Мобильная версия сайта Контакты
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Знайомимо з Податковим кодексом


   Майже 44 відсотки платників Богодухівської ОДПІ звітують в електронному вигляді
   Змінено порядок використання сум ПДВ, сплачених переробними підприємствами до спецфонду держбюджету
   Порядок здійснення податкового контролю, види перевірок, порядок їх проведення.
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням Прикінцевих та Перехідних положень Податкового Кодексу України. Загальні положення, порядок реєстрації та анулювання платників ПДВ, визначення об’єкта оподаткування.
   Адміністрування податку на доходи фізичних осіб з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Реєстрація та облік платників податків
   Адміністрування податку на додану вартість з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Адміністрування екологічного податку
   Адміністрування збору за першу реєстрацію транспортного засобу з урахуванням прикінцевих та перехідних положень Податкового Кодексу України.
   Загальні положення, порядок визначення доходів і витрат, амортизація у Податковому кодексі України
 
Міністерство доходів і зборів України

Проведено традиційний сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

В ДПІ у Богодухівськомурайоні  було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із першим заступником начальника Іванцовим Олександром на тему: «Декларування доходів громадян за 2012 рік. Заробітна плата «у конвертах». Пропонуємо Вашій увазі деякі із питань, які надійшли від платників податків під час сеансу «гаряча лінія»:

Чи можливо заповнити декларацію в електронному вигляді?

Відповідь: так, можливо. Для зручності обслуговування підприємців Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляду.

Для користування послугою платникові треба буде мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення, які надаються безкоштовно.

Для цього необхідно звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби у Харківській області.

Чи відображаються ФО доходи, отримані у вигляді спадщини (подарунку), що оподатковуються за нульовою ставкою в річній податковій декларації про майновий стан і доходи?

Фізичні особи – платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який згідно із Кодексом оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

В яких випадках платник податку ФО звільняється від обов’язкового подання декларації, незалежно від видів отриманих доходів?

Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації в таких випадках:

- якщо вони є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;
- у разі отримання доходів виключно від податкових агентів.

Чи необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичній особи, яка у звітному календарному році отримала дохід від продажу нерухомого майна, яке перебувало у власності понад три роки?

Враховуючи те, що дохід, отриманий фізичною особою у звітному календарному році від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року нерухомого майна, яке перебувало у власності понад три роки, не оподатковується, то подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи не обов’язково.

Яка відповідальність передбачена за невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами?

Невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою таку відповідальність:

- порушення строків декларування - накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період;

- порушення порядку декларування - накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поясніть будь-ласка поняття заробітна плата «у конвертах»? 

Явище Заробітної плати «у конвертах» стало вже традицією, тому суспільство не замислюється над тим, що необхідно щось змінювати.

Зарплата «у конвертах» привела до того, що в Україні нема чіткої вартості робочої сили. Її неадекватна вартість приносить непоганий дохід бізнесу, але в свою чергу також створює соціальну напругу, яка будь-який бізнес може, як наслідок, знищити. Саме заробітна плата «у конвертах» породжує те, що бізнес не хоче чесно оцінювати вартість робочої сили.

Працівник, який отримує нелегальну заробітну плату, залишається соціально незахищеним. Довести факт виконаної роботи досить складно, а інколи зовсім неможливо. Усна домовленість з працедавцем про обсяги виконавчої роботи і суми винагороди на неї не мають юридичної сили, отже, не можуть бути підставою для подання заяви до суду і перевірки з боку податкової служби.

Крім того, кожен «трудовий нелегал» через власну байдужість і мовчазну бездіяльність втрачає певні соціальні гарантії, які існують при виплаті легальної заробітної плати: заслужене пенсійне забезпечення при досягненні пенсійного віку; певний виробничий стаж при роботі без договору; доплату за роботу в нічний час, за понаднормативні роботи і працю в святкові дні; допомогу при тимчасовій непрацездатності у випадках хвороби; суми щомісячної компенсації збитків, яка має бути виплачена у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання та інші соціальні гарантії розмір яких залежить від офіційного заробітку працівника.

Тримати доходи в тіні стає все менш доцільно. Відповідальність за це рано чи пізно наступає. Стимулом для виводу заробітних плат із тіні повинен стати проект ДПС України про загальне декларування доходів та зниження податків на фонд оплати праці. Першим кроком стала розробка полегшеної форми декларації. Це було зроблено, щоб декларація була простою, зрозумілою, і люди не витрачали багато часу на її заповнення.

Підкажіть, будь-ласка, куди звертатись у випадках встановлення факту заробітна плата «у конвертах»?

Про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці «нелегалів» та виплати заробітної плати «у конвертах» Ви можете повідомити за телефоном: 3-33-01, або на особистому прийому громадян без попереднього запису.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.