Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Плануєте торгувати пальним – зареєструйтесь в органах ДФС

Суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами – пальним - сплачують акцизний податок у розмірі 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару. Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку

Звертаємо увагу, що зареєструватись необхідно до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація здійснюється на підставі подання відповідної заяви до контролюючого органу за місцезнаходженням юридичної особи або місцем проживання фізичної особи – підприємця. Заява має бути надана не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.

Нагадуємо, що роздрібна торгівля – це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачеві та надавання йому торговельних послуг. Згідно норм законодавства роздрібний продаж нафтопродуктів здійснюється через мережу автозаправних станцій, що призначені для відпуску споживачам нафтопродуктів. Продаж нафтопродуктів (крім бензину, дизельного палива, скрапленого вуглеводневого газу) у дрібній розфасовці здійснюється також через спеціалізовані магазини, що продають товари господарського вжитку.

Забороняється продаж бензину, дизельного палива та скрапленого вуглеводневого газу безпосередньо з автоцистерн, а також приватними особами у каністрах та іншій тарі.

Надходження  станом на 25/04/2016р. від платників податків Богодухівської ОДПІ акцизного податку становлять 1,7 млн. грн.

 

Легалізації заробітної плати альтернативи немає

Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах». Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, не чесні роботодавці  видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про „тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду. Це негативно впливає на економіку країни та на самого працівника. А працівники, іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню.

Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Деякі підприємства мають в обороті десятки мільйонів гривень, при цьому їх працівники задовольняються «мінімалками». Така ситуація неприпустима. Керівники підприємств мають дбати про добробут та захищеність у майбутньому своїх працівників, виплачуючи зарплати  не нижчі середньообласного рівня. Суспільство має зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи немає.

 

Про виплату зарплати у “конвертах” повідомляйте податкову

Богодухівська ОДПІ черговий раз нагадує працедавцям на неприпустимість виплати заробітної плати менше встановленого законодавством рівня. Економлячи сьогодні  на «білій» зарплаті, ви тим самим крадите і у себе, і у своїх дітей можливість жити у правовій державі, економічно розвиненій та зі стабільно прогнозованим майбутнім.

Шановні мешканці, якщо роботодавець не оформив з вами трудові відносини, або виплачує заробітну плату в розмірі нижче законодавчо встановленого рівня чи в “конвертах”, повідомляйте про такі факти до Богодухівської ОДПІ за телефоном (0258) 3-33-01.

Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року, відповідно до Закону України  від 25.12.15 № 928-VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік”, розмір мінімальної заробітної плати  та прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1378 гривень.

Цим Законом  передбачено подальше поетапне збільшення мінімальної заробітної плати, а саме з 1 травня - 1450 грн., з 1 грудня - 1550 грн . Водночас, навантаження на заробітну плату у 2016 році зменшено майже вдвічі, тобто роботодавці будуть сплачувати 22% єдиного соціального внеску від нарахованої зарплати, а працівники, що сплачували 3,6% ЄСВ із заробітної плати у минулому році – в цьому році звільнені від сплати ЄСВ.

 

Про підсумки кампанії декларування доходів громадян 2016 – під час інтерв’ю

З 1 січня цього року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році. Надходження податку на доходи фізичних осіб від сплати задекларованих громадянами доходів є одним із резервів наповнення місцевого бюджету. Таким чином, подаючи декларацію та сплачуючи податок, мешканці Богодухівського та Краснокутського районів підтримують саме місцевий бюджет, який формує соціальну політику регіону. Про особливості та тенденції деклараційної кампанії в інтерв’ю з головю комісії з реорганізації Богодухівської ОДПі Наталею Костенко.

- Чи є якісь відмінності у нинішньому році при поданні декларацій про доходи?

- Справді, цьогорічна кампанія декларування доходів громадян відрізняється від попередніх і пов’язане це ось з чим. У зв’язку з набранням чинності з 01.01.2015 року норми Закону України № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» щодо поширення на фізичних осіб порядку оподаткування доходів військовим збором, за результатами 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і військового збору.  З цією метою, з 1 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015р. № 859.

