Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Інтернет-конференція

В ДПІ у Богодухівському районі пройшла інтернет-конференція з в.о.начальника Олександром Іванцовим, тема заходу: «Актуальні питання оподаткування»

Який порядок інформування платників податків засобами телекомунікаційного зв’язку, з якими органом ДПС укладено договори про визнання електронних документів, про виявлені розбіжності між податковим зобов’язанням/податковим кредитом платників та їх контрагентів?

Відповідь: Наказом ДПА України від 11.02.2011 №85 «Про запровадження електронного сервісу для платників податків - юридичних осіб» (далі – наказ) запроваджено електронний сервіс для платників податків - юридичних осіб, з якими укладено договори про визнання електронних документів, щодо інформування платників податків засобами телекомунікаційного зв’язку про результати електронної обробки (звірки) податкової звітності з податків і зборів та обробки даних Єдиного реєстру податкових накладних, реєстрів виданих та отриманих податкових накладних як додаткову послугу до договору про визнання електронних документів. Наказом затверджено примірні форми наступних електронних повідомлень:

повідомлення про результати електронної обробки (звірки) податкової інформації з ПДВ; повідомлення про результати електронної обробки (звірки) податкової звітності (крім ПДВ) платників податків - юридичних осіб.

Починаючи з 01.08.11 в централізованій системи приймання електронної звітності «Інформаційний портал органів ДПС України» реалізовано І етап автоматизованого формування електронних повідомлень платникам податків - юридичним особам, з якими укладено договори про визнання електронних документів, а саме про виявлені розбіжності між податковим зобов’язанням/податковим кредитом платників та їх контрагентів. Виявлені розбіжності в поданій податковій звітності направляються ДПС України платникам податків при отриманні запитів від платників податків у відповідних форматах (J1450101, J1450201). Для відправлення запиту необхідно за допомогою програмного забезпечення «Система формування та подання до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» або сторонніх розробників сформувати запит (J1350101) згідно електронного формату та надіслати його до «Інформаційного порталу органів ДПС України».

При заповненні поля «звітний період» необхідно вказати останній день звітного місяця. В поле «код запиту» заноситься код згідно переліку таблиці, розміщеної на офіційному веб-сайті ДПС України www.sts.gov.ua Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Повідомлення платникам податків про подання електронної звітності/Про запровадження електронного сервісу для платників податків – юридичних осіб.

На яку електронну адресу здійснюється відправлення податкової звітності в електронному вигляді?

Відповідь: Приймальний шлюз ДПС України працює у звичайному режимі. Платники податків надсилають податкову звітність на електронну адресу: zvit@sts.gov.ua

Чи має право податковий орган після отримання другої квитанції, надіслати лист платнику податківпро невизнання звітності?

Відповідь: Відповідно до розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, платнику податків надсилається дві квитанції:

- перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним;

- друга квитанція є підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки електронного цифрового підпису (ЕЦП), інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається звіт, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо надіслані податкові документи сформовано помилково, то платнику податків надсилається друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття податкових документів в електронному вигляді із зазначенням причин. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв’язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.

Відповідно до пункту 49.11. статті 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 ПКУ, такий орган державної податкової служби зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови:

у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв’язку, - протягом п’яти робочих днів з дня її отримання (підпункт 49.11.1 пункт 49.1 стаття 49 ПКУ);
у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника – протягом трьох робочих днів з дня її отримання (підпункт 49.11.2 пункт 49.1 стаття 49 ПКУ);.

Отже, податковий орган має право після отримання другої квитанції, надіслати лист платнику податків про невизнання звітності із зазначенням підстав неприйняття.

Підкажіть будь ласка, які звіти може подати в електронному вигляді ЮО, ФО, ФОП?

