Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Роздрібна торгівля пивом підприємцями - єдинниками

Оскільки, пиво віднесено до алкогольних напоїв, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

При цьому однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій).

Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Отже, фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку другої та третьої груп мають право здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, у тому числі пива, виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) при проведенні розрахунків.

Водночас, дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО) фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок та здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів.

Однак, при перевищенні річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) у розмірі 1 млн. грн. застосування РРО є обов’язковим.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють та планують провадити підприємницьку діяльність в період курортного сезону, на необхідність дотримання норм чинного законодавства у сфері реалізації алкогольних напоїв.

 

Харківські митники вилучили у громадянина заборонені для переміщення речовини

Вночі в пункті пропуску «Гоптівка» під час митного контролю одного з автомобілів, який слідував з України в Росію, службовий собака митників Любомир спрацював на валізу пасажиру, 27-річного громадянина України. При цьому громадянин заявив про відсутність будь-яких заборонених предметів.

Навіть при повторному опитуванні громадянин не зізнався в приховуванні, але Любомир продовжував спрацьовувати на валізу.

Після поглибленого огляду багажу під особистими речами було виявлено подвійне дно, де знаходились поліетиленові згортки в парафіні – 13 з «коноплею» загальною вагою 2,6 кг та 1 з амфітаміном вагою 200 грамм. Як пояснив громадянин,  виявлені речовини він приховав від митного контролю для продажу на території РФ. 

За даним фактом був складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

 

Кінологічна служба Харківської митниці ДФС попередила більше 20 випадків

переміщення заборонених речовин

Протягом 4 місяців 2016 року кінологами митниці був попереджений 21 випадок переміщення заборонених речовин: вилучено 6,5 кг маріхуани; 3700 таблеток феназепаму, 7,5 г опію.

А за 2015 рік із загальної кількості виявлених по Україні наркотичних засобів (22 кг) 19,6 кг – виявлено кінологічними командами Харківської митниці ДФС.

Як розповів начальник відділу боротьби з незаконним переміщенням наркотиків та зброї управління боротьби з митними правопорушеннями Харківської митниці ДФС Олег Калашніков, всього в управлінні боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями митниці працює 7 кінологічних команд. При цьому мінімальна кількість кінологічних команд повинна складати 14-17 одиниць. Але, незважаючи на недостатню чисельність, кінологічна служба Харківської митниці ДФС вважається найсильнішою в Україні, про що свідчать чисельні нагороди та відзнаки.

Кінологічні команди митниці допомагають і колегам з правоохоронних органів – вони постійно залучаються до співпраці з поліцією та СБУ у Харківській області з метою проведення оперативних заходів.

Слід зазначити, що до роботи зі службовими собаками залучаються особи з вищою освітою, які мають кінологічну підготовку або досвід роботи зі службовими собаками в інших установах та пройшли курс спеціальної підготовки.

Своїх чотирилапих напарників інспектори-кінологи утримують найчастіше у себе вдома. Фактично пес стає членом сім’ї працівника митниці. У кожної з собак свій характер, але варто відмітити, що одними з основних критеріїв підбору собак, завданням яких буде пошук тих чи інших речей, є природжене прагнення до гри, лояльність до людей та домашніх тварин.

Серед кінологічних команд митниці слід відзначити таких відмінників, як головні інспектори-кінологи Рем Демент’єв з німецькою вівчаркою Любомиром, Гія Топурія з бельгійською вівчаркою Тайсоном та російським спанієлем Зінгер Брют, Євген Кайдалов зі спанієлем Сармою, Оксана Яцуценко з вівчаркоюАміною та Артем Рак з лабрадором на кличку Ів Сен Лоран.

Нещодавно свій професіоналізм та навики мали можливість продемонструвати на всю Україну головний інспектор-кінолог Артем Рак зі своїм помічником лабрадором Ів Сен Лораном під час участі в передачі «Стосується кожного. Модний наркотик» на телеканалі Інтер.

 

Консультації від фахівців фіскальної служби Харківщини

І знов консультативна допомога та роз’яснення для громадян від податківців. На цей раз співробітники відділу комунікацій ГУ ДФС області в черговий раз завітали в Консалтинговий центр при Харківській обласній службі зайнятості, де провели ряд індивідуальних консультацій.

Категорія відвідувачів – майбутні підприємці. Тож і консультації були відповідного напрямку. Яку систему оподаткування обрати, які податки сплачувати, в які терміни, як правильно заповнювати звітність, та ще багато інших питань хвилюють початківців-бізнесменів. Тож фахівці ознайомили громадян з  порядком реєстрації фізичних осіб – підприємців в органах Державної фіскальної служби, розповіли про загальну та спрощену системи оподаткування, проінформували щодо  порядку та термінів надання звітності. 

Також представники податкової служби повідомили майбутнім підприємцям і про нові електронні сервіси, які пропонує платникам Державна фіскальна служба України, і про Центри обслуговування платників, які діють при податкових інспекціях.  

І громадяни, і податківці відзначають користь та позитивний ефект від проведення таких заходів. Обізнані та законослухняні майбутні підприємці, які вчасно сплачують податки –  саме такого результату очікують податківці від проведення роз’яснювальної роботи.

 

Харківські податківці зустрілися з підприємцями ТЦ «Барабашово»

Під час заходу заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Наталія Свєтош разом із начальником управління податків і зборів з фізичних осіб Сергієм Благим та заступником начальника управління організації роботи Яною Чуб обговорили з підприємцями питання, які хвилюють представників малого бізнесу.

А це і законодавчі новації, зокрема позитивні зміни в законодавстві щодо єдиного соціального внеску, і  питання легалізації  заробітної плати та трудових відносин.

Як було відзначено під час зустрічі, сьогодні законодавець пішов назустріч бізнесу.

Єдиний податок, для тих підприємців, які здійснюють торгівельну діяльність на ринках, не зазнав змін. Залишилася фіксована ставка, що залежить тільки від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня. (Цього року: для 1 групи «єдинників» - 137,8 грн .; для 2 групи -275,6 грн).

Щодо сплати єдиного соціального внеску, то його ставка була знижена практично в 2 рази (з 41 до 22%). Крім того, ЄСВ тепер не утримується із заробітної плати працівника.

Підприємці «за себе» сплачують єдиний соціальний внесок за кожен місяць в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати. (З 1 травня - 319 гривень, в січні-квітні було 303,16 грн.) А за найманих працівників підприємець повинен сплачувати єдиний соціальний внесок в розмірі 22% від нарахованої заробітної плати працівникам.

При цьому законодавство України не робить винятку для іноземних громадян, які прийняли рішення стати підприємцями і здійснювати свою діяльність на території торгових центрів, ринків.

Представники фіскальної служби звернули увагу присутніх на необхідність оформлення з найманими працівниками трудових договорів та повідомлення фіскальної служби про кожного працівника. Також податківці зауважили на неприпустимість виплати заробітної плати в «конвертах». Кожен підприємець має чесно сплачувати податки.

В ході заходу підприємці мали можливість отримати відповіді на питання стосовно ведення свого бізнесу, висловити зауваження та пропозиції щодо шляхів подальшої співпраці з фіскальними органами.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.