- Нагадайте, хто саме зобов’язаний подавати податкову декларацію?

- Обов’язково треба подати декларацію тим громадянам, які отримували протягом 2015 року доходи не від податкових агентів (тобто від фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність), іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше), доходи у вигляді виграшів чи подарунків, а також інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування.

З метою виявлення потенційних декларантів органи ДФС отримують дані від агентств нерухомості, сільських (селищних) рад, житлово-комунальних господарств та нотаріальних контор про громадян, які надають різного роду послуги, продають нерухоме майно або транспортні засоби,  здають в оренду житло. Крім того,  органи ДФС аналізують інформацію про засновників підприємств, відстежують оголошення в місцевих ЗМІ тощо.

-  Який кінцевий термін подання декларації?

- Відзвітувати про свої доходи, отримані торік, громадяни повинні були до 1 травня 2016 року, а сплатити податок – до 1 серпня цього ж року. Якщо ж громадянин має бажання подати декларацію для отримання податкової знижки, то це можна зробити до 31 грудня 2016 року.

- Якщо громадяни, наприклад, не встигли відзвітувати за минулий рік, чи можна це зробити зараз і де можна в Інтернеті знайти бланк декларації і як її краще подати?

- Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-136 грн.). Повторне (протягом року)  порушення тягне за собою  штраф у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Слід урахувати, що дані декларацій перевіряються. Якщо буде виявлено розбіжності між виплаченим і задекларованим доходом, на платника чекає документальна перевірка.

На веб-порталі ДФС функціонують електронні сервіси «Заповнення декларації громадянами»  та «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису» за допомогою, яких платник має можливість подати декларацію в електронному вигляді зі свого персонального комп’ютера. Але для цього необхідно мати електронний цифровий підпис, який безкоштовно можна отримати в представників Акредитованого центру сертифікації ключів, що знаходяться в приміщенні Прилуцької ОДПІ на 1 поверсі, каб. № 6.

Також, зразки заповнення декларацій розміщено на інформаційних стендах в Центрі обслуговування платників та на веб – порталі ДФС.

- У яких випадках податкова декларація про майновий стан і доходи не подається?

- Відповідно до норм Податкового кодексу України платники податку – фізичні особи, які не є суб’єктами підприємництва і особами, що провадять незалежну професійну діяльність, подають до 1 травня року, що настає за звітним податкову декларацію про майновий стан і доходи .

Згідно із пунктом 179.2 статті 179 Податкового кодексу обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

- від податкових агентів, які згідно із розділом ІV «Податок на доходи фізичних осіб» Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок на доходи фізосіб;

- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок;

- від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто  146160 гривень).

- Якщо хтось отримав спадщину від матері, чи потрібно її декларувати?

- Ні, не потрібно. Якщо у 2015 році платник податків отримав додаткові доходи лише у вигляді спадщини від членів сім’ї, які відносяться до першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені), декларація про майновий стан та доходи, отримані у минулому році, не подається.

Cпадкоємці, які отримали спадщину від членів сім’ї першого ступеня споріднення, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, не зазначають суму такого доходу в річній податковій декларації. Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації в даному випадку вважається виконаним.

- Чи потрібно подавати декларацію, якщо  громадянин здає в оренду квартиру?

- Якщо у 2015-му громадянин здавав свою квартиру в оренду, то податок на доходи фізосіб він мав сплачувати щоквартально, а декларацію слід подати до 1 травня 2016 року.

Такий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи за ставками 15% та/або 20% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Ставку 15% застосовують, якщо загальна сума доходів, отриманих у звітному податковому місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2015 р. – 12180 грн); 20% – з суми, що перевищує зазначений десятикратний розмір.

Відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе громадянин, який здає майно в оренду. Такий громадянин самостійно нараховує та сплачує податок на доходи та військовий збір до бюджету протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання відображаються у річній податковій декларації, яка подається до 1 травня року, що настає за звітним. Декларацію слід подати до органу ДФС за податковою адресою платника податку.

