Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Ще раз про податок на нерухомість

Ще раз про податок на нерухомість

Як відомо, з 1 січня цього року в Україні введено новий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яким оподатковуються квартири та житлові будинки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.

Переважна більшість населення не зазнає додаткових фінансових витрат від введення податку, оскільки за невеликі квартири платити податок не доведеться. В основному платниками цього податку будуть власники великогабаритних квартир та житлових будинків. Зокрема, під оподаткування підпадуть 3 категорії громадян:

- громадяни які мають у власності квартиру, житловою площею понад 120 м2;

- громадяни які мають у власності житловий будинок, житловою площею понад 250 м2;

- громадяни які мають у власності декілька, тобто 2 і більше об’єкти житлової нерухомості.

На сьогодні всіма сільськими, селищними та міськими радами прийнято ставки податку на нерухоме майно.

Для квартир, житловою площею від 120 до 240 м2 та житлових будинків від 250 до 500 м2, ставка податку становитиме не більше 1% мінімальної заробітної плати за 1 м2 (11,47 грн. за 1 м2 житлової площі, понад пільговий розмір).

Для квартир, житловою площею від 240 м2 та житлових будинків, житловою площею від 500 м2, ставка податку становитиме 2,7% мін. з/п за 1 м2 (30,97 грн. за 1 м2 житловоїплощі, понадпільговийрозмір).

При цьому, законодавцем надано пільгу на 1 об'єкт у розмірі 120 м2 для квартир та 250 м2 для житлових будинків за місцем реєстрації, або за вибором.

Для прикладу, якщо громадянин має у власності квартиру, житловою площею 150 м2, то на 120 м2 надається пільга (не оподатковується), а до решти 30 м2 застосовується ставка податку в розмірі 11,47 грн. за 1 м2.Тобто за додаткових 30 м2 необхідно буде сплатити податок в сумі 344 грн на рік (150-120=30*11,47=344,1).

У іншому випадку, якщо громадянин має у власності 2 квартири, житловою площею по 20 м2 кожна, то на 1 квартиру надається пільга, а за іншу квартиру доведеться заплатити податок в сумі 229 грн на рік (20*11,47=229,4). Якщо у власності громадянина знаходяться два об’єкти різної площі, то він має право самостійно визначити об’єкт пільгування.

Значні суми доведеться заплатити громадянам, що мають великі житлові будинки. Для прикладу, громадянин, який має у володінні житловий будинок житловою площею 300 м2, повинен заплатити у рік (з урахуванням пільги) майже 600 грн (300-250=50*11,47=573,5). При наявності у власності квартири житловою площею 200 м2, доведеться заплатити близько 900 грн. (200-120=80*11,47=917,6).

Громадянам не доведеться самостійно розраховувати суму податку. До 1 липня всім власникам житлової нерухомості будуть вручені податкові повідомлення - рішення із зазначенням суми податку, що підлягає сплаті до бюджету протягом 60 днів від дня отримання.

Обчислення суми податку з об'єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться Міндоходів за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості.

Громадяни, на підставі документів, що підтверджують право власності на об'єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), мають право звернутися до податкової інспекції для звірки даних щодо житлової площі житлової нерухомості, пільги зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку. За потреби буде проведено перерахунок суми податку і надіслане повідомлення-рішення такому власникові.

Податок зараховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням об’єкта житлового фонду, тобто вказані кошти у подальшому будуть використані на розвиток відповідного села, селища чи міста.

Платники податку - юридичні особи розраховують суму податку самостійно та до 1 лютого цього року подають до податкової інспекції за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію. Сплачується податок авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Шановні громадяни у разі виникнення запитань прохання звертатись до ЦОПП за телефоном 3-33-01

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.