Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Запитуйте – «гаряча лінія» відповідає

Запитуйте – «гаряча лінія» відповідає

Під час чергової «гарячої лінії» з платниками податків спілкувалася заступник начальника ДПІ у Богодухівському районі Андрій Чорненький. Тема заходу: «Актуальні питання спрощеної системи оподаткування». Надаємо відповіді на найбільш актуальні питання платників податків:

Яка ставка податку встановлена для платників єдиного податку 5 групи?

З 12 серпня 2012 року внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до яких введено дві додаткові групи платників єдиного податку для фізичних –5 група та юридичних осіб – 6 група.

Граничний розмір доходу для цих груп встановлено на рівні 20 млн. грн. Максимальне число найманих працівників для 5 групи – 20, для 6 – 50 осіб.

Ставка податку ПДВ – 7%, при включенні ПДВ до складу єдиного податку – 10% для обох груп.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання повинен подати до органу державної податкової служби заяву відповідно до статті 298 ПКУ.

Чи може платник єдиного податку 2 групи перейти на застосування 3 групи?

Відповідно до пункту 298.1.5 статі 298 ПКУ платник єдиного податку за умови дотримання ним вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом падання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Я приватний підприємець – платник єдиного податку, маю декілька торговельних точок. Чи потрібно мені вести книги обліку доходів та витрат по кожній торговельній точці?

Ні, не потрібно. Відповідно до п.п.296.1.1 п.296.1 ст.296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.

Підпунктом 296.1.2 встановлено, що платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені Міністерством фінансів України.

Форма книги обліку доходів та порядок ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11р. №1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядок їх ведення», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.12.11р. за №1534/20272.

Згідно із ПКУ та Порядком не передбачено ведення книги обліку доходів і витрат по кожній торговельній точці, чи кожним найманим працівником.

Як фізичній особі-підприємцю відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування?

Відповідно до пп.298.2.1 п.298.2 ст.298 Податкового кодексу для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу державної податкової служби заяву. Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом (за умови відсутності непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу з єдиного податку та/або інших податків і зборів, які платники єдиного податку сплачують відповідно до цієї глави), з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів .

Я приватний підприємець – «спрощенець» на другій групі. Скажіть, чи можу продавати товари юридичним особам на загальній системі оподаткування?

Відповідно до п.291.4 ст.291 ПКУ до другої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Виходячи із зазначеного, приватний підприємець – платник єдиного податку другої групи може здійснювати продаж товарів юридичним особам, які перебувають на загальній системі оподаткування.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.