Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Під час брифінгу – про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Під час брифінгу – про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

За участі начальника ЗМІ та начальника ДПІ у Богодухіському районі Наталі Салигіної пройшо брифінг.  

З 1 січня треба платити податок на нерухомість. Поясніть, будь ласка, кого це стосується?

Податковим кодексом України з 1 січня 2013 року запроваджено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Його платниками є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають у власності житлову нерухомість. Така нерухомість оподатковується відповідно до ставок податку, встановлених сільською, селищною або міською радою.

Для квартир, житлова площа яких складає 240 і менше квадратних метрів, та житлових будинків із площею не більше 500 квадратних метрів ставка податку не перевищуватиме 1% від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року (станом на 01.01.2013 р. – 1147 грн.). Якщо ж житлова площа перевищує згадані показники, ставка податку – 2,7% від розміру вказаної мінімальної зарплати.

Чи є пільги зі сплати податку на нерухоме майно?

Пільги мають лише громадяни. Зокрема, при нарахуванні податку на нерухомість враховується зменшення, яке надається один раз на базовий податковий період, тобто рік, до одного об’єкта нерухомості за вибором, якщо їх декілька у власності: для квартир до 120 квадратних метрів, для жилих будинків до 250 квадратних метрів

Іншими словами, податок на нерухомість нараховується на житлову площу, яка перевищує, ці показники.

Припустимо, сім’я має не одну квартиру, а дві. Як бути у цьому випадку?

Зверніть увагу, що пільга надається не сім’ї, а платнику податку. У разі наявності у платника податку кількох об’єктів житлової нерухомості податок обчислюється окремо за кожен з них за відповідними ставками (1% або 2,7%) в залежності від житлової площі такої нерухомості. Причому хочу наголосити, що зменшення для квартир до 120 квадратних метрів та для жилих будинків до 250 квадратних метрів буде застосовуватися до одного об’єкта нерухомості за вибором платника податку.

Хто має обчислювати податок та як людина знатиме, яку суму податку їй потрібно заплатити?

Обчислювати податок із житлової нерухомості, що знаходиться у власності громадян, буде податкова служба за місцем знаходження житлової нерухомості.

До 1 липня звітного року органи державної податкової служби надсилатимуть платникам податків – фізичним особам податкове повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість. У разі виникнення непорозумінь щодо цієї суми платники мають право звертатися до податкової для звірки даних і врегулювання відповідних питань.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюватимуть суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають до органу податкової служби декларацію за встановленою формою.

Протягом якого часу потрібно сплатити податок на нерухомість?

Фізичним особам податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, потрібно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а юридичним особам — авансовими внесками щокварталу до 30 числа, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Чи є така нерухомість, що не оподатковується?

Так. Не оподатковується житлова нерухомість, яка перебуває у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності); розташована в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення; є будівлею дитячих будинків сімейного типу; садові або дачні будинки, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку; належить багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю.

Нерухомість «отримала» нового власника. Як правильно обчислити податок?

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.