Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Оподаткування податком на нерухоме майно фізичних осіб

У 2016 році фізичними особами – платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування  за 2015 рік із застосуванням ставок та врахуванням пільг з податку, які діяли  у 2015 році.

Разом з цим повідомляємо, що Законом України від 24.12.15 №909-VІІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” (далі – Закон №909) внесено зміни в частині оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, який набрав чинності з 01.01.16.

Зазначеним законом змінено ставки  податку з  для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб. Зі ставки не більше 2% мінімальної заробітної плати за 1 кв. м. житлової та/або нежитлової нерухомості, на ставку що не перевищує 3%  розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

З 2016 року за наявності у власності платника податку об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку) (пункт „ґ” підпункт 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 ПКУ).

Таким чином фізичні особи - платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачуватимуть податок за 2016 рік у 2017 році з врахуванням змін до ПКУ внесеними Законом № 909.

 

ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ

Богодухівська ОДПІ нагадує, що Податковий кодекс України не тільки зобов’язує громадян задекларувати свій майновий стан і доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету,  а й надає можливість скористатись правом на податкову знижку.

Порядок та умови отримання податкової знижки, передбачені статтею 166 Кодексу. Претендувати на податкову знижку можуть громадяни, які протягом 2015 року:

сплачували відсотки за користування іпотечним кредитом;

надавали пожертвування та сплачували благодійні внески неприбутковим організаціям;

сплачували  страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

понесли витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

сплачували кошти на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

здійснювали оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу;

понесли витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Звернувшись до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації,  громадяни можуть отримати допомогу при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи та консультацію з будь – яких питань декларування доходів та отримання податкової знижки. Бланки декларацій надаються платникам безкоштовно.

 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕОФОРМЛЕННЯ НАЙМАНОГО ПРАЦІВНИКА

У ході детінізації ринку праці Богодухівська ОДПІ спільно з іншими контролюючими органами ретельно відслідковує дотримання роботодавцями вимог податкового законодавства.

Податкова інспекція підкреслює, що в державі створюються умови для детінізації доходів найманих працівників. Знижені ставки ЄСВ – з 36,2% до 22%. Працівники не сплачують єдиний внесок із зарплати та інших доходів, як це було раніше у розмірі 3,6%. Крім того, збільшено максимальний розмір бази нарахування єдиного внеску. Тепер вона дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 34450 гривень.

Водночас за неоформлення найманої праці нині значно підвищено відповідальність. Нагадуємо, що за ненарахування або несплату податку на доходи фізичних осіб накладається штраф у розмірі 25 відсотків від несплаченої суми податку. Якщо це робиться повторно – штраф вже 50 відсотків несплаченого податку. Втретє та більше – 75 відсотків.

За порушення умов, порядку нарахування і сплати єдиного соціального внеску також застосовуються штрафні санкції. Так, за донарахування фіскальною службою своєчасно не нарахованого єдиного внеску на платника накладаються штрафні санкції у розмірі 10% від суми недоплати за кожний податковий період, у який виявлені порушення, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Якщо порушник вчасно не сплатив свої зобов’язання, на несплачену суму нараховується пеня.

Передбачена відповідальність й за неподання звітності формою 1-ДФ. Згідно ст. 119 ПК України, неподання, подання з порушенням встановлених строків або не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку – тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

 

Суб’єктам господарювання: за порушення правил сплати податків застосовується штраф

Богодухівська ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності. А саме, до платника за порушення правил сплати податків, застосовується штраф у таких розмірах:

 - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

 - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Зазначена норма передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.

 

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ВЛАСНИКІВ «ЗАЙВИХ» КВАДРАТНИХ МЕТРІВ

Богодухівська ОДПІ нагадує, що фізичні особи в 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за 2015 рік з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

До 1 липня 2016 року буде сформовано, надіслано та вручено їм податкові повідомлення – рішення щодо суми сплати податку на нерухомість.

З метою усунення розбіжностей щодо даних, наявних в органах ДФС про власників майна та площ, податкова інспекція запрошує громадян, котрі володіють таким нерухомим майном, завітати до Богодухівської ОДПІ та провести звірку наявної в органах ДФС інформації.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.