Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Щедрували, добра і щастя бажали

Автор: alex від 13-01-2012, 12:58
  • 0

 

Через тиждень по Різдві, 13 січня за новим стилем, відзначають  українці Новий рік - Щедрий вечір (свято преподобної Меланії або Меланки). Вважалося, що Меланка-Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини.

 

У цей день, за традицією, хлопці й дівчата знову ходили від хати до хати, щедруючи - бажаючи господарям щедрого вечора, доброго здоров’я та добробуту у новому році. Щедрування супроводжувалось магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Величальних обрядових новорічних пісень — щедрівок - співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині, усій родині. Були щедрівки дитячі, жартівливі, пародійні. Щедрували також групами: «Меланка», «Василь» та «Ряджені».

 

А до нас, «маяківців», у цей день завітали діти старшої групи  дитячого садка №7 «Теремок» зі своїми вихователями – О.М. Вохмінцевою, Г.А. Котолуп, завідуючою  Н.В. Назаренко та музкерівником Г.Г. Яковенко (фото 1). Малеча настільки уміло щедрувала, співала новорічні пісні! У своїх виступах-привітаннях бажали і здоров’я, і достатку та всіляких гараздів… Як годиться, за щирі вітання діти отримали подарунки.

 

Добре, що в наш час традиції не забуваються, а навпаки відроджуються. І велика вдячність працівникам і дошкільних навчальних закладів, і районного будинку культури за те, що навчають таким обрядам дітей.

 

                                                                                                                                          * * *

Вже стало традицією для  театрального  колективу  «Джерело» РБК вітати з Новорічними та Різдвяними святами  жителів міста. От і 13 січня учасники  цього  колективу під керівництвом  Л.І.Нечитайло, у святковому вбранні,  поздоровили зі святом Меланки керівників району, міста, працівників  державних установ, підприємств та організацій Богодухова, жителів міста та району.

Завітали самодіяльні артисти  і до голови Богодухівської районної ради Д.К.Тризни (фото 2).

 

 

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.