Відповідь: Підпунктом «в» пунктом 49.3. статті 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Реєстр форм звітних документів платників податків юридичних та фізичних осіб для занесення до електронної бази звітних документів ДПС України та оновлені версії форм податкової звітності можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України www.sts.gov.ua в рубриці Головна/Eлектронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

У разі виникнення питань щодо формування та передачі звітності в електронному вигляді платник податків може звернутись до органів ДПС за місцем своєї реєстрації (повний перелік осіб відповідальних за надання допомоги в інсталяції ОПЗ в розрізі районних ДПІ можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України в тій же рубриці).

Підкажіть, чи необхідно подавати до органів ДПС звітність на паперових носіях, якщо така звітність подається в електронному вигляді на магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках?

Відповідь: Відповідно до пункту 49.3 статті 49 розділу ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:

а)особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б)надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством (пункт 49.4 стаття 49 ПКУ).

Згідно із пунктом 4 розділу ІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (далі – Інструкція), затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за №320/15011, податкові документи в електронному вигляді з обов’язковими реквізитами (у тому числі з електронним цифровим підписом платника податків (його посадових осіб)), подані відповідно до цієї Інструкції, згідно із законодавством є оригіналами, мають юридичну силу, повинні зберігатися та можуть використовуватися під час судового або досудового вирішення спорів.

Пунктом 5 розділу ІІ Інструкції визначено, що у разі подання податкового документа в електронному вигляді платник податків має право не подавати податкові документи на паперових носіях.

Тобто, якщо платник податків подає до органів державної податкової служби податкову звітність в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку з накладанням електронного цифрового підпису, то роздруковані оригінали на паперових носіях не додаються.

Якщо платник податків подає оригінали документів податкової звітності на паперових носіях, то, за бажанням, може надати копії таких документів в електронному вигляді на електронних носіях (магнітних дисках, флеш-картах, компакт-дисках).

Які дії СГ при необґрунтованій відмові ДПС в прийнятті звітності засобами телекомунікаційного зв’язку?

Відповідь: Відповідно до пункту 49.12. статті 19 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі – ПКУ) у разі отримання відмови органу державної податкової служби у прийнятті податкової декларації платник податків має право:

подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання (підпункт 49.12.1 пункт 49.12 стаття 49 ПКУ);

оскаржити рішення органу державної податкової служби у порядку, передбаченому ст.56 ПКУ (підпункт 49.12.2 пункт 49.12 стаття 49 ПКУ).

Згідно пункту 49.13. статті 49 ПКУ у разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови органом державної податкової служби (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання органом державної податкової служби.

Відповідно до пункту 49.14. статті 49 ПКУ за кожною заявою платника податків щодо порушення посадовою особою органу державної податкової служби цієї статті в обов’язковому порядку проводиться службове розслідування відповідно до закону.

За результатами такого розслідування винна посадова особа органу державної податкової служби притягується до відповідальності відповідно до закону.

Згідно з пунктом 56.1. статті 56 ПКУ рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до пункту 56.2. статті 56 ПКУ у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Згідно пункту 56.3. статті 56 ПКУ скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (та у разі потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Отже, суб’єкт господарювання при необґрунтованій відмові ДПС в прийнятті звітності засобами телекомунікаційного зв’язку може оскаржити дії в адміністративному або судовому порядку.

У разі оскарження дій в адміністративному порядку, суб’єкт господарювання подає письмову скаргу протягом 10 календарних днів, від дня отримання відмови у прийнятті звітності, з одночасним поданням податкової декларації на паперових носіях.

У разі оскарженні дій в судовому порядку, суб’єкт господарювання подає скаргу до суду, яким і буде прийнято відповідне рішення.

Який порядок надання платником податків пояснення, копії дозволу тощо, у разі подання звітності до органів ДПС в електронному вигляді?

Відповідь: Відповідно до пункту 49.3 статті 49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-IV із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:
а)особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б)надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання (пункт  46.4 стаття  46 ПКУ).

Згідно з Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.08 №233 (далі - Інструкція), при поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Враховуючи вищезазначене, платники податків, які подають податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку можуть подавати пояснення, копії дозволів тощо, які не мають затвердженого формату (стандарту) електронного вигляду, до органів ДПС особисто або через уповноважену на це особу або ж надсилатися поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.