Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Платникам єдиного податку першої та другої групп: ставки єдиного податку для спрощенців з 1 травня не змінюються

Богодухівська ОДПІ звертає увагу платників єдиного податку першої та другої груп на те, що підвищення мінімального розміру заробітної плати з 1 травня 2016 року до 1450 гривень не впливає на розмір єдиного податку, оскільки сума єдиного податку за фіксованою ставкою, що підлягає сплаті до бюджету, розраховується від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року, і не підлягає зміні протягом такого року. Вказані платники до кінця року сплачуватимуть єдиний податок, розрахований виходячи із розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня 2016 року, а саме із 1378 гривень.

Нагадаємо, для суб’єктів господарювання з 1 січня 2016 року Податковим кодекcом України встановлено ставки єдиного податку в таких межаx:

1 група єдиного податку – до 10 відсотків розміру мінімальної зарплати, що складає 137,80 гривень;

2 група єдиного податку – до 20 відсотків розміру мінімальної зарплати, що складає до 275,60 гривень.

Ставка єдиного податку для третьої групи платників вcтановлена Податковим кодексом y відсотках від доходу: 3% - у разі сплати ПДВ, 5% - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку

Для платників четвертої групи в залежності від категорії земель ставка становить від 0,16% до 5,4%.

Протягом чотирьох місяців 2016 року платники податків Богодухівського та Краснокутського районів, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету  понад завдання  майже 3 млн. гривень єдиного податку, виконання доведених показників  становить 157,7 відсотків.

 

До уваги підприємців: для здійснення роздрібної торгівлі пивом необхідно отримати ліцензію

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

З 01.07.2015 року ліцензуванню підлягає діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Отже, суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом (у т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Така діяльність повинна здійснюватися виключно через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, а також заклади ресторанного господарства, без обмеження торговельної площі.

При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані касові апарати з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або використовувати книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках, передбачених чинним законодавством.

З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 115.03).

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють та планують провадити підприємницьку діяльність в період курортного сезону, на необхідність дотримання норм чинного законодавства у сфері реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Протягом чотирьох місяців 2016 року платники податків Богодухівського та Краснокутського районів, які здійснюють реалізацію підакцизник товарів, сплатили до бюджету  135 тис. гривень плати за ліцензії.

 

При прийнятті працівника на роботу необхідно повідомити органи фіскальної служби

Таке повідомлення подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Державною фіскальною службою України розробленоспеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», у якому платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.

Нагадаємо, що фізичні та юридичні особи можуть отримати безкоштовні ключі електронного цифрового підпису, звернувшись до Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС.

 

Про легалізацію заробітної плати – на проведеній зустрічі

В Богодухівській ОДПІ у форматі «круглого столу» відбулась співбесіда фахівців податкової інспекції з керівниками підприємств та фізичними особами-підприємцями з питань легалізації заробітної плати та новацій податкового законодавства. Голова комісії з проведення реорганізації Богодухівської ОДПІ Наталія Костенгко наголосила, що однією з проблем сьогодення є питання дотримання трудового законодавства. Адже одним із додаткових резервів наповнення дохідної частини місцевого бюджету є легалізація доходів, підвищення рівня виплачуваної заробітної плати, своєчасність та повнота сплати податкових платежів.

В податковій інспекції постійно проводиться відповідна роз'яснювальна робота з суб`єктами господарювання у напрямку погашення заборгованості при виплаті заробітної плати, підвищення її рівня, а також недопущення виплати у розмірах, менших за законодавчо встановлений рівень.

В ході зустрічі проінформовано про новації податкового законодавства, зокрема, про:

– запровадження нової звітності про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій та в роздрібній мережах відповідно до наказу Мінфіну України від 11.02.2016 року N49;

– затвердження у новій редакції форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (наказ Мінфіну України від 10.03.2016р. N350) та ін.

На завершення заходу Наталія Костенко надала змістовні відповіді на запитання присутніх та подякував за плідну співпрацю.

 

До місцевого бюджету від платників Богодухівської ОДПІ

надійшло понад 7,1 млн. грн. плати за землю

За чотири місяці 2016 року до місцевого бюджету від платників надійшло понад завдання 2,2 млн. грн. плати за землю. З них сплачено юридичними особами6,5 млн.грн. та0,6 млн.грн. фізичними особами.

Нагадуємо, що юридичні особи та фізичні особи-підприємці, якими подано податкові декларації з плати за землю на 2016 рік, сплачують плату рівними частками щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі, платник подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни. При цьому, податкове зобов’язання за новою податковою звітністю, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця,  в якому відбулись зміни.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.