Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Актуальне інтерв’ю щодо декларування доходів громадян

Актуальне інтерв’ю щодо декларування доходів громадян    

Редакція газети „Маяк” взяла інтерв’ю в заступника начальника ДПІ у Богодухівському районі Андрія Чорненького щодо проведення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2012 року:

Андрію Володимировичу, Які громадяни повинні подавати річну декларацію про майновий стан і доходи?

Обов'язкове подання декларації у 2013 році передбачено Конституцією України, Податковим кодексом України. Відповідно до п.179.2 Податкового кодексу України обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він  отримував доходи:

—  виключно від податкових агентів;

—  у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та /або з яких  сплачено податок;

—  від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок.

Суттєвою відмінністю цьогорічної кампанії декларування є обов’язок платників податку - фізичних осіб подавати річну податкову декларацію, якщо протягом 2012 року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) їм у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищувала сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2012 році – 128 760 грн. (1073х120)) та проводити перерахунок сум податку за ставками 15(17) % за новими правилами.

Також слід звернути увагу на те, що в 2012 році змінено форму річної декларації про майновий стан і доходи.

Наразі нагадую, що  за наслідками 2012 звітного року річну  декларацію слід подати до 1 травня.

Які громадяни мають право подавати річну декларацію?

Декларацію також можуть подати громадяни, які мають право на податкову знижку. До податкової знижки включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником відповідними платіжними та розрахунковими документами, а саме: квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця.

Це такі витрати:

— частина суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;

—  сума коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;

—  сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня  споріднення;

— сума витрат платника податку на сплату страхових  платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених  страховику-резиденту, недержавному  пенсійному  фонду, банківській установі   за   договорами   довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління  як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення;

— сума витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

— сума  витрат платника податку на оплату вартості державних послуг, включаючи сплату державного мита, пов’язаних з усиновленням дитини;

— сума коштів, сплачених платником податку у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу, що належить платнику податку;

— сума витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, у т.ч. на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. 

Коли необхідно сплатити суму податку, визначену у  річній декларації про майновий стан і доходи?

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу фізична особа  зобов’язана самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним декларації.

Чи подають декларацію про доходи громадяни, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання?

Так. Платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до органу ДПС декларацію про доходи не пізніше закінчення 60 календарного дня, що передує такому виїзду (п.179.3 Податкового кодексу України).

Яка відповідальність за неподання декларацій передбачена чинним законодавством?

Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій неправдивих або перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів та витрат, для яких законодавством України встановлено обов'язкову форму обліку, визначена ст. 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.