- Якщо людина продала будинок, який був у власності вже кілька років, чи треба подавати декларацію?

- Враховуючи те, що дохід, отриманий фізичною особою у звітному календарному році від продажу (обміну) нерухомого майна не частіше одного разу протягом звітного податкового року, яке перебувало у власності понад три роки, не оподатковується, подавати декларацію про майновий стан і доходи не обов’язково.

Держава не тільки збирає податки, але й повертає. Хто має право на податкову знижку?

- Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку, а й повернення сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому році. Подання декларації про доходи для багатьох жителів Прилуччини стало реальним шансом повернути зайво сплачені суми податку. Громадяни можуть подати декларацію за власним бажанням, скориставшись правом на податкову знижку.

Податкова знижка - документально підтверджена сума витрат платника податку у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом.

До податкової знижки включаються фактичні витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця.

У складі податкової знижки враховуються витрати на навчання платника податку і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, витрати на довгострокове страхування життя, витрати на усиновлення дитини, відсотки по іпотечному кредитуванню, витрати на штучне запліднення, а також благодійні внески неприбутковим організаціям. 

 Сума знижки обмежена розміром заробітної плати, одержаної протягом звітного 2015 року. Крім того, податкова знижка може бути нарахована виключно резидентом України, що має реєстраційний номер облікової картки платника податку.

По кожній отриманій декларації на податкову знижку буде зроблений перерахунок сплаченого податку. Зайво сплачені суми у 60-денний термін перераховуються платнику через відділення Державного казначейства.

Подати декларацію для отримання податкової знижки можна до 31 грудня 2016 року.

Наталія Юріївно, що хочете сказати на завершення розмови ?

Хочу подякувати всім, хто вже задекларувати свої доходи. А тим, хто ще не встиг цього зробити, нагадую, що до 1 травня поточного року потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи. В разі виникнення будь – яких питань щодо порядку заповнення декларації можна звернутися до Центру обслуговування платників ОДПІ та проконсультуватися з фахівцями інспекції.

Станом на 25/04/2016року  1216 мешканці Богодухівського та Краснокутського районів задекларували свої доходи на суму 14,6 млн. грн..,  нараховано ПДФО 1,2 млн. грн., військового збору – 210,5 тис. грн. З задекларованих сум сплачено ПДФО 436 тис. грн., військового збору78,3 тис грн.

Раджу також, подавати декларацію завчасно, а не в останні дні деклараційної кампанії, адже це дасть можливість уникнути будь – яких незручностей.     

 

До уваги громадян - отримувачів благодійної допомоги у 2015

Богодухівська ОДПІ нагадує громадянам, які отримували у 2015 році нецільову благодійну допомогу (від благодійника - юридичної або фізичної особи),у розмірі більш ніж  1710 гривень, про необхідність до 1 травня 2016 року подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році.

Так, згідно п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1п. 169.4 ст. 169 Кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2015 р. - 1710 гривень). Благодійник - юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності.

Сума перевищення допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу і підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставками 15 або 17 відсотків (в залежності від розміру допомоги) та військовим збором за ставкою 1,5 відсотки.

Сплатити податок на підставі податкової декларації отримувачу допомоги  слід до 1 серпня 2016 року.

Нагадуємо, що податкова декларація  про майновий стан і доходи  подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 р. №859. Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення  та подання декларації  про майновий стан і доходи, громадяни можуть отримати у Центрі обслуговування платників інспекції .Також про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися  на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням­­­­­­­­­­­­­­ http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/.

Пам’ятайте, податок від кожної задекларованої гривні піде до місцевого бюджету.

Богодухівська ОДПІ закликає платників сумлінно виконати свій конституційний обов’язок  - своєчасно подати декларацію та сплатити податки до бюджету країни.

Станом на 25/04/2016року  1216 мешканці Богодухівського та Краснокутського районів задекларували свої доходи на суму 14,6 млн. грн..,  нараховано ПДФО 1,2 млн. грн., військового збору – 210,5 тис. грн. З задекларованих сум сплачено ПДФО 436 тис. грн., військового збору78,3 тис грн.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.