Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Право платника податку на прибуток подати декларацію за І квартал

Право платника податку на прибуток подати декларацію за І квартал

З 1 січня  2013 року  набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 05.07.12р. № 5083-VI, в частині  введення річного (податкового) періоду звітування  для платників податку на прибуток.

Відтепер платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Тобто, платники податку на прибуток, доходи яких, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування в податковій декларації за 2012 рік перевищують 10 млн. грн., сплачують авансові внески наступні дванадцять місяців (у березні - грудні 2013 року та січні і лютому 2014 року).

Разом із зміною податкового періоду, для платників податку на прибуток, які будуть звітувати раз на рік, змінюється і термін надання такого звіту. Згідно п.п.49.18.3 Податкового кодексу України платники податку на прибуток, базовий звітний (податковий) період  яких  дорівнює календарному року, повинні подавати декларацію протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Але деякі платники податку на прибуток повинні (або мають право) надати податкову декларацію з податку на прибуток не за підсумками 2013 року, а вже за І квартал цього року.

По-перше, у разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками I кварталу звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за I квартал 2013 року. Такий платник податку авансових внесків у II - IV кварталах 2013 року не здійснює, а податкові зобов'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік.

Платник податку, який за підсумками минулого 2012 року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у 2013 році, а за підсумками I кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали 2013 року та за рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

Надати декларацію за І квартал 2013 року платники податку на прибуток повинні (мають право)  протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.