двоє з них мають вищу категорію, п’ятеро – першу. Один вчитель має звання «Старший вчитель», один «Відмінник освіти України», двоє нагороджені Грамотами Міністерства освіти і науки України, троє – Грамотами Головного управління, а вже Грамоти відділу освіти і райдержадміністрації мають всі, і не по одній. Працює в школі і три молодих спеціалісти. Слід відзначити, що один з них, І.І.Жданюк, випускник цієї ж школи.

Творчо працюють в школі гуртки, до речі, безкоштовно: «Чарівний пензлик»( кер. В.В.Ткаченко), хореографічний ( О.І.Зоріна), «Веселі нотки»( Н.Л.Колесніченко), «Умілі руки»(О.П.Дяченко), інформатики (І.І.Жданюк). Тож є чим зайнятись максимівським школярам у вільний від уроків час. Тут працюють вчителі-сподвижники, які вчать читати й писати, співати, малювати, танцювати, клеїти, ліпити, пришивати ґудзики, стрибати в довжину, садити квіти і овочі, орієнтуватися в лісі, відстоювати свою точку зору, творити, любити Україну, батьківщину з малої і великої літер.
«Педагогічний колектив – це серце школи, - говорить директор Т.А.Іванова. - Колись на курсах підвищення кваліфікації один з досвідчених директорів висловив цікаву думку, яка здалась мені тоді незрозумілою : «За свій вік директор школи може виростити один-два педагогічні колективи». А з роками зрозуміла мудрість його слів. Дійсно, сьогодні я з гордістю можу стверджувати, що виростила колектив справжніх, відданих справі однодумців». Шкільні педагогічні ради – це завжди глибока робота по підвищенню професійного рівня і, як кінцевий результат цієї роботи, якість знань учнів та їх вихованість. Сприяє цьому і робота шкільних методичних об’єднань. На жаль, у школі не стало посади заступника директора, що створило неабиякі труднощі, але І.О.Пугач не полишає свої обов’язки і виконує їх безоплатно.

Багаторічна дружба пов’язує Максимівську школу з Есхарівським ліцеєм для хлопчиків по підготовці педагогічних кадрів. Ще у 1994 році перший учень вступив до ліцею, а за цей час вже 17 хлопчиків з Максимівки закінчили цей навчальний заклад, вступили до педагогічних вузів і закінчили їх. В минулому році до новоствореного ліцею для обдарованих дітей вступив учень школи Саша Сендецький. Є в школі і переможці Всеукраїнського конкурсу «Кенгуру» - Саша Печаткін і Наташа Немилостива.

На жаль, у школі не стало посади заступника директора, що створило неабиякі труднощі, але І.О.Пугач не полишає свої обов’язки і виконує їх безоплатно.

Останнім часом школу стали відвідувати молоді люди з команди «Скеля» і проводити зі школярами різноманітні конкурси, веселі свята, що сприяє духовному розвитку школярів. Є в школі і Інтернет, що дало змогу проводити уроки з історії, літератури, художньої культури за допомогою нових технологій. Щороку в школі працює оздоровчий табір «Еколог», де діти спостерігають за природними явищами, доглядають рослини, працюють над збереженням екології навколишнього середовища. Учні школи беруть участь в районних етапах учнівських олімпіад, у всіх змаганнях і конкурсах.

Звичайно, як і у всіх школах, в Максимівці нагальні проблеми з фінансуванням ремонту, придбанням обладнання для покращення матеріально-технічного стану школи. А директору сільської школи, в якій немає заступника по господарству, приходиться вирішувати, крім педагогічних проблем, ще й купу господарських. Так, як і у всіх сільських школах, тут проблема з наповнюваністю класів. Демографічна ситуація бажає бути кращою, але ж в Максимівці немає роботи і молодь на селі не залишається.

«Дякуючи батькам дітей, колективу школи, технічному персоналу ( будь-яка господарська проблема вирішується ними) і нашим надійним спонсорам ми щороку проводимо підготовку приміщення школи до нового навчального року,- говорить директор школи. – Не можу не назвати наших помічників: сільського голову А.В.Шарова, директор ТОВ СП «Родіна» О.О.Кондратенка, директора КСП «Балабанівське» О.В.Львову, керівника фермерського господарства О.В.Бабенка, приватних підприємців В.О.Богдана, В.А.Бобрика, П.О.Бабенка, В.М.Чуйка, О.Д.Задорожню. Саме дякуючи батькам, колективу школи і цим добрим людям виживає наша школа,»- говорить Тамара Андріївна.

Уміють в колективі і відпочивати. Вже стало традицією в кінці червня педколективом здійснювати екскурсії до цікавих місць, що допомагає згуртувати колектив і збагатитися духовно.

Колектив Максимівської школи з оптимізмом і надією дивиться у майбутнє, будує плани щодо покращення роботи школи. Тож хай ваші надії збудуться, хай частини ваших невтомних душ, мрій, бажань і сподівань збудуться і назавжди залишаться в стінах школи. Хай творчий поклик вас не покидає, творіть добро зараз і завжди.

Т.Іванова : «Педагогічний колектив-це серце школи»

директор школи Т.А.Іванова, на цій посаді з 1982 року, вчитель математики.

Т.Іванова : «Педагогічний колектив-це серце школи»

Учні 2 класу з вчителем В.В.Ткаченко

Т.Іванова : «Педагогічний колектив-це серце школи»

Т.Іванова : «Педагогічний колектив-це серце школи»

Т.Іванова : «Педагогічний колектив-це серце школи»

Т.Іванова : «Педагогічний колектив-це серце школи»

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.