Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Волонтерство - спільна справа

Автор: alex від 19-12-2014, 08:00
  • 0

З поширенням волонтерського руху люди все частіше задають питання:

«Хто такі волонтери?», «Які волонтерські організації діють на Харківщині?», «Яку участь у волонтерському русі беруть мешканці Богодухівщини?», «Як  доправити допомогу бійцям на фронт?», «Які напрямки роботи волонтерів Богодухівщини?», «Як стати волонтером?» тощо...

Словник так тлумачить термін «волонтери»  – це люди, які безкоштовно займаються громадською діяльністю, працюють у сиротинцях, школах-інтернатах  тощо.

Волонтерський рух – це доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

Зазвичай, волонтерство набирає обертів під час війн, катастроф, стихійних лих та інших потрясінь, коли великі верстви населення потрапляють у біду. Природньо, що об’єктом волонтерської діяльності, в першу чергу, стають військові і люди, які постраждали від війни. Як правило, волонтери надають послуги різного типу, зокрема, медичні, але в Україні волонтерство набуло більш широкого значення, це новий феномен у світі, це сплав волонтерства (в європейському його розумінні), меценатства, тилового забезпечення військ (логістика), і навіть виробничої діяльності.

Враховуючи неповороткі дії державного апарату (а інколи навіть відкритого саботажу держслужбовців) щодо захисту Батьківщини, волонтерам довелося перейняти деякі державні функції. І примітно те, що не маючи відповідного досвіду, знань, важелів впливу, і, головне, можливостей та потужностей, у прямому сенсі і переносному на голому місці волонтери змогли підставити плече, а подекуди підмінити державні органи, які зайняли або очікувальну політику «Хто переможе?», або взагалі чекали приходу Путіна.

Волонтерський рух набув широкого розхмаху в нашому регіоні. В Харкові діє велика кількість волонтерських організацій. Найбільші з них:

«Автомайдан» (координатор  Катерина Яресько), «Громадська варта Харків», «Вернитесь живыми», Громадська ініціатива «Інва SOS схід» (координатор Євген Струков), «Реальная помощь военным», Громадська ініціатива «Станція Харків» (координатор Олена Гончарова), волонтерська група «Славянское сердце» (координатор Ірина Базарова), громадська платформа «Харківський громадський форум» (координатор Світлана Резван) та багато інших. Діяльність цих організацій широко висвітлюється в соціальних мережах Інтернету.

На території Богодухівського району проводить волонтерську роботу громадська організаця «Спільна справа - «Слобожанщина», з нею співпрацюють всі небайдужі мешканці регіону. Жителі Богодухівщини активно беруть участь у зборі коштів, продуктів харчування, теплого одягу. А також допомагають у виготовленні «буржуйок», теплих шкарпеток та речей  тощо.

Також волонтерську роботу проводять підприємці Ніна Чубова та Юрій Каменський – магазин «Ведмедик». Волонтери Богодухова співпрацюють і допомогають один одному.

Нас ніхто не вчив бути волонтерами. Вчилися самі. Робили помилки, виправляли їх, рухалися вперед. Зараз ми багато чого вміємо, знаємо, можемо навчити інших. Серед нас є військові, учителі, культпрацівники, підприємці, робітники і пенсіонери. Професійні навички кожного стають у пригоді для спільної справи. Військові краще знають, що потрібно армії для перемоги, а підприємницькі навички бізнесменів допомогають знайти необхідіні речі за критерієм ”ціна/якість” або й взагалі налагодити власне виробництво. Як в народі кажуть: «Біда навчить!»

Хочу наголосити на вирішальній ролі у волонтерському русі всіх небайдужих богодухівців і виразити їм щиру подяку. Класики військового мистецтва нам говорять, що партизанський рух може діяти лише там, де є підтримка місцевого населення. Так і волонтерство чимось подібне, воно не може існувати без підтримки жителів краю. Як маленькі струмочки вливаються і утворюють повноводну річку, так і люди всі разом створюють потужний волонтерський рух, який наближає нашу перемогу, а значить і мирне краще майбутнє.

Продовжуючи звітувати перед громадою, інформую, що волонтери з громадської організації «Спільна справа -  «Слобожанщина», 22 листопада взяли участь в доставці в зону АТО позашляховика, який завантажили необхідними для солдат речами. Наталія Зміївська, Інна Гарбуз, Оксана Ковалівська, Ліана Затуливітер надали консервацію. Надія Львівна зв’язала теплі шкарпетки та светери, подружжя Дубинок передали теплі речі, також волонтерами було придбано буксировочний трос, гідравличний домкрат. Люди приносили медикаменти, продукти, речі. Микола Зміївський передав 10 кг кристалізованого меду в коробках. Цікавий факт: зазвичай мед передають у скляній тарі, тому його потрібно обережно розвантажувати. На передовій, у таких місцях як Донецький аеропорт, де солдати знаходяться під постійним шквальним вогнем противника і де обстрілюють навіть волонтерські машини, розвантажити товар акуратно неможливо. Наш мед потрапив до аеропорта вперше, в ящиках з написом «З повагою і вдячністю від богодухівців». Наші герої-кіборги, захисники аеропорту, були дуже задоволені та вдячні.

За звітний період на передову наша організація також відправила «буржуйку», бронежилет (офіцеру протиповітряної оборони Євгенію). Допомогли із зимовим спорядженням Сергію Рубану, який вже вдруге, згідно з ротацією, відбуває в зону проведення АТО для чергування на блокпостах, надавши йому бронежилет, термобілизну, спальник, теплі речі, медикаменти, зимову балаклаву.

Зліва направо: богодухівські волонтери Г. Чемеровський, О. Дулембов, О. Дубінка, С. Дубінка.

Ось такі ”буржуйки” виготовляють волонтери.

С. Рубан - воїн АТО.

Олег Дулембов

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.