Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Валерій ДЕРКАЧ: «Разом, лише спільно – ми зможемо подолати всі негаразди»

Автор: alex від 27-04-2015, 09:00
  • 0

У неділю, 26 квітня 2015 року, минає 29 років, як сталася аварія на Чорнобильській  атомній електростанції.  Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя.  Важливо усвідомити, що Чорнобиль не минув. Все промовисто нагадує про себе щодня численними проблемами в різних сферах життя, у долях мільйонів людей.

Аби об’єднати громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в нашому місті було створено Богодухівську районну громадську організацію «Союз Чорнобиль Богодухівщини». Знаємо, що за цей час багато наболілих питань, що стосуються самих ліквідаторів, а також вдів померлих ліквідаторів, було вирішено позитивно. Про роботу організації говорить сам голова В. П. Деркач:

- Богодухівська районна громадська організація «Союз Чорнобиль Богодухівщини» створена рішенням зборів ліквідаторів аварії на ЧАЕС 27 листопада 2011 року. Зареєстрована 20 січня 2012 року. Наразі громадська організація налічує 63 члени, проте чисельність організації постійно збільшується. У складі організації – ліквідатори, вдови, переселенці та інші категорії постраждалих від аварії на ЧАЕС. За час існування організації було проведено 12 загальних зборів, 38 засідань ради БРГО, 4 засідання «круглого столу», 3 зустрічі з народним депутатом України. Постійно відбуваються зустрічі з органами місцевої влади, спеціалістами державних служб та відомств, участь у протестних заходах громадських організацій під стінами Верховної Ради та Кабміну у Києві. Також брали участь у парламентських слуханнях «Чорнобильських питань». Готували звернення-запити стосовно проблем, які хвилюють чорнобильців, до органів місцевої влади, до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів. Також  налагодили контакт з міжнародними організаціями, які вже надають нам відповідну допомогу. Щороку проводимо мітинги-реквієми до дня вибуху на ЧАЕС, святкові заходи до Дня вшанування чорнобильців з врученням продуктових наборів. Також вшановуємо вдів, надаємо матеріальну допомогу тим, хто не має статусу. Постійно здійснюємо спортивні змагання на приз чорнобильців Богодухівщини, проводимо міжнародні виставки на чорнобильську тематику, також здійснюємо екскурсії для вдів та дітей чорнобильців. Надаємо допомогу у похованні померлих чорнобильців, дбаємо про хворих ліквідаторів. Передавали гуманітарну допомогу і в зону АТО та дитячому будинку із м. Слов’янськ.

З приємних новин можна відзначити: завдяки перемозі в обласному конкурсі міні-проектів маємо оновлений комплекс – пам’ятний знак, меморіальну дошку, сквер, регулярно відновлюється і Книга пам’яті.

У 2014 році нашій організації було виділено приміщення, наразі там проводяться відновлювальні роботи, в яких допомагають міжнародні громадські організації, зокрема, Міжнародний освітній центр “Дортмунд ІВВ”, надають гуманітарну допомогу.

Наостанок хотілося б зазначити, що БРГО «Союз Чорнобиль Богодухівщини» й надалі продовжуватиме свою діяльність, допомагатиме її членам, піклуватиметься про чорнобильців, вдів загиблих ліквідаторів. Разом, лише спільно – ми зможемо подолати всі негаразди.

Висловлюю щиру вдячність всім  ліквідаторам чорнобильської трагедії. Ваш героїчний вчинок залишається прикладом для нащадків, взірцем мужності, відваги та самопожертви не тільки для українців, але й для усього людства. Бажаю вам міцного здоров’я, витримки і миру.

Члени БРГО «Союз Чорнобиль Богодухівщини» М.Ю.Вербицький (у центрі) і В.О.Кульбака (справа)

разом з головою організації В.П.Деркачем (зліва) у своєму новому приміщенні

(зараз там здійснюється ремонт) обговорюють свої думки

з приводу видання Книги пам’яті чорнобильців району, які померли.

До речі, Микола Юрійович був учасником ліквідації аварії на ЧАЕС з липня по жовтень 1986 року;

79 днів, з яких 39 був на виїздах до станції.

Володимир Олександрович брав участь у ліквідації аварії

чи не у найперші дні –з 3 по 9 травня, був водієм, брав участь в евакуації населення.

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.