Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Цікаві археологічні знахідки на місці будівництва Свято-Духівського храму

Автор: alex від 4-08-2012, 12:30
  • 85

Ще на початку літа поточного року на місці будівництва Свято-Духівського храму проводилися археологічні розкопки. Тоді вдалося поспілкуватися з провідним науковим співробітником Слобожанської археологічної служби науково-методичного Центру охорони культурної спадщини при управлінні культури Харківської ОДА –Г.Є.Свистуном, який брав безпосередню участь у цьому процесі.

Геннадій Євгенович повідомив, що охоронні археологічні розкопки проводилися в зв’язку з будівництвом церкви в історичному центрі м. Богодухова. В ході розкопок було встановлено, що вже приблизно в XVI -  XVII столітті у Богодухові стояла фортеця – прикордонний сторожовий пункт, і тут жило одне з перших поселень.

Саме на місці будівництва церкви було виявлено житло, не пошкоджене часом. Воно мало форму квадрата: три на три метри, близько метра глибиною. Піч займала чверть помешкання, причому була художньо оформлена, мала облицювання і керамічне склепіння. До речі, таку піч на території Слобожанщини вперше виявили саме у Богодухові. Дах землянка мала солом’яно-очеретяний, були навіть скляні вікна. З усього видно, що житло належало заможній людині, більш за все – писареві Богодухова. Бо, крім іншого, у помешканні було знайдено підсвічник для товстої свічки, скарбничку. Також тут було багато хатнього начиння: тарілки, горщики, глечики тощо, два соліди (шведські монети)… Поруч було виявлено ще одну землянку, в якій навіть була скіфська кераміка (V- III ст. до н.е.). Всі артефакти і старовинні предмети, як повідомив археолог, направлені для подальшого вивчення, реставрації. Потім більшість із них потрапить до музею археології і етнографії Слобожанської України ХНУ ім. В.Н.Каразіна.

Г.Є.Свистун проводить розкопки у нашому місті

Богодужов-1783-г
Карта-Богодухова-1787-г

Коментарі:

Додати коментар
  • Группа: Користувачі
  • ICQ:
  • Регистрация: 30.09.2011
  • Статус: Пользователь offline
  • Комментариев: 12
  • Публикаций: 0
^
Правильно! Это парковая зона и историческое место! Здесь по всем Законам Украины любое строительство запрещено! Но, для наших "можновладцев" -деньги не пахнут! А плебс утрется и не будет возникать...
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.