Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Музична школа: зустріч поколінь

Автор: alex від 8-02-2013, 10:00
  • 0

З року в рік, століттями молоді люди обирають творчість – музику, хореографію, малюнок - своїм захопленням. Для когось вона стає професією та покликанням на все життя, для когось залишається лише приємним відпочинком від напружених буднів. Але її значення в житті кожної людини важко переоцінити. Та й, відкривши одного разу собі цей світ, неможливо забути його і залишитися таким, як раніше.

У Богодухові храмом мистецтва є дитяча музична школа ім. В.Т.Борисова. Зараз це один із осередків культурного життя нашого міста… Хіба не тут закріплена благородна традиція виховання талантів, для яких творчість — це доля? Вперше за багато років зібралися учні музшколи – колишні і теперішні, аби зберегти духовний зв’язок поколінь, передати „з рук в руки” те, що набуто роками. У суботу, 2 лютого, відбулася перша така зустріч поколінь - своєрідне започаткування традиції – перша зустріч, але не остання. Музична школа – це дороге серцю місце для кожного, хто побував в її стінах, навчався і навчав. Тому на свято завітали випускники різних років, викладачі школи, які колись працювали, учні, батьки, всі охочі. Завітали на урочистості і шановані гості – інспектор навчальної частини Харківської консерваторії Л.С.Салманова (на фото 3), заслужений працівник культури, композитор В.М.Таран. Усі присутні, уважно слухаючи розповідь про школу ведучого заходу Володимира Ярошенка, почесних гостей, викладача М.Й.Ємельяненка, згадували, сумували і раділи. Разом. Усією сім’єю. Зустріч і дійсно можна назвати домашньою, теплою…

Цього дня педагогічний та учнівський колективи ніби звітували перед гостями. Вони підготували святковий концерт, у якому взяли участь і учні, і випускники школи. Зі сцени линули спогади та привітання, які супроводжували цікаві творчі номери. Тієї атмосфери, тих чудових відчуттів, які подарували присутнім у залі юні артисти і їхні наставники, словами не передати. Усе треба було відчути, кожний номер побачити.

У своєму вітальному слові, приймаючи коровай, директор закладу М.О.Павленко (на фото 1 зліва) наголосив, що школа гордиться своїми учнями й випускниками, які стали переможцями та лауреатами різноманітних конкурсів й тими, хто обрав собі іншу життєву стежину. Бо творчість і рідна альма-матер назавжди поєднали цих людей. І відтепер школа кожного року чекатиме своїх дітей у першу суботу лютого. Адже такі творчі зустрічі взаємно збагачують, додають натхнення ...

Під час зустрічі.

В. Савченко, випускник музшколи, зі словами подяки звернувся до своїх викладачів.

 

З історії музичної школи

Музична освіта на Богодухівщині бере свій початок у січні 1950 року – в с.Крисине було відкрито філію Харківської вечірньої музичної школи для дорослих, а у Богодухові почала діяти музична школа у 1954 році. З 1962 року школа набула статусу самостійної і має два філіали – Крисинський і Краснокутський. З 1967 року школа стає дитячою музичною школою. З 1997 року школа носить ім’я нашого земляка, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата державної премії, ректора, професора Харківського інституту мистецтв, співавтора першого українського гімну УРСР – Валентина Тихоновича Борисова.

За 50 років існування школа випустила більше тисячі вихованців, сьогодні ж у ній навчається 320 учнів. Працює в школі 26 викладачів. Майже всі вони - її випускники. З них вищу категорію мають 2 викладачі, І категорію – 8, ІІ категорію – 3.

Школа виховала і виховує видатних музикантів, співаків, художників, лауреатів міжнародних, республіканських та обласних конкурсів, які є гордістю школи та нашого району. Серед них - В.М.Таран, заслужений працівник культури, композитор; О.С.Голембовська, директор та художній керівник Сумського музично-драматичного театру ім. М.Щепкіна (у 80-90-х р.р.); Л.М.Удовиченко, завідуюча кафедрою сольного співу Хмельницького музичного училища; Н.А.Бєлік-Золотарьова, професор кафедри хорового диригування Харківської консерваторії; Л.С.Салманова, інспектор навчальної частини Харківської консерваторії, М.Й.Ємельяненко, викладач вищої категорії, Почесний громадянин Богодухова, автор герба, прапору та гімну м. Богодухова. Артем Запара та Ольга Бондаренко були стипендіатами губернатора «Надія Слобожанщини»; Вікторія Демченко, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, стипендіат голови ХОДА «Надія Слобожанщини» (тричі була міською стипендіаткою «Надія Богодухова»). Хореографічний колектив «Світлячок» (кер.О.М.Васильєва) став бронзовим призером І та ІІ Дельфійських ігор Слобожанщини «Надія. Молодість. Талант», а також призером багатьох інших конкурсів та фестивалів. Випускник нашої школи, учасник гурту «Діти капітана Гранта» Євген Приходько став фіналістом телевізійного шоу «Х-фактор». 20% випускників 2012 року вступили до вищих спеціалізованих навчальних закладів.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.