Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Підприємець на єдиному податку: чи потрібно зберігати первинні документи?

Як зазначила під час зустрічі із ЗМІ начальник управління доходів і зборів фізичних осіб Т.В. Ладуренко: «Досить поширеною серед підприємців – платників єдиного податку є думка, що зберігати первинні документи (накладні, чеки, акти, розрахункові документи тощо) не обов’язково.

Проте законодавчі норми говорять протилежне. Так, згідно пункту 44.1 Податкового кодексу, для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань на підставі первинних документів.»

Тому, аби підприємцям на єдиному податку уникнути штрафів, їм слід забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких ними заповнювалась книга обліку доходів (книга обліку доходів та витрат). Адже зазначені у них дані використовуються для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця.

Зберігати такі первинні документи підприємцям слід не менш як 1095 днів із дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця, або іншої податкової звітності.

За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 Податкового кодексу України. Якщо таке порушення відбулося вперше — штраф становитиме 510 грн. За повторне протягом року порушення накладається штраф в розмірі 1020 гривень.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.