Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» працівниками Богодухівської ОДПІ користується попитом серед платників району. Спілкування з платниками податків сприяє налагодженню порозуміння з податковими органами, правильному застосуванню норм податкового законодавства.

На запитання платників відповідала начальник Богодухівської ОДПІ Тетяна Олександрівна Світлична. Тема заходу: «Запровадження електронної звітності про використання РРО. Акредитований центр сертифікації електронних ключів ІДД Міндоходів. Сервісне обслуговування у ЦОПП.». Наводимо перелік запитань, які були поставлені платниками податків:

Які переваги використання РРО з контрольною стрічкою в електронній формі?

Відповідь: Перевагами для суб’єктів господарювання є спрощення формування та подання звітності про використання РРО (автоматичне формування звітності). Зменшення витрат платників податків на друкування та зберігання контрольних стрічок (економія паперу, не потрібно складських приміщень для зберігання протягом 3 років контрольних стрічок). Зменшення кількості перевірок завдяки застосуванню дистанційного контролю.

Чи можна змінити назву особистого ключа або сертифіката?

Відповідь: Особистий ключ електронного цифрового підпису має жорстко визначену назву – «Key-6.dat», яка зміні не підлягає. Зміна назви особистого ключа призведе до неможливості його використання. Назва сертифіката може бути змінена за бажанням клієнта, за виключенням розширення файлу – «*.cer».

Змінились посадові особи на підприємстві - необхідно замінити ключі діючим посадовим особам, як оновити посилені сертифікати в податковій?

Відповідь: Для оновлення посилених сертифікатів посадових осіб необхідно укласти новий договір “Про визнання електронних документів” з податковою інспекцією в електронному вигляді. Повторно його сформувати у програмному забезпеченні «ДПС Захист звітності» або за допомогою сервісу «iFin Zvit»*. Договір підписується особистими ключами посадових осіб, електронною печаткою та відправляється до Міндоходів.

Для уточнення реквізитів, необхідних для заповнення відповідних полів договору “Про визнання електронних документів”, слід звернутись в податкову інспекцію за місцем реєстрації.

Які послуги надають Центри обслуговування платників податків?

Відповідь: З метою створення умов для партнерських взаємовідносин податкової служби та платників податків, забезпечення платників податків якісними та своєчасними податковими послугами та повної обізнаності щодо можливих змін у податковому законодавстві (шляхом надання консультацій, роз’яснень) заплановано створення центрів обслуговування платників податків (далі - ЦОПП) у всіх інспекціях.

Відповідно до наказу ДПС України від 10.02.2012 № 109 «Щодо створення нових та функціонування діючих ЦОПП» Центрами будуть надаватись адміністративні, інформаційні та консультаційні послуги платникам податків.

Адміністративні послуги надаються згідно вимог наказу ДПС України від 16.01.12 № 40 „Про запровадження системи управління якістю в органах ДПС України”.
Інформаційні та інші послуги, які надаються у ЦОПП стосуються, зокрема, консультативної допомоги платникам податків у оформленні заяв, заповненні податкової звітності; надання інформації про реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджетів, ставки податків та роз’яснень з питань оподаткування (усних, письмових, по телефону); надання платникам податків інформації про стан розрахунків з бюджетами; надання безкоштовного програмного забезпечення для формування та подання податкової звітності в електронному вигляді; розповсюдження брошур, буклетів, пам’яток та іншої друкованої продукції про сплату податків; прийняття звітних та інших документів платників податків; надання публічної інформації, тощо.

Які переваги подання звітності мережею Інтернет до органів Міндоходів могли б Ви назвати?

Відповідь: Якщо відповісти коротко, то це - економія робочого часу, уникнення витрачання часу у чергах, гарантія автоматичної перевірки підготовлених документів, оперативне оновлення форматів, конфіденційність інформації, оперативність обробки поданої звітності.

Але все ж таки хочу додати - платникам податків не потрібно витрачати свій час на відвідування інспекції, не потрібно стояти в чергах, не потрібно купувати бланки декларацій, вести звітну документацію у паперовому вигляді – достатньо зберігати електронні аналоги документів та квитанції податкового органу про її прийняття.

Крім того мені не раз доводилось спостерігати випадки, коли фізичні особи – підприємці або бухгалтери-початківці приходили до територіального органу Міндоходів за отриманням електронного цифрового підпису та встановленням на їх ноутбук програми «Податкова звітність» (OPZ) у супроводі своїх дітей-підлітків. Знаєте, як мати, можу з впевненістю сказати, що допомога підлітків у цій справі своїм батькам тільки поліпшує взаємовідносини у родині, адже діти почувають свою необхідність під час навчання представників старшого покоління користуванню ноутбуком, що сприяє росту їх самооцінки, дозволяє відчувати себе більш дорослішими, робить більш серйознішими.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.