Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Фахівці та волонтери Богодухівщини спільно відпрацювали алгоритм дій у випадку теракту (5 фото)

Автор: alex від 25-11-2014, 08:00
  • 0

Нещодавно у Богодухові було проведено спеціалізоване медично-волонтерське навчання на засадах державно-громадського партнерства з відпрацюванням дій у випадках масового ураження під час терористичних актів.

Слід сказати, що таке навчання проводилося в умовах терористичної загрози (умовної) в одному з навчальних закладів міста. Було відпрацьовано  алгоритм дій медичного персоналу закладів охорони здоров’я Богодухівського району. 

 Дане командно-штабного навчання було проведене за результатами наради, що відбулася  24 вересня 2014 року в Адміністрації Президента України і стосувалась проведення спеціалізованих медично-волонтерських навчань.

Як зауважили в Богодухівській ЦРЛ, мета навчань – налагодження взаємодії між волонтерськими організаціями та державними структурами у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Учасниками навчань стали, зокрема, представники Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації; КУОЗ Богодухівська центральна районна лікарня; КЗОЗ „Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Богодухівське відділення ЕНМД; КЗОЗ „Центр первинної медико-санітарної допомоги”; волонтери Богодухівського медичного коледжу; громадські організації; представники -районного відділу ГУ ДСНС; районного відділу МВС ; районного відділу електричних мереж; ПАТ «Харківгаз», Богодухівська дільниця.

Вищезгадані служби, відомства та волонтери на практиці продемонстрували координацію своїх дій при наданні домедичної допомоги постраждалим у разі скоєння теракту, зокрема, винесення постраждалих з осередку ураження, медичне сортування, тимчасова зупинка кровотечі, серцево-легенева реанімація, імобілізація, допомога при спинномозковій травмі, психологічна підтримка.

На заняттях було продемонстровано діїсил медичних служб цивільного захисту КУОЗ «Богодухівська центральна районна лікарня», Богодухівського відділення КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» щодо організації надання медичної допомоги постраждалим та травмованим у випадку масового ураження від терористичних актів, із залученням волонтерів.

Говорить заступник головного лікаря з медичної частини  КУОЗ Богодухівська центральна районна лікарня Я.А. Грищенко:

- Метою заняття, передусім, було приведення у готовність сил та засобів медичних служб цивільного захисту КУОЗ «Богодухівська центральна районна лікарня», Богодухівського відділення КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у випадку масового ураження людей від терористичних актів. Також у цьому полягає і вдосконалення організації роботи медичних служб цивільного захисту лікарні та Центру з волонтерськими та громадськими організаціями щодо заходів медичної допомоги населенню у випадку масового

      Як все відбувалося…         

Що стосується самого навчання, то все виглядало приблизно так: внаслідок дії вражаючих факторів терористичного акту (вибух невідомої речовини) сталося руйнування конструкцій об’єкту з масовим перебуванням людей в одному з навчальних закладів міста, стався частковий обвал покрівлі будівлі, що привело до травмування учнів, вчителів. Виникла паніка. За попередніми даними, були потерпілі з опіками шкіри, дихальних шляхів, травмами. Прибула аварійно-рятувальна бригада Богодухівського РЕМ до місця пригоди для відключення будівлі закладу від енергопостачання (умовно). Прибули також: аварійно-рятувальна бригади Богодухівського РВ ГУ ДСНС до місця пригоди для проведення аварійно-відновлювальних робіт, проведення розбору завалів, визволення постраждалих з під уламків та переміщення їх до безпечного місця (умовно); перша бригада Богодухівського відділення КЗОЗ ЦЕМД та МК - для проведення медичного сортування постраждалих; аварійно-рятувальна бригада Богодухівського відділення Дергачівської філії ПАТ «Харківгаз» - для перекриття подачі газу до котельні закладу (умовно).

До чергового приймального відділення Богодухівської ЦРЛ надійшло повідомлення від диспетчера КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» про вибух невідомої речовини на території закладу, що призвів до травмування учнів, вчителів з великою кількістю постраждалих.

Було надано команду головним лікарем КУОЗ Богодухівська ЦРЛ заступнику головного лікаря з медичної частини про приведення в готовність сортувальної бригади, медичних бригад №1-5, розгортання операційних, перев’язувальних для прийому та надання кваліфікованої медичної допомоги постраждалим. До місця пригоди прибули лікарські бригади Богодухівського КЗОЗ ЦПМСД, волонтери для надання медичної допомоги при проведенні медичного сортування першою бригадою КЗОЗ ЦЕМД та МК, яка прибула на місце пригоди. Потім до місця пригоди прибула друга бригада Богодухівського відділення КЗОЗ ЦЕМД та МК для надання медичної допомоги постраждалим та їх евакуації до приймального відділення ЦРЛ. Прибули   бригади КЗОЗ ЦЕМД та МК з інших районів області для надання екстреної допомоги потерпілим та транспортування до медзакладів м. Харкова.

Продемонстрували високий рівень підготовки

На заняттях було продемонстровано високу підготовку, фаховий рівень усіх його учасників.

При підбитті підсумків це відзначили голова Богодухівської райдержадміністрації О.П.Сластін, головний лікар КУОЗ Богодухівська центральна районна лікарня М.І.Грищенко.

За сумлінне виконання службових обов’язків та підготовку до медично-волонтерського навчання було оголошено подяку:заступнику головного лікаря з медичної частини Я.А.Грищенко, заступнику головного лікаря з економічних питань В.Л. Галасу, головній медичній сестрі  Л.І. Овчаренко, начальнику штабу ЦЗ ЦРЛ М.А. Кібальнику, сортувальній бригаді на чолі з Н.А.Петриніною, заступнику головного лікаря ЦПМСД О.В.Лотковій, п’ятьом медичним бригадам на чолі з: В.М.Мостовим, А.В.Лагодюком, І.О.Сизоненком, С.А.Чепурним, В.М.Грищенком, водію автогаражу ЦРЛС.П.Супрун.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.